Petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva

Kontaktujte autora petice

Odpověď Úřadu vlády, premiéra Andreje Babiše na naši petici

2020-10-16 12:44:15

Vážení přátelé, podporovatelé a signatáři naší petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva,

obdrželi jsme nyní odpověď premiéra vlády ČR Ing. Andreje Babiše, která je bohužel zamítavá.

Zvážíme další kroky s našimi partnery, které budou v souladu s peticí a také s omezeními danými nám COVID19.

Jako pozitivní událost vnímáme vítězství demokratických sil v letošních senátních a krajských volbách a věříme, že situace se k dobrému obrátí v příštím roce, kdy skončí dnešní vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM.

Pokud se chcete sami osobně angažovat, můžete jako naši signatáři psát paní prof. Heleně Válkové výzvy k odstoupení z funkce vládní zmocněnkyně na její veřejný pracovní e-mail: valkovah@psp.cz

Prosím všechny případné výzvy k demisi prof. Heleně Válkové pište ji na její e-mail korektně jako kultivovaní, zákonadbalí a slušní lidé, kterými, jak věřím, všichni jsme.

Připojuji společnou fotku z předání petice na Úřad vlády.

Děkuji s úctou k Vám všem a přeji nám všem příští rok skutečnou změnu!

Mgr. Pavel Černý,

Petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva20201007_Dopis_Andrej_Babiš_petice_Válková-page-001.jpg

20201007_Dopis_Andrej_Babiš_petice_Válková-page-002.jpg

Petice_Válková_ÚV_20200929_2.jpg


Pavel Černý

Předání petice na Úřad vlády ČR

2020-09-28 10:44:35

Vážení přátelé, kolegyně, kolegové,

dovoluji si Vás informovat, že jsme dnes ke dni české státnosti knížete sv. Václava vydali otevřený dopis premiéru ČR Ing. Andreji Babišovi a Vládě ČR, kde zdůrazňujeme naléhavost naší petice a zítra v 15 hodin ji budeme v malé skupině (kvůli COVID riziku) předávat na tiskové oddělení úřadu vlády.

Součástí bude symbolická minidemonstrace, kde naše kolegyně a aktivistka Tereza Janovská ponese pod svými rukami z jedné strany portréty komunistického prezidenta Klementa Gottwalda, justičního vraha JUDr. Josefa Urválka a tehdy angažované členky KSČ a spolupracovnice JUDr. Urválka prof. Heleny Válkové a z druhé strany oběti komunistického totalitního režimu generála Heliodora Píky, české političky a obhájkyně demokracie JUDr. Milady Horákové a českého obhájce lidských práv a disidenta Pavla Wonky.

Připojuji text otevřeného dopisu níže a přeji vám všem vše dobré a hlavně pevné zdraví a víru ve zdolání všech nesnází a věcí, které společně zažíváme a i přes tyto nesnáze je zapotřebí být ostražitý, bránit demokracii a také jít k volbám a zvolit ty strany, které nejsou spojené s KSČ či StB nebo populismem!

S úctou k vám všem

Pavel Černý

Úřad vlády České republiky nábřeží Edvarda Beneše 4 Praha 1 - Malá Strana PSČ 118 01

V Praze dne 28. 9. 2020

Věc: Petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva  

Vážený pane premiére, vážení členové Vlády ČR,

obracíme se na Vás s naší peticí na odvolání členky rady vlády pro lidská práva prof. Heleny Válkové. Naše petice byla založena 20. 1. 2020 a do dnešního dne nasbírala celkem 4449 podpisů.

Podporu má od našich občanů z ČR i krajanů ze zahraničí. Mezi podpisy je i vnuk ministerského předsedy za Republikánskou stranu zemědělského a malorolnického lidu, kterou vedl Antonín Švehla, Ing. Jan Malypetr. Mj. nás také podpořil místopředseda spolku Milion chvilek pan Benjamin Roll. Podporovatelé petice jsou i ze zahraničí, např. ze Švédska či Německa.

Podporuje nás také mezinárodní řád Křížovníci s červeným srdcem – Cyriaci, Platforma Evropské paměti a svědomí či Asociace soukromého zemědělství ČR. Pro nás a naše signatáře je nemyslitelné, aby prof. Helena Válková nadále vykonávala a zastávala veřejnou funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Jde nejen o otázku její spolupráce s justičním vrahem JUDr. Josefem Urválkem, ale také o represe na romském obyvatelstvu a v letošním roce 2020 také na osobní útoky a podávání trestního oznámení na vědce a historika PhDr. Petra Blažka, Ph.D., jehož osobně znám jako čestného a morálně silného člověka.

Vážený pane premiére, vážení členové Vlády ČR, prosím zvažte tuto morální neúnosnost setrvání prof. Válkové v této veřejné funkci zmocněnkyně vlády a také členství v radě vlády pro lidská práva a odvolejte ji! V případě neodvolání zvážíme další kroky.

Jako vhodného člena rady vlády pro lidská práva pokládáme např. PhDr. Karla Schwarze, předsedu Evropské sítě proti chudobě v ČR (EAPN ČR).  

Děkuji a přeji příjemný den  

Mgr. Pavel Černý, historik, petiční výbor Petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva GSM: +420 608 515 271 Bruslařská 1187/12 102 00 Praha 10


Pavel Černý

Nové důležité informace - TK a demonstrace

2020-09-20 08:47:32


Milí přátelé,

 

dovoluji si Vás informovat, že chystaná říjnová TK a demonstrace před Úřadem vlády pro odvolání Heleny Válkové z rady vlády pro lidská práva se bude konat. Jednáme s partnery. Sledujte naše stránky zde.

 

Minimálně se uskuteční minidemonstrace, protože nechceme, aby tato kauza spolupráce s justičním vrahem Urválkem zapadla v éře koronaviru! #zlocinzustanezlocinem
 

Zájemce o přípravu akce prosím o krátké sms na můj mobil 608 515 271.

 

Děkuji

Pavel Černý


Pavel Černý

Nové důležité informace k chystaným akcím

2020-07-21 09:20:10

Vážení přátelé a podporovatelé naší petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva,

máme pro Vás nové důležité upozornění.

Opět po koronavirové epidemii jsme se "probudili" a chystáme dvě společné akce.

V polovině září budeme mít tiskovou konferenci našeho petičního štábu a partnerů z řad bývalých politických vězňů a institucí zabývajících se zločinností komunistického totalitního režimu, budeme ji mít v sídle podporovatele naší petice, Asociace soukromého zemědělství v Praze za účasti zástupců médií.

Pokud by jste se chtěl někdo z Vás zapojit do pomoci s TK, prosím ozvěte se na e-mail: cerny.sasos@gmail.com

Na konci září budeme organizovat také demonstraci před Úřadem vlády, kam Vás všechny srdečně pozveme. Budeme Vás předtím informovat, jaké transparenty by bylo vhodné mít na místě a seznámíme Vás s programem.

Opět se nám na e-mail cerny.sasos@gmail.com ozvěte, kdo by chtěl pomoci s demonstrací.

Je důležitý čas, v říjnu budou krajské a senátní volby, těmito akcemi chceme také upozornit na rostoucí vliv KSČM v české politice, Senát zde musí zůstat pojistkou demokracie.

Děkuji a přeji příjemné léto a doufejme, že nebudou žádné vládní restrikce kvůli koronaviru!

Pavel Černý

Petice za okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z funkce vládní zmocněnkyně pro lidská práva


Pavel Černý

Odklad tiskové konference a demonstrace - koronavirus II

2020-04-12 13:52:08

Vážení přátelé a podporovatelé naší petice,

dovolte mi Vás všechny informovat, že v našem úsilí odvolat prof. Helenu Válkovou z rady vlády neustupujeme, pouze čekáme na zlepšení situace s koronavirem.

Já sám osobně jsem jako chronicky nemocný s EB virem ohroženější skupinou při promořování, proto musím být na radu lékaře opatrnější.

Prosím noste roušky a opatrujte se.

Společně to zvládneme!

Děkuji a přeji všem pevné zdraví.

Pavel Černý


Pavel Černý

Odklad tiskové konference a demonstrace - koronavirus

2020-03-13 07:59:50

Vážení a milí přátelé, podporovatelé naší petice k odvolání Heleny Válkové z rady vlády pro lidská práva.

Dovolte mi vás stručně informovat, že z důvodů šíření koronaviru v naší krásné zemi, jsme nuceni s ohledem na zdraví a bezpečnost a mimořádná zákonná opatření odložit na neurčito naše akce.

O nových akcích budete včas s předstihem informováni.

Děkuji vám všem za pochopení a opatrujte se všichni přátelé!

Pavel Černý


Pavel Černý

Informace o vývoji naší petice pro okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z rady vlády pro lidská práva

2020-02-19 16:07:33

Vážení přátelé, milí podporovatelé naší petice, dámy a pánové,

dovolte mi vás všechny informovat o vývoji k naší petice  pro okamžité odvolání prof. Heleny Válkové z rady vlády pro lidská práva.

Naše petice má již přes 3000 podpisů a všem Vám chci s kolegy z petičního výboru poděkovat za podporu a důvěru.

V řádu měsíce února proběhlo jednání s několika organizacemi, podporuji nás lidé z Milionu chvilek, Asociace soukromého zemědělství ČR, Platformy evropské paměti a svědomí a bývalí političtí vězni.

Oslovili jsme také Divadlo na Jezerce pana Jana Hrušínského. Chceme na začátku března po festivalu proti totalitě Mene Tekel, jehož se zúčastníme, uspořádat v divadle či podobném prostoru tiskovou konferenci a miting příznivců z jednotlivců a organizací.

Kontaktovali jsme také ministryni paní Maláčovou ze socdem, abychom ji upozornili na naši petici a závažnost kauzy Heleny Válkové. Přáli bychom si, aby socdem vyvinula tlak na vládě, projevila zájem o tuto kauzu, jejímž hlavním nositelem viny a zodpovědnosti je vládní hnutí Ano, již je Helena Válková členem a poslankyní a jemuž její aktivity před rokem 1989 v lepším případě nevadí, v horším případě je pro ni výhodou.

Jsme v kontaktu s organizátory Mene Tekel a na březen po Mene Tekel uspořádáme tiskovou konferenci a v návaznosti na ni demonstraci nás všech před Úřadem vlády.

O tiskové konferenci a demonstraci budete včas informováni a na demonstraci si připravíme plakáty, které vám všem pošleme v elektronické podobě PDF a po vytištění si je s sebou přinesete s sebou na demonstraci.

Velmi smutným okamžikem dnešního dne je také jmenování nového ombudsmana pana Stanislava Křečka, který je také spjat s bývalým totalitním režimem a byl jmenován do své funkce místopředsedou PSP ČR Tomiem Okamurou, který je kontroverzní osobností.

Příští úterý 25.2. v 10:30 budeme na pietě v Nerudově ulici pod Hradem u pamětní desky Senátu na připomínce pochodu studentů za prezidentem Dr. Edvardem Benešem, kdy průvod zastavila společně komunisty vedená Veřejná bezpečnost, StB a Lidové milice. Pořádá Senát a političtí vězni.

Mediální podporu nám poskytuje Fórum 24:

https://www.forum24.cz/iniciator-petice-proti-valkove-jeji-moralni-diskvalifikace-plati-pro-vsechny-statni-funkce/

Zároveň vás všechny prosím o zpětnou vazbu a návrhy k akcím, které společně vykonáme, abychom docílili odvolání Heleny Válkové z rady vlády pro lidská práva. Každý den, kdy Helena Válková zůstává v radě vlády, je ostudou této rady a narušuje důvěru nás občanů ve vedení naší republiky. Důkazem jsou rezignace dvou bývalých členů rady vlády, s nimiž jsme v kontaktu.

V tomto smyslu vítáme dnešní volbu pana Miloše Vystrčila předsedou Senátu PČR, který reprezentuje demokratickou stranu ODS, nikoliv hnutí jednoho oligarchy. Je to protipól Babišovskozemanovského vedení našeho státu, které narušuje důvěru v parlamentní demokracii a principy, jak na to oprávněně upozorňuje Milion chvilek.

Děkuji, vážení přátelé, a těšíme se na setkání s vámi všemi.

S úctou Pavel Černý, Petr Špirit, Jiří Stanislav

cerny.sasos@gmail.com

608 515 271


Pavel ČernýSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...