Za povinnou identifikaci a registraci koček

Kontaktujte autora petice

Petiční výbor Poslanecké sněmovny odpověděl na podání petice :-/

2020-02-26 12:22:51

Vážení členové petičního výboru petice Za povinnou identifikaci a registraci koček,

dovolte, abych jako zpravodaj Petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky odpověděl na Váš návrh z petice Za povinnou identifikaci a registraci koček. Váš požadavek jistě vychází z dobrého úmyslu, považuji ho ale, i po konzultaci s odborníkem z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, z Ústavu soudního a veřejného veterinárního lékařství, za nereálný. Chování koček, které je odlišné např. od dnes již povinně čipovaných psů, neumožňuje reálně odchytnout, čipovat a kastrovat všechny kočky neurčených k chovu. Určení vlastnictví koček, které se volně pohybují zejména na vesnicích mezi mnohými nemovitostmi, je velmi nesnadné.

Jako obecní zastupitel taktéž považuji za nadměrnou zátěž rozpočtů obcí povinnost hrazení nákladů. Nejen čipování, kastrace, ale i samotný odchyt zvířat předpokládá také odborné kapacity kompetentních osob. Jsem přesvědčen, že dobrovolný registr pro chovatele a současná možnost odchytu a kastrace polodivoce žijících koček, je dostatečná. Otázka redukce množíren koček je jistě závažná, nicméně požadovanou cestu nepovažuji za realizovatelnou.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

Praha dne 18.února 2020


Petiční výbor: S. Šteigerová, E. Iltisová, D. Faktorová, M. Havránková, L. Kumpová

Petice předána Petičnímu výboru a Zemědělskému výboru Poslanecké sněmovny PČR

2019-11-14 16:01:59

Petice "Za povinnou identifikaci" a registraci koček byla dne 14. 11. 2019 doručena Petičnímu výboru a Zemědělskému výboru Poslanecké sněmovny PČR. Spolu s písemnými podpisy je pod peticí podepsáno přes 1000 osob, které tak vyjádřily zájem o řešení problematiky koček v ČR. Zákondárci touto formou dostali signál, že kočky jsou v podobné situaci jako psi, i když doposud méně viditelné, a dostali také náznak cesty k postupnému řešení současného neutěšeného stavu. Všem, kteří petici podepsali jménem petičního výboru děkuji, a prosím o sdílení petice, jelikož sbírání podpisů má i nadále smysl.


Petiční výbor: S. Šteigerová, E. Iltisová, D. Faktorová, M. Havránková, L. KumpováSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...