Vyjádření podpory Divadlu v Řeznické


Nepřihlášený uživatel

#1

2015-12-10 15:34

Navštěvuji divadla opravdu často, divadlo v Řeznické je moje nejoblíbenější, divadlo, které má styl a vkus, které nepodlehlo komerčnosti v tom pravém slova smyslu, nesecvičuje "řachandy" pro diváky televize NOVA, aby dosáhlo maximálního zisku, sází na kvalitu a to jak obsazením herců tak pečlivým výběrem her. Nakonec za kvalitu hovoří i loňské ocenění cenou Thálie pro paní Vilmu Cibulkovou. Doufám, že grantová komise své rozhodnutí zruší, podle mého názoru je nehorázné tuto scénu nepodpořit.

Nepřihlášený uživatel

#2

2015-12-11 14:16

Naopak jsem v poslední době zaznamenala zajímavější repertoár divadelních her umocněný skvělými výkony známých herců. Nechápu.....

Nepřihlášený uživatel

#3

2015-12-11 14:21

Se vším, co se v petici uvádí, naprosto souhlasím! Všechna představení, která jsem v Divadle v Řeznické zhlédla, byla velmi
kvalitní, zábavná, ale i k hlubokému zamyšlení! Jsem veliký fanda divadla a v prostorách řeznického divadla je neskutečně inspirující a naplňující bezprostřední kontakt nás diváků s úžasnými herci a herečkami.
Přeji tomuto pražskému divadlu spoustu vděčných a nadšených diváků a co nejméně odpůrců!!!!

Zdraví I. Himlová.

Nepřihlášený uživatel

#4

2015-12-11 14:42

Zřejmě grantová komise potřebuje další divadlo, které by předala z pražských rukou do péče "odborníků" z Brna.
(viz divadlo Na zábradlí)

Přeju vedení divadla V Řeznické i hercům, aby situaci ustáli.

Monika Bartůňková


Nepřihlášený uživatel

#5

2015-12-11 15:04

Vážené a krásné Divadlo v Řeznické. Jsem vašim dlouholetým návštěvníkem a výše laťky kultůrních prožitků je stále hodně vysoko. Myslíme, že laťka
směřuje ještě výš. Rád navštěvuji představení pro výbět témat, jejich zpracování a herecká výkony . Je to pro mne vždy veliké pohlazení
na duši. Jste velice ojedinělá scéna narozdíl od jiných scén plných chechtačů vyplavujících mozek. Bohužel tito určitě granty dostávají.
Přeji vám hodně pohody, tvůrčí invence a nenechte se otrávit. Těším se na další návštěvy vašeho divadla na očištění duše ze současného marasmu.
S díky, Oldřich M.Dufek

Nepřihlášený uživatel

#6

2015-12-11 15:05

Jsem velmi rozhořčena rozhodnutím nadační komise. Divadlo v Řeznické má dlouhá léta vysokou úroveň jak při tvorbě repertoáru, tak i ve výběru herců. Divadlo se nemá za co stydět, ale ten, kdo podal o něm zprávu, asi v tomto divadle nikdy nebyl
stydět by se měl! Vaše dlouholetá divačka Hana Dufková

Nepřihlášený uživatel

#7

2015-12-11 22:39

Jsem stálý divák Divadla v Řeznické. Pestrost repertoáru je obdivující. Vedou chlapci Zindulkové, ale i ostatní hry vedou k zamyšlení.. A to současná doba potřebuje.

Nepřihlášený uživatel

#8

2015-12-12 09:20

Proč msou pod peticí ty nevhodné petice,které vůbec nesouvisí s divadlem a grantem..Doufám,že jsem své jméno dala k dispozici jen pro divadlo,pokud ne,prosím o okamžité zrušení mého podpisu pod petiící. divadla.prockovae@seznam.cz,Prockova

Nepřihlášený uživatel

#9 Re:

2015-12-12 09:45

#8: -  

 Dobrý den, tady na tomto webu jsou různé petice a samozřejmě nesouvisející s divadlem! Je to stránka, která shromažďuje petice na jedno místo. Ničeho se nebojte, ostatní petice s Divadlem v Řeznické nemají nic společného. Je platná. 

Děkujeme za pochopení a za vaši podporu! Vážíme si toho.

Za Divadlo v Řeznické

s pozdravem

Veronika Šrámová 


Nepřihlášený uživatel

#10

2015-12-12 10:37

Moje plná podpora pro divadlo! Zasloužíte si to... Návštěva u Vás je vždy neuvěřitelný kulturní zážitek :-)

Nepřihlášený uživatel

#11

2015-12-12 14:19

Mám mnoho důvodů, proč bych nikdy nepodepsala. Nechci papouškovat.

Nepřihlášený uživatel

#12

2015-12-12 15:29

Mála kouzelná scéna v srdci Prahy, která si svou intimní atmosféru zaslouží zachovat!!!!!*

Nepřihlášený uživatel

#13

2015-12-12 17:58

Dobrý den,

jsem zcela zděšena hodnocením grantové komise o nepodpoře Divadla v Řeznické grantem. Toto komorní divadlo, které doslova diváka vtáhne do každého představení, navštěvuji pravidelně a ještě jsem nenarazila na představení, které by mě zklamalo. Při představeních Divadla v Řeznické zažívám veškeré emoce, které mi vynikající herci poskytují prostřednictvím jejich umění, kterým ztvárňují postavy jednotlivých příběhů, které mě rozesmějí, nutí k zamyšlení, rozechvívají, zkrátka herci v tomto divadle dokáží emoce svých postav přenést na diváka. Divák je tak daleko intenzivněji vtažen do příběhu a odnáší si velmi silný zážitek.

Tvorba Divadla v Řeznické představuje dle mého názoru nejvyšší kvalitu soudobého divadelnického řemesla. Divadlo v Řeznické má mou velikou podporu a jsem přesvědčena, že je vzorem pro mnoho divadel tohoto komorního formátu v České republice.

Členové grantové komise, zamyslete se nad svým hodnocením, od kterého se zcela distancuji a nesouhlasím s ním.

Divadlo v Řeznické – nevzdávejte se, pokračujte ve své skvělé tvorbě dál, máte mou a mnoha dalších vděčných diváků obrovskou podporu!!!

Kateřina Machová Poláková  


Nepřihlášený uživatel

#14

2015-12-12 20:17

Divadlo v Řeznické má nejen výbornou tradici, ale i výbornou současnost. Svým komorním prostorem a soustředěním na hereckou autenticitu tvoří důležitý protiklad efektním, často povrchním módním trendům. Z mimopražského pohledu divadeníka a pedagoga JAMU
si troufám tvrdit, že ohrožení existence tohoto divadla by znamenalo velké ochuzení pražské kultury.
Miroslav Plešák, Brno

Nepřihlášený uživatel

#15

2015-12-13 08:11

Tak...některé hodnoty by se měly držet. Tahle scéna jistě patří k nějakému kulturnímu hodnotovemu žebříčku. Už mne nebaví...jak jsou ze všeho kanceláře...herny...bordely...Jak se globálně corporatně transformujeme do debilismu. Tahle petice má smysl. Jde o místo kam jsem v mládí chodil...a serou mně ignoranti...co mi boří historii... tak.. tak nejak ..prostě...

Milan Marke

#16

2015-12-13 16:15

Nerozumím tomu. Viděl jsem v Divadle v Řeznické tolik krásných inscenací (nemálo z nich i vícekrát), divadlo je téměř pořád plné, hry jsou dobře hodnocené odbornou i laickou veřejností. Snad je chybou to, že DvŘ nespadá do divadelního "mainstreamu", když neuvádí komedie, ve kterých se diváci smějí tomu, že někdo během hry třikrát zakopne a spadne. Atmosféru, jakou umí vytvořit v Řeznické, jsem v žádném jiném divadle v Praze nezažil. Mluvím i za mé přátele, se kterými se do Řeznické velmi rádi vracíme. DvŘ, držte se toho, jak to děláte, protože to děláte dobře. S naší podporou můžete počítat.


Nepřihlášený uživatel

#17

2015-12-13 16:39

Nemůžu uvěřit tomu, že Divadlo v Řeznické nedostalo žádný grant. Byla jsem v divadle mnohokrát a vždy to byl neopakovatelný zážitek. Úžasná atmosféra a výborná představení. Nejspíš členové grantové komise v divadle NIKDY nebyli, jinak by nemohli dojít k takovému závěru. Irena

Nepřihlášený uživatel

#18

2015-12-14 07:10

Držím vám palce, ať TOUTO PETICÍ něčeho dosáhnete. Nám v Českých Budějovicích petice http://www.e-petice.cz/petitions/petice-na-podporu-baletu-jihoceskeho-divadla.html nepomohla, zřizovatele dění v divadle zjevně nezajímá. Neslušnost a neprofesionalita vedení má tedy neomezený prostor.....


Nepřihlášený uživatel

#19

2015-12-14 08:25

Dobrý den, opravdu by mě zajímalo složení komise, produkující taková hodnocení, nejspíš opravdoví "odborníci". Doporučil bych jim návštěvu činohry Národního divadla, které jistě bez dotací nezůstane. Tam jsou tak vysoce umělečtí a originální ( 1. místo jak zničit Shakespeara ), že naše Národní divadlo o svou miliardu nepříjde. Je tam tak pohodlné sezení, že si každý může sednout na kterékoliv volné místo z padesátky volných kolem něj...
Řeznická je jedno z posledních koutů skvělé moderní činohry v Praze, která si nehraje na super modernu, ale na civilnost a přirozenost.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2015-12-14 12:04


Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2015-12-14 12:05



Nepřihlášený uživatel

#22 Re:

2015-12-14 12:07

#19: -  

 

 Dobrý den,

děkujeme za Vaši podporu, které si moc vážíme.

Toto je ovšem pouze vyjádření podpory. Platná petice dle zákona je k dispozici v Divadle v Řeznické. Pokud by Vás to neobtěžovalo, budeme vděčni za Váš podpis v divadle.

Ještě jednou děkujeme.

Za Divadlo v Řeznické

Veronika Šrámová


Nepřihlášený uživatel

#23 Re:

2015-12-14 12:09

#17: -  

 

 Dobrý den,

děkujeme za Vaši podporu, které si moc vážíme.

Toto je ovšem pouze vyjádření podpory. Platná petice dle zákona je k dispozici v Divadle v Řeznické. Pokud by Vás to neobtěžovalo, budeme vděčni za Váš podpis v divadle.

Ještě jednou děkujeme.

Za Divadlo v Řeznické

Veronika Šrámová


Nepřihlášený uživatel

#24 Re:

2015-12-14 12:18

#16: Milan Marke -  

 

Dobrý den,

děkujeme za Vaši podporu, které si moc vážíme.

Toto je ovšem pouze vyjádření podpory. Platná petice dle zákona je k dispozici v Divadle v Řeznické. Pokud by Vás to neobtěžovalo, budeme vděčni za Váš podpis v divadle.

Ještě jednou děkujeme.

Za Divadlo v Řeznické

Veronika Šrámová


Nepřihlášený uživatel

#25 Re:

2015-12-14 12:19

#15: -  

 

Dobrý den,

děkujeme za Vaši podporu, které si moc vážíme.

Toto je ovšem pouze vyjádření podpory. Platná petice dle zákona je k dispozici v Divadle v Řeznické. Pokud by Vás to neobtěžovalo, budeme vděčni za Váš podpis v divadle.

Ještě jednou děkujeme.

Za Divadlo v Řeznické

Veronika Šrámová