ZACHRAŇTE ŠEBERÁK

Petice za zachování původního charakteru rybníka Šeberák a jeho užívání. Šeberák se stal terčem developerských záměrů a signatáři této petice se neztotožňují s jejich záměry.

Šeberák je proslulý kunratický rybník. Lidé se sem chodí od nepaměti koupat, trávit v létě volný čas. Je také útočištěm vodního ptactva a obojživelníků,  zejména několika ohrožených druhů . Jeho voda je nepostradatelným zdrojem závlahy pro pěstírnu růží a zároveň pro místní věhlasné jahodové sady.

Magistrát hlavního města Prahy nedbal žádostí kunratické radnice o možnost odkoupení rybníku. Když jej jeho tehdejší majitel Líšno a.s. nabídl k prodeji (v rámci svého ukončení chovu ryb v něm), rada h.m. Prahy zastávala stanovisko, že o rybník nebude mít nikdo zájem. Následně rybník odkoupila firma, která na místě v současné době plánuje developerský projekt. 

Mluví se o hausboatech „pro smetánku“. Ať už je plán jakýkoli, faktem zůstává, že firma, jež nyní rybník vlastní, jej několikrát naostro vypustila a nechala pomřít vše živé - uhynuly tak stovky ryb, plžů a žab. 

Tento proces zmiňovaná developerská firma nazývá „revitalizací“ a dokonce v rámci tohoto procesu získala od Magistrátu hl. města Prahy povolení k likvidaci ohrožených druhů.

Více info na: https://www.facebook.com/pages/Zachra%C5%88te-%C5%A0eber%C3%A1k/1467167280180187


developeři vypouštějí:

plán developerů za oranžové ohraničení nemá mít veřejnost přístup:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


růžové obdelníky z blízka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Martina Dvořáková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Martina Dvořáková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí. Tuto petici budeme inzerovat lidem, kteří si na našich webových stránkách prohlížejí jiné petice, ale tuto petici si ještě nezobrazili.