Stop kamionům - Iniciativa za dokončení Pražského okruhu

Otevřený dopis ministerskému předsedovi Vlády ČR Bohuslavu Sobotkovi

 

STOP kamionům - Iniciativa za dokončení Pražského okruhu

 

na vědomí:
ministr dopravy Daniel Ťok
primátorka hl.m. Prahy Adriana Krnáčová
náměstek primátorky hl.m.Prahy Petr Dolínek
Ředitelství silnic a dálnic

V Praze dne 13.dubna 2016

Vážený pane premiére,

dovolujeme si Vás oslovit tímto otevřeným dopisem jako občané hlavního města Prahy, kteří jsou dlouhodobě nespokojeni se stavem budování Pražského okruhu, konkrétně pak části tzv. 511.

Desetitisíce kamionů a aut, která přijíždí z nejvytíženější dálnice v ČR D1 a chtějí pokračovat ve směru na sever (Německo, Ústí n.Labem, Liberec, Mělník apod.) nebo zpět na východ (směr Hradec Králové apod.) musí namísto neexistujícího obchvatu jet přímo do Prahy a využít Spořilovskou, Jižní a Štěrboholskou spojkou. Tu největší ekologickou, zdravotní a dopravní zátěž tak zcela nelogicky odnášíme my - desetitisíce obyvatel nejen Jižního Města, Spořilova, Říčan a dalších pražských městských částí a obcí zasažených nadměrnou tranzitní dopravou.

Tyto smrtící problémy přitom může vyřešit jedna jediná stavba – tzv.511, která ještě před Prahou napojí vnější Pražský okruh na D1 a kamiony s auty by tak nemusely do Prahy vůbec zajíždět a pokračovat v desetiletí trvající destrukci zdraví Pražanů. O výstavbě obchvatu Prahy v severovýchodním směru se přitom poprvé začalo hovořit již ve 30.letech minulého století, do nynějška se však zatím s výstavbou nezačalo, dokonce jsme s hrůzou zjistili, že je opět odložena. Plánovaný nový úsek v délce 12,5 km měl procházet přes katastr mj. Běchovic jejichž soudní stížnost stavbu v tuto chvíli pozastavila kvůli špatnému projektu nesplňujícím příslušné normy.

Od odborníků víme, že existuje nové řešení tohoto problému a tím je částečné zatunelování problematické části obchvatu vedoucího v inkriminovaném katastru Běchovic. Řešení je sice dražší nicméně splňuje přísné hygienické normy včetně hlukových, prachových i dalších. Tedy takové, o jejichž dodržování si my v Praze nyní můžeme nechat jenom zdát. Přitom všem ještě dále trpíme nekonečnými dopravními zácpami a jedovatými plyny, které na nás každý den v roce chrlí tranzitní nákladní i automobilová doprava, která nemá na území hl.m.Prahy co pohledávat.

Vážený pane premiére, prosíme Vás, abyste se vahou své osobnosti i úřadu pomohl zasadit o řešení této špatné situace a orodoval u příslušných institucí a činitelů v duchu naplnění nejen desítky let nesplněných slibů, ale především ochrany zdraví obyvatel České republiky.

Za iniciativu za urychlenou dostavbu 511
Petr Sýkora, Praha 11

 

další aktuální informace naleznete na www.facebook.com/stopkamionum

 
 

 

 

Petr Sýkora    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Petr Sýkora, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...