Petice.com

Výzva k odstoupení arcibiskupa Jana Graubnera a zřízení nezávislé komise pro případy sexuálního násilí v katolické církvi v České republice

Komentáře

#1211

Chci proti zločinu bojovat a ne ho kolektivně krýt.

Alžběta Drdáková (Černošice, 2025-02-16)

#1213

Chci, aby se kauzy zneužívání nezametaly pod koberec, aby oběti těchto kauz cítily ze strany církve podporu a pochopení a abychom jako křešťané dokázali žít v pravdě.

Ilona Tůmová (Praha, 2025-02-16)

#1214

Bratrství a synodalitu si představuju jinak než stalinismus v církvi 😰🤔 kdo to nezvládá nemůže pást ovce…. M Vácha na Hrad🫡

Jakub Holecek (Cernosice, 2025-02-16)

#1222

Podepisuji,protoze
1) chci,aby byla cirkev bezbecnym mistem pro vsechny
2) mam sama strach o sve vlastni deti
3) sama znam osobne nekolik obeti zneuzivani ze strany knezi katolicke cirkve.

Zuzana Čižinská (Praha 1, 2025-02-16)

#1224

Stydím se za to, že člověk, který netransparentně komunikuje ohledně financí, ohledně vyšetřování trestných činů v církvi, i ohledně odvolávání kvalitních kněží, vede AP

Pavel Novák (Dolní Čermná, 2025-02-16)

#1231

Znám Orko Váchu

Zdenek Chrápek (Petrovice u Karviné, 2025-02-16)

#1235

Dlouhodobe nesouhlasim s konzervativnim smerovanim rimskokatolicke cirkve, jejiz soucasti se rodove citim.

Markéta Zahrádková (BRNO, 2025-02-16)

#1236

Bylo kvůli tomu na arc. Graubnera podáno trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

František Kostlán (Praha 7, 2025-02-16)

#1247

Souhlasim se vším jak je výše uvedeno a rozhodně by to nemělo přecházet.

Božena Tomenendalová (Třebíč, 2025-02-16)

#1249

Je třeba zajistit, aby ti, kdo kryli zločince z řad kněží, již nemohli působit v církevních řadách.

Tomáš Novotný (Praha 5 - Stodůlky, 2025-02-16)

#1254

Nechci, a y byly dále ničeny životy nevinných děti a mládeže.

Petra Mrázková (Praha, 2025-02-16)

#1257

Jako psychiatr znám utrpení zneužívaných dětí a přeji si, aby se toto zlo vymýtilo. Přeji si, aby arcibiskupové složili věřícím a neschovávali své skandály za ubrusy Marka Váchy.

Helena Novotná, MUDr. (Třemošnice, 2025-02-16)

#1265

Abych se nemusel stydět za svou církev.

Vojtěch Baláš (Mistrovice, 2025-02-16)

#1267

Podepisuji, protože věřím v církev, která slouží dobru a nemá potřebu schovávat svá slabá místa, ale je ochotná se z nich učit.

Michal Beránek (Praha 15, 2025-02-16)

#1269

Naprosto souhlasím, je neuvěřitelné, nehorázné, že Jan Graubner zůstává v pozici arcibiskupa!

Dana Malá (Žďár nad Sázavou, 2025-02-16)

#1283

Chci otevřenou a bezpečnou cirkev. Nechci zbabele cirkevni predstavitele, kteri jednaji z pozice moci a bez zjevneho duvodu se zbavi jednoho z nasich nejlepsich knezi. Misto reseni se schovaji za zdmi palacu a mlci.

Lucie Lukavska (Praha, 2025-02-16)

#1291

Podepisuji, protože se ztotožňuji se všemi body této petice.

Eva Havlíčková (Praha, 2025-02-16)

#1294

Chování arc.Gaubnera je škodlivé pro českou společnost

Ivan Galaš (Praha, 2025-02-16)

#1300

Tohle je nepřípustné

Lenka Hoffmannová (Albrechticky, 2025-02-16)

#1311

S peticí souhlasím.

Tomáš Vtípil (Jindřichův Hradec, 2025-02-16)

#1315

Nesouhlasím s pokrytectvím Graubnera a Duky.

Věra Šámalová (Liberec, 2025-02-16)

#1322

Odvolat ihned Graubnera z funkce!

Petr Fráňa (Olomouc, 2025-02-16)

#1323

Když je někomu známo, že dochází k jakémukoliv nezákonném jednání, je povinen konat a věc oznámit orgánům činným v trestním řízení. Pokud se jedná navíc o tuto problematiku, tzn. sexuální zneužívání bezbranných, tak jen absolutní prase nad tím zavře oči.

Lenka Malá Hanušová (Broumov, 2025-02-16)

#1326

Chci, aby se problémy v naší církvi řešily a obětem se dostalo řádné péče. Aby se zamezilo dalším neštěstím.

Lenka Kořená (Brno, 2025-02-16)

#1327

Sexuální násilí je nepřijatelné

Karolina Helemiková (Mělník, 2025-02-16)

#1332

Podepisuji protože nechci, aby byl představitelem naši katolickou církev kněz, biskup, který není čestný a odpovědný jak k lidem, tak k Bohu, pakliže ho ctí jako nejvyšší autoritu!

Lukáš Šimek (Třeboň, 2025-02-16)

#1339

Zneužívání nelze nikdy zcela zabránit. Ten kdo takové jednání kryje, nese ještě větší díl viny, než sám pachatel.

Jindřich Traugott (Psáry-Dolní Jirčany, 2025-02-16)

#1341

Celé mi to připomíná temné doby komunismu a tomu se musíme bránit.

Věra Dvořáková (Praha, 2025-02-16)

#1347

Naprostý souhlas. Každý má právo být vyslyšen a nemorální jednání ze strany církevních představitelů nesmí být zametáno pod koberec, jak se děje. Přitom, co jsou jedním dechem “vybočující” myšlenky okamžitě potírány a jejich autoři vyhazováni.

Martina Horníková (Praha, 2025-02-17)

#1351

Protože pravda a láska zvítězí.

Olga Hnízdová (Ondřejov, 2025-02-17)

#1353

Skandálů a nemorálního chování některých vysokých představitelů církve je už opravdu moc a dělají spíše ostudu. To pak není divu, že věřících ubývá...

Eva Hájková (Kostelec nad Orlicí, 2025-02-17)

#1359

Podepisuji protože mne jímá úzkost z toho kam oficiální církev padá… je třeba reset…

Jan Koláčný (Votice, 2025-02-17)

#1363

Aby biskupové, kteří nezabránili sexuálním predátorům z řad kněží v jejich působení, ač o něm měli informace, přijali osobní zodpovědnost a rezignovali. Týká se to zejména arcibiskupa pražského Jana Graubnera.

Radka Laurová (Chomutov, 2025-02-17)

#1365

protože mi vadí pokrytectví mocných církevních představitelů, kteří se dávno odstřihli od skutečné podstaty víry a zapomněli na Ježíše Krista a jeho poselství lidem a jeho oběť

Eva Broučková kršová (Klobouky u Brna, 2025-02-17)

#1373

Podepisuji, protože jsem věřící a nelíbí se mi, co se v mé církvi děje. A také protože jsem otcem, který nechce, aby se podobná odpornost děla mým dětem.

Vít Zeman (Praha, 2025-02-17)

#1377

nesouhlasím s odvoláním MOV.

Jiří Přibyl (Přibyslav; okres Havlíčkův Brod, 2025-02-17)

#1385

Přeji si odvolání p. Graubnera už dlouho.

Otto Štemberka (Trutnov, 2025-02-17)

#1389

Již dlouho se stydím za jednání a vystupování mého arcibiskupa. Je ostudou křesťanů a překážkou toho, aby křesťanství vůbec v naší zemi přežilo, natož pak prosperovalo.

Ilona Sovová (Praha, 2025-02-17)

#1391

Protože Marek Orko Vácha je inspiraci pro mnohé studenty a mladé lidi v době,kdy jsme jednou z nejateistictejsich zemi v Evropě a mladí lidé jsou naději,že se ituace zlepší a budou víru šířit dál

Zuzana Richterová (Benešov, 2025-02-17)