Výzva k odstoupení arcibiskupa Jana Graubnera a zřízení nezávislé komise pro případy sexuálního násilí v katolické církvi v České republice
Komentáře
#602
Chceme mít čistou církev bezpečnou pro všechny. Je třeba chránit, ne zastrašovat oběti a chápat jejich bolest.Marketa Sefflova (Velká Bíteš, 2025-02-14)
#603
Se mi chce ze současného stavu papalášství a krytí nepravostí v církvi zvracet.Alena Soukalová (Žďár nad Sázavou, 2025-02-14)
#607
Podepisuji, protože chci, aby všechny oběti sex.násilí ze strany kněží dosáhly spravedlnosti, aby všichni pachatelé odešli ze služeb církve a všichni nadřízení, kteří o těchto činech věděli a nezasáhli, odešli ze svých funkcí.Markéta Vraspírová (Střelice, 2025-02-14)
#615
SouhlasimRomana Polnicka (Horomeřice, 2025-02-14)
#622
Podepisuji jakožto nepohodlný člověk pro katolickou církev a především pro vedení Biskupství královéhradeckého, v osobách Jan Vokál a Jan Paseka, kteří prostřednictvím Oblastní charity Hradec Králové vydali příkaz k likvidaci mojí osoby.Eva Faistauerová (Hradec Králové, 2025-02-14)
#629
..nemohu nepodepsat..Alexandra Beránková (Olomouc 9, 2025-02-14)
#630
Podepisuji tuto petici, protože s ní plně souhlasím.Renáta Tichá (Petrovice u Krnova, 2025-02-14)
#633
Lidé v církvi žel opravdu nejsou schopni sami ukázat prstem do svých řad. Proto je třeba, aby je nějaká instituce zvenku přiměla k sebereflexi a pojmenování toho, co se stalo žel tolika obětem. Aby se obětem konečně dostalo politování a uznání jejich bolesti.Jitka Svobodová (Bystřice, 2025-02-14)
#646
Nelze nepodepsat.Jan Špilar (Brno, 2025-02-15)
#655
Činy tohoto člověka odporují učení KristaMartina Zikmundova (Praha, 2025-02-15)
#657
Je spolupachatelem zločinů.Michal Beránek (Praha, 2025-02-15)
#658
chci církev Kristovu a ne farizeůPavla Hulcová (České Budějovice, 2025-02-15)
#662
Není schopen odpovědně zvládat funkci arcibiskupa.Jirí Skalicky (Letohrad, 2025-02-15)
#665
Marka Orko Váchu znám z Akademických týdnů v Orlických horách a jeho knih, je to boží člověkIvan Machek (Ostrov, 2025-02-15)
#667
Zneužívání je zločin, krytí zločinu je stejný zločinJarmila Dráždilová (Plzeň, 2025-02-15)
#669
Chci církev hodnou následování, nikoli návrat ke středověkým metodám. Dehonestace Orka Váchy je poslední kapkouIvana Zachrlová (Opava, 2025-02-15)
#674
Jde jen o aroganci moci a málo vyvíjené aktivity k poškozeným.Jan Deutsch (Praha, 2025-02-15)
#678
Raději beze slov...Radka Kučerková (Těšany, 2025-02-15)
#688
... protože je Graubner odporný slizký had. A protože pan M. O. Vácha má moji plnou podporu.Olga Reichlová (České Budějovice, 2025-02-15)
#692
protože není schopen pravdivě a jasně odpovídat na toto téma. Navíc odvolal M.O.Váchu, který se podílí na tom, aby církev byla i v očích veřejnosti přitažlivá a otevřená pro všechny. Jaké předpisy nedodržel? Za co byl Kristus ukřižován? Nedodržoval předpisy...Jana Skalická (Letohrad, 2025-02-15)
#702
Modlím se za církev, aby byli dobří pastýři, aby věřící vedli k Ježíši a nezneužívali důvěru především mladých lidí, které tak mohou trvale poškodit. Ten, kdo tyto činy kryje, sám je vinen a škodí církvi.Anna Hučková (Staré Město, 2025-02-15)
#704
Je to nechutné! Už se to dávno ani nepodobá snaze o čistou, zdravou církev. Je to jen boj moci a závisti. Mrzí mě, že to odnáší ti nejlepší, které ve svých řadách katolická církev má.Pravda a láska zvítězí.
Ludmila Dolejší (Týn nad Vltavou, 2025-02-15)
#708
Jsem rozhořčená, co předvádí Arcibiskupství. Nejskvělejší kněží mají napomenutí nebo jsou odstranění. Kam kráčí česká katolická církev s tímto vedením?Hana Hrubá (Praha, 2025-02-15)
#715
Podepisuji, protože bych rád, aby se církev ještě více stala prostorem pro soucit a respekt, a to hluboce a niterně. Chci, abychom všichni brečeli slzy očisty.Ondřej Fafejta (Praha, 2025-02-15)
#719
Dlouhodobě nesouhlasím s jednáním biskupů římskokatolické církve v ČR. Nic společného se synodální cestou...Pavel Veith (Jihlava, 2025-02-15)
#725
Podepisuji, protože pan Graubner není dobrým člověkem, a tedy není vhodný pro úřad arcibiskupa pražského. Krytí kněze Merty, lhaní v reportáži ČT, netransparentnost arcibiskupství jako instituce ve věcech majetkových a následné odvolání Marka Váchy z pozice kaplana ak. farnosti bez sdělení jemu do očí je skandální, připomínající klerikální jednání církve ve středověku.Ondřej Franz (Petrovice u Karviné, 2025-02-15)
#730
Je to nespravedliveAlena Podzimková (alenapodzimkova702@gmail.com, 2025-02-15)
#736
Sdílím nedůvěru v současné vedení české katolické církve, co se týká ochrany běžných věřících před predátory a agresory z řad kněží a spolupracovníků, kteří jsou kryti církevní hierarchií.Petra Švecová (Praha, 2025-02-15)
#747
Násilí na dětech je nepřijatelné.David Bůžek (Brno, 2025-02-15)
#753
Vrah nam o moralce kaze…..Petr Nepustil (Praha, 2025-02-15)
#755
Chci arcibiskupa své diecéze, který by byl jejím důstojným reprezentantem.Klára Šárovcová (Paříž, 2025-02-15)
#761
už mě to fakt nebaví, tenhle typ církve si zaslouží shořetNikola Benčová (Český Krumlov, 2025-02-15)
#763
jsem přesvědčena, že je nutné řešit případy sexuálního násilí i v katolické církviBlanka Nývltová (Písek, 2025-02-15)
#768
Nesouhlasím s odvoláním Marka Orko Váchy.Marie Lucie Štefaniková (Praha, 2025-02-15)
#780
Už toho krytí sexuálních predátorů ze strany kléru bylo dost!Dr. Scarlett Rauschgoldová (Praha, 2025-02-16)