Petice.com

Výzva k odstoupení arcibiskupa Jana Graubnera a zřízení nezávislé komise pro případy sexuálního násilí v katolické církvi v České republice

Komentáře

#602

Chceme mít čistou církev bezpečnou pro všechny. Je třeba chránit, ne zastrašovat oběti a chápat jejich bolest.

Marketa Sefflova (Velká Bíteš, 2025-02-14)

#603

Se mi chce ze současného stavu papalášství a krytí nepravostí v církvi zvracet.

Alena Soukalová (Žďár nad Sázavou, 2025-02-14)

#607

Podepisuji, protože chci, aby všechny oběti sex.násilí ze strany kněží dosáhly spravedlnosti, aby všichni pachatelé odešli ze služeb církve a všichni nadřízení, kteří o těchto činech věděli a nezasáhli, odešli ze svých funkcí.

Markéta Vraspírová (Střelice, 2025-02-14)

#615

Souhlasim

Romana Polnicka (Horomeřice, 2025-02-14)

#622

Podepisuji jakožto nepohodlný člověk pro katolickou církev a především pro vedení Biskupství královéhradeckého, v osobách Jan Vokál a Jan Paseka, kteří prostřednictvím Oblastní charity Hradec Králové vydali příkaz k likvidaci mojí osoby.

Eva Faistauerová (Hradec Králové, 2025-02-14)

#629

..nemohu nepodepsat..

Alexandra Beránková (Olomouc 9, 2025-02-14)

#630

Podepisuji tuto petici, protože s ní plně souhlasím.

Renáta Tichá (Petrovice u Krnova, 2025-02-14)

#633

Lidé v církvi žel opravdu nejsou schopni sami ukázat prstem do svých řad. Proto je třeba, aby je nějaká instituce zvenku přiměla k sebereflexi a pojmenování toho, co se stalo žel tolika obětem. Aby se obětem konečně dostalo politování a uznání jejich bolesti.

Jitka Svobodová (Bystřice, 2025-02-14)

#646

Nelze nepodepsat.

Jan Špilar (Brno, 2025-02-15)

#655

Činy tohoto člověka odporují učení Krista

Martina Zikmundova (Praha, 2025-02-15)

#657

Je spolupachatelem zločinů.

Michal Beránek (Praha, 2025-02-15)

#658

chci církev Kristovu a ne farizeů

Pavla Hulcová (České Budějovice, 2025-02-15)

#662

Není schopen odpovědně zvládat funkci arcibiskupa.

Jirí Skalicky (Letohrad, 2025-02-15)

#665

Marka Orko Váchu znám z Akademických týdnů v Orlických horách a jeho knih, je to boží člověk

Ivan Machek (Ostrov, 2025-02-15)

#667

Zneužívání je zločin, krytí zločinu je stejný zločin

Jarmila Dráždilová (Plzeň, 2025-02-15)

#669

Chci církev hodnou následování, nikoli návrat ke středověkým metodám. Dehonestace Orka Váchy je poslední kapkou

Ivana Zachrlová (Opava, 2025-02-15)

#674

Jde jen o aroganci moci a málo vyvíjené aktivity k poškozeným.

Jan Deutsch (Praha, 2025-02-15)

#678

Raději beze slov...

Radka Kučerková (Těšany, 2025-02-15)

#688

... protože je Graubner odporný slizký had. A protože pan M. O. Vácha má moji plnou podporu.

Olga Reichlová (České Budějovice, 2025-02-15)

#692

protože není schopen pravdivě a jasně odpovídat na toto téma. Navíc odvolal M.O.Váchu, který se podílí na tom, aby církev byla i v očích veřejnosti přitažlivá a otevřená pro všechny. Jaké předpisy nedodržel? Za co byl Kristus ukřižován? Nedodržoval předpisy...

Jana Skalická (Letohrad, 2025-02-15)

#702

Modlím se za církev, aby byli dobří pastýři, aby věřící vedli k Ježíši a nezneužívali důvěru především mladých lidí, které tak mohou trvale poškodit. Ten, kdo tyto činy kryje, sám je vinen a škodí církvi.

Anna Hučková (Staré Město, 2025-02-15)

#704

Je to nechutné! Už se to dávno ani nepodobá snaze o čistou, zdravou církev. Je to jen boj moci a závisti. Mrzí mě, že to odnáší ti nejlepší, které ve svých řadách katolická církev má.
Pravda a láska zvítězí.

Ludmila Dolejší (Týn nad Vltavou, 2025-02-15)

#708

Jsem rozhořčená, co předvádí Arcibiskupství. Nejskvělejší kněží mají napomenutí nebo jsou odstranění. Kam kráčí česká katolická církev s tímto vedením?

Hana Hrubá (Praha, 2025-02-15)

#715

Podepisuji, protože bych rád, aby se církev ještě více stala prostorem pro soucit a respekt, a to hluboce a niterně. Chci, abychom všichni brečeli slzy očisty.

Ondřej Fafejta (Praha, 2025-02-15)

#719

Dlouhodobě nesouhlasím s jednáním biskupů římskokatolické církve v ČR. Nic společného se synodální cestou...

Pavel Veith (Jihlava, 2025-02-15)

#725

Podepisuji, protože pan Graubner není dobrým člověkem, a tedy není vhodný pro úřad arcibiskupa pražského. Krytí kněze Merty, lhaní v reportáži ČT, netransparentnost arcibiskupství jako instituce ve věcech majetkových a následné odvolání Marka Váchy z pozice kaplana ak. farnosti bez sdělení jemu do očí je skandální, připomínající klerikální jednání církve ve středověku.

Ondřej Franz (Petrovice u Karviné, 2025-02-15)

#730

Je to nespravedlive

Alena Podzimková (alenapodzimkova702@gmail.com, 2025-02-15)

#736

Sdílím nedůvěru v současné vedení české katolické církve, co se týká ochrany běžných věřících před predátory a agresory z řad kněží a spolupracovníků, kteří jsou kryti církevní hierarchií.

Petra Švecová (Praha, 2025-02-15)

#747

Násilí na dětech je nepřijatelné.

David Bůžek (Brno, 2025-02-15)

#753

Vrah nam o moralce kaze…..

Petr Nepustil (Praha, 2025-02-15)

#755

Chci arcibiskupa své diecéze, který by byl jejím důstojným reprezentantem.

Klára Šárovcová (Paříž, 2025-02-15)

#761

už mě to fakt nebaví, tenhle typ církve si zaslouží shořet

Nikola Benčová (Český Krumlov, 2025-02-15)

#763

jsem přesvědčena, že je nutné řešit případy sexuálního násilí i v katolické církvi

Blanka Nývltová (Písek, 2025-02-15)

#768

Nesouhlasím s odvoláním Marka Orko Váchy.

Marie Lucie Štefaniková (Praha, 2025-02-15)

#780

Už toho krytí sexuálních predátorů ze strany kléru bylo dost!

Dr. Scarlett Rauschgoldová (Praha, 2025-02-16)