Petice.com

Petice za zachování povinných koncesionářských poplatků za Českou televizi a Český rozhlas

Komentáře

#1

Ve vládě sedí minimálně průměrně vzdělaní lidé, kterým musí být jasné, co se stane, když část příjmů vypadne. Proto se obávám, že jde o záměr. Ať jde pouze o chybu nebo o záměr, je zcela jednoduchá možnost situaci elegantně vyřešit a to stáhnout návrh na zrušení povinných koncesionářských poplatků.

Alena Kulhavá (Praha, 2026-04-06)

#4

Dobře zprawodajstí

Petr Gajdula (Kladno, 2026-04-07)

#6

Chci zachovat veřejnoprávní média! ČT a ČRo se nesmí dostat do soukromých rukou nikoho ze současné vlády! Koncesionářské poplatky ráda zaplatím!

Jarmila Křížová (Brno, 2026-04-07)

#18

Pokud by nebyly informační kanály tak odkud se dozvím pravdu?

Lenka Konečná (Zlin, 2026-04-07)

#19

To tak má být ...nikomu to neublíží, a média mají být svobodná, a ne aby o tom rozhodovala vláda...

Ludmila Štěpanková (2026-04-07)

#20

Nechci cenzuru jakékoliv vlády.

Pavel Hanzl (Brno, 2026-04-07)

#21

Většinou sleduji programy ČT a budu ráda, když zůstanou v dosavadní kvalitě. Některé pořady bych, ale vrátila např 168 a otázky VM. Ty poplatky nejsou tak vysoké, abych si je i jako důchodkyně nemohla dovolit.

Dana Jarkovská (Praha, 2026-04-07)

#23

Žádám zachovat povinné koncesionářské poplatky jak jsou. Děkuji

Eva Vokálková (Zdiby, 2026-04-07)

#35

Chci nezávislá média

Vítězslava Cíchová (Ústí nad Labem, 2026-04-07)

#39

Koncesionářské poplatky garantují nezávislost. Veřejné rozpočty může vláda přiškrcovat, jak se jí to hodí.

Tomáš Ježek (Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, 2026-04-07)

#40

Protože je to jedna z největších hrozeb naší demokracie, svobody a bezpečnosti.

Hana Chovancová (Praha, 2026-04-07)

#41

Chci, aby ČT byla nadále nezávislá.

Michal Horák (Žďár nad Sázavou, 2026-04-07)

#44

Opravdu nechci, aby televize a rozhlas patřila této vládě, aby byla touto vládou zneužita k šíření její propagandy, což by se zcela určitě stálo. Takhle ne.

Dagmar Strnadova (Tři Sekery, 2026-04-08)

#47

Nesouhlasim s návrhy aktuální vlády na způsob výběru poplatků

Radka Řehulková (Brno, 2026-04-08)

#49

Protože je to správné

Věra Sokolová (Olomouc, 2026-04-08)

#57

Souhlasím

Martin Dona (Ostrava, 2026-04-08)

#58

nechci, aby hňupové v této nebo nějaké příští vládě rozhodovali o tom, co se smí vysílat

Marek Bím (Praha 6, 2026-04-08)

#63

Chci alespoň jednu televizi a rozhlas nezávislou na politicích.

Jan Šesták (2026-04-08)

#67

Chci aby ČT sloužila všem obyvatelům, kteří si ji platí. Nechci, aby podléhala průzkumu trhu a podbízela se případným předplatitelům, nebo politickým tlakům. Zvlášť u MOTO jde aktualne vidět, jaký mají přístup k jiným názorům.

Vladimír Horych (Brno, 2026-04-08)

#68

Je to podle mého potřeba

Renata Hloušková (2026-04-08)

#69

Česká televize je potřeba. Ne nějaká její bídnější kopie.

Martin Skýpala (Praha, 2026-04-08)

#70

Protože mám rád kvalitní tvorbu Českého rozhlasu a České televize myslím že ten poplatek je nízký že by měl být vyšší.

Lukáš Morávek (Lipník nad Bečvou, 2026-04-08)

#72

ČT má jednoznačně nejkultivovanější pořady a plní tak svou výchovnou a vzdělávací roli. Tyto pořady musí mít za co vyrábět, případně kupovat licence k významným zahraničním pořadům. V neposlední řadě by neměla být poplatná kterékoli politické garnituře.

Dana Zapletalová (Vážany nad Litavou, 2026-04-08)

#75

Veřejnoprávní média NESMÍ být placena z rozpočtu. Politici nesmí rozhodovat o provozu ČT a ČRO.

Miloš Žák (Havlíčkův Brod, 2026-04-09)

#80

Nezávislá média jsou prospěšná celé společnosti

Jana Roubová (Plzeň, 2026-04-09)

#101

Ruce pryč od ČT a ČRo!!

Jana Ohemová (Sukorady, 2026-04-10)

#105

Podepisují protože nechci aby Česká televize a rozhlas museli kvůli sníženemu rozpočtu rušit dokumenty, vzdělávací pořady a také publicistické pořady

Filip Fogarasi (Praha, 2026-04-10)

#106

Nechci necháte ohrozit veřejnoprávní média.

Olga Zikešová (Praha, 2026-04-10)

#107

Nechci státem ovládaný ČR a ČT

Petr Pešek (Praha 9 - Vysočany, 2026-04-10)

#108

Plně souhlasím.

Blanka Švédová (Brno, 2026-04-10)

#111

Protože koncesionářské poplatky jsou transparentní

Richard Hájek (Dobřichov, 2026-04-11)

#112

Nechci , aby se do Česku vracely časy před rokem 89 .

Ivana Kastlová (Hostouň, 2026-04-11)

#129

Svoboda veřejnoprávních médií.

Ing. Miloš Vít (Suchovršice, 2026-04-14)

#132

Chci svobodná média, ne přisluhovače vlády.

Štěpánka Toužimská (2026-04-14)

#133

Nezávislých médií se jako čert kříže bojí ti politici, kteří nemají čisté svědomí. Jejich úsilí je potlačit svědčí o naprosté neznalosti toho, jaký je úkol těchto médií v každé demokratické společnosti /politiky kontrolovat/. Anebo to moc dobře vědí a je jim jedno, že tím, jak ČT a ČR napadají, odkrývají své nečisté úmysly.

Zdenka Doležalová (Kyjov, 2026-04-14)

#139

Podepisuji, protože chci zachovat nezávislost veřejnoprávních médií na politické reprezentaci.

Martin Poláček (Praha 3, 2026-04-15)

#145

Protože chci nezávislá veřejnoprávní media.

Jan Tesarčík (Ostrava, 2026-04-15)

#147

Chci nezávislost České televize a Českého rozhlasu.

Markéta Bartáková (Ostrožská Nová Ves - Chylice, 2026-04-16)

#149

Makak a spol. jsou nekleární hovada a argument, že chtějí lidem ušetřit je lživý a nepochopitelný, to můžou sežrat jen "koblihy"

Martin Blažek (Svoboda nad Úpou, 2026-04-16)

#151

Chci aby média zůstala nezávislá na politicích.

Ivan Neumann (Praha 4 - Braník, 2026-04-16)

#157

Podepisuji, protože navrhované změně nepředcházela odborná diskuze, považuji ji za ukvapenou. Finančně se státu z dlouhodobého hlediska nevyplatí. Se stávající programovou nabídkou jsem spokojená. Argumentace, že tento krok je součástí vládního programu je nesmyslná, když nebude vládní program splněn, nic se neděje. K řešení má vláda přednostnější kroky.

Daniela Bílková (Praha 6, 2026-04-17)

#159

Podepisuji, protože nechci žádné rušení ani změny současného systému koncesionářských poplatků.

Radek Horák (Bakov n. J., 2026-04-17)

#160

Protože nesouhlasím s kroky současné vlády která se snaží pouze destabilizovat již dobře funkční systém a zároveň chce ovládat média pomocí nedostatku financí aby o nich neměli kapacitu psát co dělají proti nám.
Navíc náš stát už je takhle ve velkém schotku tak je absolutní nesmysl rušit něco co velmi dobře funguje a zvyšovat tím státní dluh a poté z nouze vytvářet další a další daně obyvatelstvu.
Odstraňte egomaniaka klempíře z jakéhokoliv mocenského vlivu práskač a udavač STB tam nemá co dělat. Samozřejmě včetně jemu podobných kontroverzních osob.

Josef Hurt (Praha, 2026-04-17)

#174

Navrhovanou změnu financování veřejnoprávních médií považuji za účelovou a hlavním smyslem je dle mého názoru omezení nebo přímo likvidace ČT a ČRo v jejich současné podobě.

Martin Sodomka (Kosmonosy, 2026-04-18)

#177

Snahy o navázání veřejnoprávních médií pod státní rozpočet vidím od současné vlády jako účelovou snahu o ovládnutí kritických a nezávislých novinářů a vytvoření mediálního prostředí po vzoru Slovenska a Maďarska. Stojím za ČT a ČRo.

Pavel Jíra (Zálší, 2026-04-18)

#180

Chci, aby zůstaly veřejnoprávní rozhlas a televize nezávislé na státním rozpočtu. Navíc už řadu let takto fungují a mají výbornou pověst i v zahraničí.

Pavel Trusina (Valašské Meziříčí, 2026-04-18)

#181

Nechci vládou ovládanou ČT.

Dana Tačovská (Praha, 2026-04-18)

#186

Jsem přesvědčen, že to tak má být.

Filip Jan Zvolský (Praha 2, 2026-04-18)

#192

Protože chci nezávislá veřejnoprávní média.

Martina Starová (Brno, 2026-04-19)