Petice za zachování povinných koncesionářských poplatků za Českou televizi a Český rozhlas
Komentáře
#1
Ve vládě sedí minimálně průměrně vzdělaní lidé, kterým musí být jasné, co se stane, když část příjmů vypadne. Proto se obávám, že jde o záměr. Ať jde pouze o chybu nebo o záměr, je zcela jednoduchá možnost situaci elegantně vyřešit a to stáhnout návrh na zrušení povinných koncesionářských poplatků.Alena Kulhavá (Praha, 2026-04-06)
#4
Dobře zprawodajstíPetr Gajdula (Kladno, 2026-04-07)
#6
Chci zachovat veřejnoprávní média! ČT a ČRo se nesmí dostat do soukromých rukou nikoho ze současné vlády! Koncesionářské poplatky ráda zaplatím!Jarmila Křížová (Brno, 2026-04-07)
#18
Pokud by nebyly informační kanály tak odkud se dozvím pravdu?Lenka Konečná (Zlin, 2026-04-07)
#19
To tak má být ...nikomu to neublíží, a média mají být svobodná, a ne aby o tom rozhodovala vláda...Ludmila Štěpanková (2026-04-07)
#20
Nechci cenzuru jakékoliv vlády.Pavel Hanzl (Brno, 2026-04-07)
#21
Většinou sleduji programy ČT a budu ráda, když zůstanou v dosavadní kvalitě. Některé pořady bych, ale vrátila např 168 a otázky VM. Ty poplatky nejsou tak vysoké, abych si je i jako důchodkyně nemohla dovolit.Dana Jarkovská (Praha, 2026-04-07)
#23
Žádám zachovat povinné koncesionářské poplatky jak jsou. DěkujiEva Vokálková (Zdiby, 2026-04-07)
#35
Chci nezávislá médiaVítězslava Cíchová (Ústí nad Labem, 2026-04-07)
#39
Koncesionářské poplatky garantují nezávislost. Veřejné rozpočty může vláda přiškrcovat, jak se jí to hodí.Tomáš Ježek (Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, 2026-04-07)
#40
Protože je to jedna z největších hrozeb naší demokracie, svobody a bezpečnosti.Hana Chovancová (Praha, 2026-04-07)
#41
Chci, aby ČT byla nadále nezávislá.Michal Horák (Žďár nad Sázavou, 2026-04-07)
#44
Opravdu nechci, aby televize a rozhlas patřila této vládě, aby byla touto vládou zneužita k šíření její propagandy, což by se zcela určitě stálo. Takhle ne.Dagmar Strnadova (Tři Sekery, 2026-04-08)
#47
Nesouhlasim s návrhy aktuální vlády na způsob výběru poplatkůRadka Řehulková (Brno, 2026-04-08)
#49
Protože je to správnéVěra Sokolová (Olomouc, 2026-04-08)
#57
SouhlasímMartin Dona (Ostrava, 2026-04-08)
#58
nechci, aby hňupové v této nebo nějaké příští vládě rozhodovali o tom, co se smí vysílatMarek Bím (Praha 6, 2026-04-08)
#63
Chci alespoň jednu televizi a rozhlas nezávislou na politicích.Jan Šesták (2026-04-08)
#67
Chci aby ČT sloužila všem obyvatelům, kteří si ji platí. Nechci, aby podléhala průzkumu trhu a podbízela se případným předplatitelům, nebo politickým tlakům. Zvlášť u MOTO jde aktualne vidět, jaký mají přístup k jiným názorům.Vladimír Horych (Brno, 2026-04-08)
#68
Je to podle mého potřebaRenata Hloušková (2026-04-08)
#69
Česká televize je potřeba. Ne nějaká její bídnější kopie.Martin Skýpala (Praha, 2026-04-08)
#70
Protože mám rád kvalitní tvorbu Českého rozhlasu a České televize myslím že ten poplatek je nízký že by měl být vyšší.Lukáš Morávek (Lipník nad Bečvou, 2026-04-08)
#72
ČT má jednoznačně nejkultivovanější pořady a plní tak svou výchovnou a vzdělávací roli. Tyto pořady musí mít za co vyrábět, případně kupovat licence k významným zahraničním pořadům. V neposlední řadě by neměla být poplatná kterékoli politické garnituře.Dana Zapletalová (Vážany nad Litavou, 2026-04-08)
#75
Veřejnoprávní média NESMÍ být placena z rozpočtu. Politici nesmí rozhodovat o provozu ČT a ČRO.Miloš Žák (Havlíčkův Brod, 2026-04-09)
#80
Nezávislá média jsou prospěšná celé společnostiJana Roubová (Plzeň, 2026-04-09)
#101
Ruce pryč od ČT a ČRo!!Jana Ohemová (Sukorady, 2026-04-10)
#105
Podepisují protože nechci aby Česká televize a rozhlas museli kvůli sníženemu rozpočtu rušit dokumenty, vzdělávací pořady a také publicistické pořadyFilip Fogarasi (Praha, 2026-04-10)
#106
Nechci necháte ohrozit veřejnoprávní média.Olga Zikešová (Praha, 2026-04-10)
#107
Nechci státem ovládaný ČR a ČTPetr Pešek (Praha 9 - Vysočany, 2026-04-10)
#108
Plně souhlasím.Blanka Švédová (Brno, 2026-04-10)
#111
Protože koncesionářské poplatky jsou transparentníRichard Hájek (Dobřichov, 2026-04-11)
#112
Nechci , aby se do Česku vracely časy před rokem 89 .Ivana Kastlová (Hostouň, 2026-04-11)
#129
Svoboda veřejnoprávních médií.Ing. Miloš Vít (Suchovršice, 2026-04-14)
#132
Chci svobodná média, ne přisluhovače vlády.Štěpánka Toužimská (2026-04-14)
#133
Nezávislých médií se jako čert kříže bojí ti politici, kteří nemají čisté svědomí. Jejich úsilí je potlačit svědčí o naprosté neznalosti toho, jaký je úkol těchto médií v každé demokratické společnosti /politiky kontrolovat/. Anebo to moc dobře vědí a je jim jedno, že tím, jak ČT a ČR napadají, odkrývají své nečisté úmysly.Zdenka Doležalová (Kyjov, 2026-04-14)
#139
Podepisuji, protože chci zachovat nezávislost veřejnoprávních médií na politické reprezentaci.Martin Poláček (Praha 3, 2026-04-15)
#145
Protože chci nezávislá veřejnoprávní media.Jan Tesarčík (Ostrava, 2026-04-15)
#147
Chci nezávislost České televize a Českého rozhlasu.Markéta Bartáková (Ostrožská Nová Ves - Chylice, 2026-04-16)
#149
Makak a spol. jsou nekleární hovada a argument, že chtějí lidem ušetřit je lživý a nepochopitelný, to můžou sežrat jen "koblihy"Martin Blažek (Svoboda nad Úpou, 2026-04-16)
#151
Chci aby média zůstala nezávislá na politicích.Ivan Neumann (Praha 4 - Braník, 2026-04-16)
#157
Podepisuji, protože navrhované změně nepředcházela odborná diskuze, považuji ji za ukvapenou. Finančně se státu z dlouhodobého hlediska nevyplatí. Se stávající programovou nabídkou jsem spokojená. Argumentace, že tento krok je součástí vládního programu je nesmyslná, když nebude vládní program splněn, nic se neděje. K řešení má vláda přednostnější kroky.Daniela Bílková (Praha 6, 2026-04-17)
#159
Podepisuji, protože nechci žádné rušení ani změny současného systému koncesionářských poplatků.Radek Horák (Bakov n. J., 2026-04-17)
#160
Protože nesouhlasím s kroky současné vlády která se snaží pouze destabilizovat již dobře funkční systém a zároveň chce ovládat média pomocí nedostatku financí aby o nich neměli kapacitu psát co dělají proti nám.Navíc náš stát už je takhle ve velkém schotku tak je absolutní nesmysl rušit něco co velmi dobře funguje a zvyšovat tím státní dluh a poté z nouze vytvářet další a další daně obyvatelstvu.
Odstraňte egomaniaka klempíře z jakéhokoliv mocenského vlivu práskač a udavač STB tam nemá co dělat. Samozřejmě včetně jemu podobných kontroverzních osob.
Josef Hurt (Praha, 2026-04-17)
#174
Navrhovanou změnu financování veřejnoprávních médií považuji za účelovou a hlavním smyslem je dle mého názoru omezení nebo přímo likvidace ČT a ČRo v jejich současné podobě.Martin Sodomka (Kosmonosy, 2026-04-18)
#177
Snahy o navázání veřejnoprávních médií pod státní rozpočet vidím od současné vlády jako účelovou snahu o ovládnutí kritických a nezávislých novinářů a vytvoření mediálního prostředí po vzoru Slovenska a Maďarska. Stojím za ČT a ČRo.Pavel Jíra (Zálší, 2026-04-18)
#180
Chci, aby zůstaly veřejnoprávní rozhlas a televize nezávislé na státním rozpočtu. Navíc už řadu let takto fungují a mají výbornou pověst i v zahraničí.Pavel Trusina (Valašské Meziříčí, 2026-04-18)
#181
Nechci vládou ovládanou ČT.Dana Tačovská (Praha, 2026-04-18)
#186
Jsem přesvědčen, že to tak má být.Filip Jan Zvolský (Praha 2, 2026-04-18)
#192
Protože chci nezávislá veřejnoprávní média.Martina Starová (Brno, 2026-04-19)