Petice.com

Petice za zachování a opravu kulturní památky železničního mostu pod Vyšehradem

Komentáře

#26201

Nesouhlasím s demolicí kulturní památky železničního mostu mezi Smíchovem a Výtoní

Marie Fialová (Praha 5, 2026-04-23)

#26205

Jedná se o kulturní dědictví, tvoří součást panorama Prahy a pražských mostů - historicky i esteticky mimořádné a unikátní. V dnešní době technologických možností není důvod most likvidovat a nahradit. Neničme hostorii!

Dagmar Dvorská (Praha, 2026-04-23)

#26206

Podepisuji, protože nesouhlasím s bouráním železničního mostu.

Jaroslav Ficek Michal (Praha, 2026-04-23)

#26212

Souhlasím se zachováním a opravou
kulturní památky železničního mostu pod Vyšehradem

Aleš Albrecht (Benešov u Semil, 2026-04-23)

#26214

Jsem byvaly železničář a tato jedinecna stavba byla proste vzdy ikonou!

Karel Šolin (Čáslav, 2026-04-23)

#26216

považuji uchování historických staveb za velmi důležité

Marie Neudorflová (Praha 9, 2026-04-24)

#26217

Je to můj oblíbený most. Moc se mi líbí a nedovedu si bez něj Podskalí představit!

Andrea Caletková (Praha, 2026-04-24)

#26219

Podepisuji, protože chci, aby z Prahy nemizely památky minulosti

Jitka Bodláková (Praha 1, 2026-04-24)

#26223

Historii je potřeba chránit

Dagmar Tymešová (Praha, 2026-04-24)

#26226

záleží mi na místě, kde žiju🩷🤭

Klára Brandejsová (Praha, 2026-04-24)

#26232

Podporuji snahu najít schůdné řešení a předejít jednoduššímu řešení - demolici. Tím se neuzavírám výsledkům odborného - věcného posouzení, ale vycházím z názoru, že pokud se chce najít řešení, (téměř) vždy se najde.

Oskar Brůža (Brno, 2026-04-24)

#26234

Žil jsem v Praze přes 20 let a most je třeba zachránit z důvodu kulturního a estetického hlediska.

Zdeněk Petržela (Šternberk, 2026-04-25)

#26237

Protože to je nezbytné a pro mne přirozené bránit hodnoty před hamižností a ignorantstvím

John Bok (Praha 8, 2026-04-25)

#26238

Körberová

Danuše Körberová (Praha, 2026-04-25)

#26244

Jsem proti politické zvůli snažící se zničit technickou historickou památku.

Jan Turek (Cerhovice, 2026-04-26)

#26257

Jsem z Prahy-Podolí. Od r. 1942

Jitka Kouklíková (Praha 12, 2026-04-27)

#26258

Podepisuji, protoze most je dulezita historicka stavba a neni duvod ho borit!!!

2E Chadimová (Praha, 2026-04-27)

#26261

podepisuji protože nesouhlasím se zbouráním mostu

Karel Šolín (praha8, 2026-04-27)

#26272

Zbořeni ikonického mostu proto, že jej vlastník nechal zchátrat, je nehoráznost.

Kateřina Plchová (Praha, 2026-04-30)

#26275

Pokud lze most opravit, není důvod jej bourat jen kvůli byznysu!

Jana Matlová (Praha, 2026-05-02)

#26277

Nesouhlasím s politickým a lobistickým tlakem, chci zachování a opravu mostu

Jana Zahrádková (Brno, 2026-05-04)

#26280

Fascinují mne nýtované ocelové konstrukce a byla by věčná škoda takový most zničit.

Karel Žaloudek (Libice n. Cidlinou, 2026-05-04)

#26282

Zbourání tohoto unikátního mostu považuji a barbarství.

Jan František Bláha (Písek, 2026-05-04)

#26287

Chci rozhodnne zachovat tuto technickou i kulturni pamatku a dominantu Prahy

Tereza Indrakova (Praha 8, 2026-05-10)

#26290

Most patří k Praze a o památky je třeba pečovat a ne litovat, když tu už nejsou!

Jarka Moučková (Praha, 2026-05-14)

#26296

Verim odbornikum, neverim SSŽ

Ladislav Pudil (Praha, 2026-06-15)