Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#1604
Souhlasím !!! aby se v Brně sjezd nekonal !!!!Alena Černá (Mšené lázně, 2026-04-29)
#1607
Souhlasi s textemJiří Heimlich (Mošnov, 2026-04-29)
#1609
Protože snad už tito heinlainovci nadělali zla až dost.O co nás zase chtějí připravitJana Durkovicova (České budejovice, 2026-04-29)
#1612
Jsem z České Lípy a můj otec i děd sudeťáky zažili včetně odsunu v roce 1938.Jaroslav Anders (Česká Lípa, 2026-04-29)
#1616
🇨🇿🇨🇿🇨🇿❤️Jana Švecová (Jeseník, 2026-04-29)
#1617
Naprostý souhlas se zněním uvedeného textu.Riana Švecová (Karlovy Vary, 2026-04-29)
#1621
Nesouhlasím s tímto nacistickým sjezdem na našem územíJakub Hromek (Vyškov, 2026-04-29)
#1625
Jsem proti sjezdu sudetoněmecké strany v ČR kdekoliv. Benešovy dekrety považuji za nedotknutelné.Věra Kozielová (Ostrava, 2026-04-29)
#1629
Je to neůcta k našemu národu a z jejich strany nepřiznání si toho, co způsobili !!!!!!!!!Ivan Blažek (Dobré, 2026-04-29)
#1636
Mají si dělat sjezdy v Německu a ne v naší vlasti !Jiří Hloušek (Kamenný Újezd, 2026-04-29)
#1639
Podepisuji, protože s uvedeným otevřeným dopisem souhlasím.Blanka Jeřábková (Ústí nad Labem, 2026-04-29)
#1640
Nesouhlasím,aby se v České republice konal sjezd landsmanšaftu z důvodu zločinů.které prováděly na našich obyvatelíchIlona Michálková (Javorník ve Slezsku, 2026-04-29)
#1642
Nesouhlasím se sjezdem Sudeckych Němců v ČESKÉ REPUBLICEJana Radlová (Ústí nad Labem, 2026-04-29)
#1643
Souhlasím s obsahem otevřeného dopisu.Ivo Sekanina (Prostějov, 2026-04-29)
#1645
Nesouhlasím s prolamováním Benešových dekretů.Pavel Kocourek (Šternberk, 2026-04-29)
#1647
Nesouhlasím s konáním sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně. Jediné místo, kde by se mohl konat v naší zemi je Terezín. Ale nejvhodnější by byla Osvětim.Marie Šišáková (Kostelec nad Černými lesy, 2026-04-29)
#1653
Musime tomu zabranit je to nutnost 👍👍👍Jana Nešporova (Bohutice, 2026-04-29)
#1659
Nesouhlasim aby fašisté zde měli sjezdyMiroslav Peták (Jablonná, 2026-04-29)
#1660
Odmítám pokusy o revizi všeho, co stvořili naši předci. Začalo to veřejným používáním šlechtických titulů přes zákonný zákaz tohoto. Pokračovalo tzv.církevními restitucemi, nyní snahy o revizi poválečných dějin. Kde to skončí?Petr Robiček (Otrokovice, 2026-04-29)
#1665
Nesouhlasím s konáním sjezdu na území naší republiky. Konání je výsměchem padlým za války.Jana Maroušková (marojana@seznam.cz, 2026-04-29)
#1666
Nechci je tady!!!Daniel Rada (Horní Bříza, 2026-04-29)
#1668
Podepisuji tuto petici ,tady nemá co ladsmanštaftu suděťáci co dělat.Marta Černá (Mělník, 2026-04-29)
#1670
Potomci vrahů českých lidí zde nejsou vítáni.Ivo Janovský (Hustopeče, 2026-04-29)
#1671
Podporovat sudetoněmecký sraz můžou jenom kolaboranti a vlastizrádci.Karel Lahodný (Nivnice, 2026-04-29)
#1673
Naprosto s touto peticí souhlasím. Nechci, aby se v ČR konal sjezd sudetoněmeckých příznivců.Lenka Nováková (Bruntál 1, 2026-04-29)
#1678
Ten text znázorňuje můj názor.David Karkoška (Bohumín, 2026-04-29)
#1679
Podepisuju, protože jsem historik, pohled SdL na dějiny neodpovídá historicko-vědeckému výzkumu, zpochybňuje mezinárodněprávní smlouvy, jeho požadavky vůči Čechům a Česku jsou nehorázné a připomínají silně léta 1938-1945, navíc je SdL plný šovinisty, kteří na veřejnosti dělají jako by jim šlo o smíření, za zavřenými dveřmi ale dávají najevo svou protičeskou nenávist včetně různých lži o našich dějinách, jako například Anton Otte v roce 2016. Podobná šovinistická politika by nebyla možná vůči jiným obětem Němců, zato vůči Čechům Němci nepociťují žádnou vinu a chovají se k nám jako ke kolonii. V údajné demokratickém Německu prudce stoupají preference krajně pravicové AfD, byť chování jiných německých politiků vůči nám, hlavně z CSU, nejsou neměnné šovinistická.Tomáš Říha (Frýdek-Místek, 2026-04-29)
#1683
Odmítám jakékoli snahy o revizi výsledků 2. světové války. Sjezd SdP ať se koná v Německu, ostatně to byla vytoužená země českých a moravských Němců. Tam chtěli a od Hitlera dostala více než třetina z nich řád za rozbití Československa.Ivana Babková (Týniště nad Orlicí, 2026-04-29)
#1684
Pokud chcete pořádat akce k usmíření, učiňte tak na vašem území. Tady vás nechceme.Petr Brábník (Nový Bydžov, 2026-04-29)
#1686
Podepisuji tuto petici, neboť nesouhlasím s návštěvou uskupení, které napadá Benešovy dekrety a zakladatelé měli vazby na SS či NSDAP .Hedvika Heřmanová (Varnsdorf, 2026-04-29)
#1695
Nechci zde sraz sudetoněmecké strany. Moje předky Henleinova strana týrala a deportovalaPetra Sajdlova (Ledeč nad Sázavou, 2026-04-29)
#1696
Nepřeji si tento sjezd v České republice.Richard Urban (Nová Paka, 2026-04-29)
#1697
Podepisuji, protože viním vládu ČR a politiky včetně rozvědčíka na Hradě (čest výjimkám), dotčené úřady a orgány činné v trestním řízení, že nekonají a sjezd sudeťáků nezakázali či dokonce někteří otevřeně podporují tento zvrácený sjezd nacistických pohrobků Henleina nebo je samotné u nás, a tím přepisují dějiny a dopouští se nezákonné podpory a propagace nacismu, neoprávněné činnosti pro cizí moc, kolaboranství a vlastizrady.Pavel Ocelák (Kraslice, 2026-04-29)
#1699
Podepisuji proptože se zněním plně souhlasím.Rostislav Brandejs (Ústí nad Labem, Brná, 2026-04-29)
#1703
Podepisují již druhou petici na stejné téma a důvod je, že se sjezdem Němců v Brně zásadně nesouhlasím. Němci si nesmí nic nárokovat za ty zrůdnosti, co prováděli, nejen našim lidem, za války.Jana Janse van Rensburg (Znojmo, 2026-04-29)
#1706
Nemaji zde co dělatMarcela Sladká (Děčín, 2026-04-29)
#1718
Podepisují, protože sami máme výzvu k poslancům a žádáme občany aby psali na Kancelář poslanecké sněmovny. Viz dokumenty na forumlidu.cz. Také jsme podali trestní oznámení na sjezd.Petr Bílý (Havířov, 2026-04-29)
#1720
Němci zavraždili spoustu lidí!!!! A nikdy za to nenesli vínu!!!! Naopak znovu provozují!!!!Zdenek Gabčo (Ostrava, 2026-04-29)
#1722
Němci napáchali hrůzi a zlo na českých občanechJan Musil (Horní Cerekev, 2026-04-29)
#1723
Dobrý den, podepisuji, protože tuto akci- tedy i aktéry této akce (tedy spolek založený a vedený nacisty- Henlein a spol.), jakož i způsob pořádání (tedy masová akce tisíce Němců s účastí, souhlasem a podporou politických činitelů z české i německé strany aniž by byl zohledněn názor přeživších nacistického nelidského zrůdného jednání a názor jejich potomků) - tedy tento způsob, ač mě ani mé rodiny se to osobně vůbec netýká, považuji za velice bezohledný, necitlivý a ostudný, navíc, když je našimi současnými i bývalými vládními představiteli (prezident), politiky (ODS, KDÚ, TOP 09, STAN a Piráti) a státními úředníky (městší zastupitelé, hejtman aj.) doporučováno toto "smířlivé setkání" jako skvělá příležitost k tomu, abychom se tzv. "sudetstkým Němcům" my Češi omluvili za příkoří, násilnosti a křivdy, které jsme jim nebo jejich předkům způsobili po skončení 2.s.v. tedy při tzv."odsunu", které oni nazývají neprávem "vyhnání", kterýžto odsun byl sjednán v mezinárodní platné smlouvě mezi vítěznými mocnostmi v Postupimi. Mám za to, že "tzv. sudetští Němci z 99,9 % by měli být nám Čechům vděční za to, že byli pouze "odsunuti", když se příklonem k Říši a aktivním napomáháním nacistickým zločinům dopustili vlastizrady vůči Československu i zločinům proti lidskosti, tedy jim bylo právem odebráno československé občanství a nařízeno opustit tuto zemi. Jak správně poznamenal pan Lustig:"Němci by se měli za toto 1000 let omlouvat a možná až poté by se s nimi mělo jednat jako s lidskými bytostmi." A pokud vím, tak 1000 let od konce války ještě neuplynulo a Německo opět mohutně zbrojí, mluví o válce proti Rusku a potomci nacistů si dělají nároky na ztracené (podle nich ukradené) majetky a "svou vlast" na území českého státu!!!S pozdravem, Zemanová.
Irena Zemanová (Vřesina,obec Ostrava, 2026-04-29)
#1725
Podepisuji, protože konat tuto akci na půdě ČR je provokace, nehoráznost a neúcta ke všem zavražděným a utiskovaným lidem NěmciŠárka Štefančíková (Hlinsko, 2026-04-29)
#1730
Podepisuji protože:souhlasím a souzním s textem dopisu v plném rozsahu!
EP
Eliška Peroutková (Praha, 2026-04-29)
#1732
Protože jim jde pouze o majetky.Miroslav Nosek (Liberec, 2026-04-29)
#1733
Nevěřím, že jde pouze o usmíření. Sudetští Němci k tomu měli dost příležitosti za téměř osmdesát let od Postupimské dohody a nikdy ji nevyužili. Je urážkou mých rodičů a prarodičů, aby se tady předváděli právě teď.Marie Bártová (Brno, 2026-04-29)
#1737
kdo se paktuje s henleinovci a dalšími nácky je kolaborantská svině a s takovými je potřeba zacházet jako v roce 1945SLÁVA RUSKU, SLÁVA RUDÉ ARMÁDĚ !!!
David Skalík (Prostřední Bečva, 2026-04-29)
#1738
Podepisuji, protože tato akce neznamená žádné usmíření, ale pouze nátlak a zpochybňování Benešových dekretů a suverenity České republiky.Radoslav Žilínek (Brno, 2026-04-29)
#1745
Nesouhlasím s tím,aby si tu sudetoněmecký landcmančaft dělal jakýkoli sjezd.Vždyť to je výsměch všem těm liden,kteří prožili druhou světovou válku a to nemluvím o těch,které mučili a nebo dokonce zavraždili v koncentračních táborech.Ladislav Bőhm (Plzeň, 2026-04-29)
#1747
Zásadní nesouhlas se sjezdem fašistů v BrněZdeněk Svatoš (Praha, 2026-04-29)
#1751
Nácky tady nechci !! Žádné smíření. Ať si ty sjezdy dělají doma a hlavně ať zaplatí válečné reparace . Němec nácek, vždycky nácek. Na nacistické běsnění se nesmí zapomenout!!!Nadine Savage (Jablonec nad Nisou, 2026-04-29)
#1755
Je naprosto nepripustne revidovani Benesovych dekretu. Tohle musi byt status quo, a jakakoli revize uzemnich ci majetkovych pomeru musi byt rezolutne odmitnuta. Nemcum jsme se mnohokrat uz omluvili za zlociny, ktere nasi lide tenkrat spachali na nich, ale tim to konci.......za me je to spravne gesto k usmireni, ale tim to pro me konci.Jan Pavlicek (Zaryby, 2026-04-29)
#1756
Doslova souhlasím s textem petice. Je nebetyčná drzost s ohledem na zkušenost z let 1939-45 pořádat tento sraz v naší republice a ostuda představitelů města Brna, že to povolili. Jsou to zrádci.Milan Rokos (Svěrlá nad Sázavou, 2026-04-29)
#1760
pokládám za naprosto trestuhodné mlčení vedení tohoto státu k této odporné provokaciVilém Černík (Vrbice, 2026-04-29)
#1767
Podepisuji, protože drzost tohoto sudeťáckého spolku už překračuje snesitelnou hranici.Karel Bošek (Pardubice, 2026-04-29)
#1768
Nesouhlasím s konáním sjezdu sudetských Němců v Brně. Doposud jsme nezapomněli, co dělali českým občanům před a v průběhu 2. světové války.Dagmar Baťová (Svitavy, 2026-04-29)
#1769
Protože i z mé rodiny nevratně zmizeli lidé, kteři vadili německému nacistickému systémuEdita Orlikova (edita.orlikova@gmail.com, 2026-04-29)
#1771
Petr Pavel nejedná ve prospěch své země, které je prezidentem. Jedná s kolaborantní šlechtou, prosazuje úplné podřízení EU. Mám obavu, že budou znovu zavedeny povinné voj. odvody, né pro posílení samotné ČR, ale pro tiše vznikající Spojené Státy Evropské.Jozef Janák (Jablonec nad Nisou, 2026-04-29)
#1778
K tomu že tady budou nemám slov.Roman Vlček (Brno, 2026-04-29)
#1781
Zvěrstva napáchaná fašisty a nacisty na Slovanech a ostatních národech nelze odpustit.Jdi a dívej se!!!
Milan Cimbálník (Prostějov, 2026-04-29)
#1783
Souhlasim s petici.Jiri Skolud (Kyjov, 2026-04-29)
#1784
Nesouhlasím s pořádáním jakéhokoliv sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu na jakémkoliv území České republiky.Jan Fifka (Prostějov, 2026-04-29)
#1785
Sudeťáci ať si dělají sjezd v NěmeckuJana Houšková (Prachatice, 2026-04-29)
#1787
Toto setkání je neakceptovatelné vzhledem k historickým událostem a genocidě nevinných lidí. Je to nepřijatelné, neetické a skandální!Iveta Vašinová (Praha, 2026-04-29)
#1794
Nezapomínáme co bylo za 2.světove války.Michal Holecek (Nachod, 2026-04-29)
#1798
Fašismus podporující Němci zde nemají co pohledávat...!!!Jakmile nám zaplatí reparace tak ani poté ne...!!!
Petr Lisý (Český Těšín, 2026-04-29)
#1799
S konáním sněmu kdekoliv v ČR nesouhlasímZdena Tišerová (Mariánské Lázně, 2026-04-29)