Petice.com

Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně

Komentáře

#1604

Souhlasím !!! aby se v Brně sjezd nekonal !!!!

Alena Černá (Mšené lázně, 2026-04-29)

#1607

Souhlasi s textem

Jiří Heimlich (Mošnov, 2026-04-29)

#1609

Protože snad už tito heinlainovci nadělali zla až dost.O co nás zase chtějí připravit

Jana Durkovicova (České budejovice, 2026-04-29)

#1612

Jsem z České Lípy a můj otec i děd sudeťáky zažili včetně odsunu v roce 1938.

Jaroslav Anders (Česká Lípa, 2026-04-29)

#1616

🇨🇿🇨🇿🇨🇿❤️

Jana Švecová (Jeseník, 2026-04-29)

#1617

Naprostý souhlas se zněním uvedeného textu.

Riana Švecová (Karlovy Vary, 2026-04-29)

#1621

Nesouhlasím s tímto nacistickým sjezdem na našem území

Jakub Hromek (Vyškov, 2026-04-29)

#1625

Jsem proti sjezdu sudetoněmecké strany v ČR kdekoliv. Benešovy dekrety považuji za nedotknutelné.

Věra Kozielová (Ostrava, 2026-04-29)

#1629

Je to neůcta k našemu národu a z jejich strany nepřiznání si toho, co způsobili !!!!!!!!!

Ivan Blažek (Dobré, 2026-04-29)

#1636

Mají si dělat sjezdy v Německu a ne v naší vlasti !

Jiří Hloušek (Kamenný Újezd, 2026-04-29)

#1639

Podepisuji, protože s uvedeným otevřeným dopisem souhlasím.

Blanka Jeřábková (Ústí nad Labem, 2026-04-29)

#1640

Nesouhlasím,aby se v České republice konal sjezd landsmanšaftu z důvodu zločinů.které prováděly na našich obyvatelích

Ilona Michálková (Javorník ve Slezsku, 2026-04-29)

#1642

Nesouhlasím se sjezdem Sudeckych Němců v ČESKÉ REPUBLICE

Jana Radlová (Ústí nad Labem, 2026-04-29)

#1643

Souhlasím s obsahem otevřeného dopisu.

Ivo Sekanina (Prostějov, 2026-04-29)

#1645

Nesouhlasím s prolamováním Benešových dekretů.

Pavel Kocourek (Šternberk, 2026-04-29)

#1647

Nesouhlasím s konáním sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně. Jediné místo, kde by se mohl konat v naší zemi je Terezín. Ale nejvhodnější by byla Osvětim.

Marie Šišáková (Kostelec nad Černými lesy, 2026-04-29)

#1653

Musime tomu zabranit je to nutnost 👍👍👍

Jana Nešporova (Bohutice, 2026-04-29)

#1659

Nesouhlasim aby fašisté zde měli sjezdy

Miroslav Peták (Jablonná, 2026-04-29)

#1660

Odmítám pokusy o revizi všeho, co stvořili naši předci. Začalo to veřejným používáním šlechtických titulů přes zákonný zákaz tohoto. Pokračovalo tzv.církevními restitucemi, nyní snahy o revizi poválečných dějin. Kde to skončí?

Petr Robiček (Otrokovice, 2026-04-29)

#1665

Nesouhlasím s konáním sjezdu na území naší republiky. Konání je výsměchem padlým za války.

Jana Maroušková (marojana@seznam.cz, 2026-04-29)

#1666

Nechci je tady!!!

Daniel Rada (Horní Bříza, 2026-04-29)

#1668

Podepisuji tuto petici ,tady nemá co ladsmanštaftu suděťáci co dělat.

Marta Černá (Mělník, 2026-04-29)

#1670

Potomci vrahů českých lidí zde nejsou vítáni.

Ivo Janovský (Hustopeče, 2026-04-29)

#1671

Podporovat sudetoněmecký sraz můžou jenom kolaboranti a vlastizrádci.

Karel Lahodný (Nivnice, 2026-04-29)

#1673

Naprosto s touto peticí souhlasím. Nechci, aby se v ČR konal sjezd sudetoněmeckých příznivců.

Lenka Nováková (Bruntál 1, 2026-04-29)

#1678

Ten text znázorňuje můj názor.

David Karkoška (Bohumín, 2026-04-29)

#1679

Podepisuju, protože jsem historik, pohled SdL na dějiny neodpovídá historicko-vědeckému výzkumu, zpochybňuje mezinárodněprávní smlouvy, jeho požadavky vůči Čechům a Česku jsou nehorázné a připomínají silně léta 1938-1945, navíc je SdL plný šovinisty, kteří na veřejnosti dělají jako by jim šlo o smíření, za zavřenými dveřmi ale dávají najevo svou protičeskou nenávist včetně různých lži o našich dějinách, jako například Anton Otte v roce 2016. Podobná šovinistická politika by nebyla možná vůči jiným obětem Němců, zato vůči Čechům Němci nepociťují žádnou vinu a chovají se k nám jako ke kolonii. V údajné demokratickém Německu prudce stoupají preference krajně pravicové AfD, byť chování jiných německých politiků vůči nám, hlavně z CSU, nejsou neměnné šovinistická.

Tomáš Říha (Frýdek-Místek, 2026-04-29)

#1683

Odmítám jakékoli snahy o revizi výsledků 2. světové války. Sjezd SdP ať se koná v Německu, ostatně to byla vytoužená země českých a moravských Němců. Tam chtěli a od Hitlera dostala více než třetina z nich řád za rozbití Československa.

Ivana Babková (Týniště nad Orlicí, 2026-04-29)

#1684

Pokud chcete pořádat akce k usmíření, učiňte tak na vašem území. Tady vás nechceme.

Petr Brábník (Nový Bydžov, 2026-04-29)

#1686

Podepisuji tuto petici, neboť nesouhlasím s návštěvou uskupení, které napadá Benešovy dekrety a zakladatelé měli vazby na SS či NSDAP .

Hedvika Heřmanová (Varnsdorf, 2026-04-29)

#1695

Nechci zde sraz sudetoněmecké strany. Moje předky Henleinova strana týrala a deportovala

Petra Sajdlova (Ledeč nad Sázavou, 2026-04-29)

#1696

Nepřeji si tento sjezd v České republice.

Richard Urban (Nová Paka, 2026-04-29)

#1697

Podepisuji, protože viním vládu ČR a politiky včetně rozvědčíka na Hradě (čest výjimkám), dotčené úřady a orgány činné v trestním řízení, že nekonají a sjezd sudeťáků nezakázali či dokonce někteří otevřeně podporují tento zvrácený sjezd nacistických pohrobků Henleina nebo je samotné u nás, a tím přepisují dějiny a dopouští se nezákonné podpory a propagace nacismu, neoprávněné činnosti pro cizí moc, kolaboranství a vlastizrady.

Pavel Ocelák (Kraslice, 2026-04-29)

#1699

Podepisuji proptože se zněním plně souhlasím.

Rostislav Brandejs (Ústí nad Labem, Brná, 2026-04-29)

#1703

Podepisují již druhou petici na stejné téma a důvod je, že se sjezdem Němců v Brně zásadně nesouhlasím. Němci si nesmí nic nárokovat za ty zrůdnosti, co prováděli, nejen našim lidem, za války.

Jana Janse van Rensburg (Znojmo, 2026-04-29)

#1706

Nemaji zde co dělat

Marcela Sladká (Děčín, 2026-04-29)

#1718

Podepisují, protože sami máme výzvu k poslancům a žádáme občany aby psali na Kancelář poslanecké sněmovny. Viz dokumenty na forumlidu.cz. Také jsme podali trestní oznámení na sjezd.

Petr Bílý (Havířov, 2026-04-29)

#1720

Němci zavraždili spoustu lidí!!!! A nikdy za to nenesli vínu!!!! Naopak znovu provozují!!!!

Zdenek Gabčo (Ostrava, 2026-04-29)

#1722

Němci napáchali hrůzi a zlo na českých občanech

Jan Musil (Horní Cerekev, 2026-04-29)

#1723

Dobrý den, podepisuji, protože tuto akci- tedy i aktéry této akce (tedy spolek založený a vedený nacisty- Henlein a spol.), jakož i způsob pořádání (tedy masová akce tisíce Němců s účastí, souhlasem a podporou politických činitelů z české i německé strany aniž by byl zohledněn názor přeživších nacistického nelidského zrůdného jednání a názor jejich potomků) - tedy tento způsob, ač mě ani mé rodiny se to osobně vůbec netýká, považuji za velice bezohledný, necitlivý a ostudný, navíc, když je našimi současnými i bývalými vládními představiteli (prezident), politiky (ODS, KDÚ, TOP 09, STAN a Piráti) a státními úředníky (městší zastupitelé, hejtman aj.) doporučováno toto "smířlivé setkání" jako skvělá příležitost k tomu, abychom se tzv. "sudetstkým Němcům" my Češi omluvili za příkoří, násilnosti a křivdy, které jsme jim nebo jejich předkům způsobili po skončení 2.s.v. tedy při tzv."odsunu", které oni nazývají neprávem "vyhnání", kterýžto odsun byl sjednán v mezinárodní platné smlouvě mezi vítěznými mocnostmi v Postupimi. Mám za to, že "tzv. sudetští Němci z 99,9 % by měli být nám Čechům vděční za to, že byli pouze "odsunuti", když se příklonem k Říši a aktivním napomáháním nacistickým zločinům dopustili vlastizrady vůči Československu i zločinům proti lidskosti, tedy jim bylo právem odebráno československé občanství a nařízeno opustit tuto zemi. Jak správně poznamenal pan Lustig:"Němci by se měli za toto 1000 let omlouvat a možná až poté by se s nimi mělo jednat jako s lidskými bytostmi." A pokud vím, tak 1000 let od konce války ještě neuplynulo a Německo opět mohutně zbrojí, mluví o válce proti Rusku a potomci nacistů si dělají nároky na ztracené (podle nich ukradené) majetky a "svou vlast" na území českého státu!!!
S pozdravem, Zemanová.

Irena Zemanová (Vřesina,obec Ostrava, 2026-04-29)

#1725

Podepisuji, protože konat tuto akci na půdě ČR je provokace, nehoráznost a neúcta ke všem zavražděným a utiskovaným lidem Němci

Šárka Štefančíková (Hlinsko, 2026-04-29)

#1730

Podepisuji protože:
souhlasím a souzním s textem dopisu v plném rozsahu!
EP

Eliška Peroutková (Praha, 2026-04-29)

#1732

Protože jim jde pouze o majetky.

Miroslav Nosek (Liberec, 2026-04-29)

#1733

Nevěřím, že jde pouze o usmíření. Sudetští Němci k tomu měli dost příležitosti za téměř osmdesát let od Postupimské dohody a nikdy ji nevyužili. Je urážkou mých rodičů a prarodičů, aby se tady předváděli právě teď.

Marie Bártová (Brno, 2026-04-29)

#1737

kdo se paktuje s henleinovci a dalšími nácky je kolaborantská svině a s takovými je potřeba zacházet jako v roce 1945

SLÁVA RUSKU, SLÁVA RUDÉ ARMÁDĚ !!!

David Skalík (Prostřední Bečva, 2026-04-29)

#1738

Podepisuji, protože tato akce neznamená žádné usmíření, ale pouze nátlak a zpochybňování Benešových dekretů a suverenity České republiky.

Radoslav Žilínek (Brno, 2026-04-29)

#1745

Nesouhlasím s tím,aby si tu sudetoněmecký landcmančaft dělal jakýkoli sjezd.Vždyť to je výsměch všem těm liden,kteří prožili druhou světovou válku a to nemluvím o těch,které mučili a nebo dokonce zavraždili v koncentračních táborech.

Ladislav Bőhm (Plzeň, 2026-04-29)

#1747

Zásadní nesouhlas se sjezdem fašistů v Brně

Zdeněk Svatoš (Praha, 2026-04-29)

#1751

Nácky tady nechci !! Žádné smíření. Ať si ty sjezdy dělají doma a hlavně ať zaplatí válečné reparace . Němec nácek, vždycky nácek. Na nacistické běsnění se nesmí zapomenout!!!

Nadine Savage (Jablonec nad Nisou, 2026-04-29)

#1755

Je naprosto nepripustne revidovani Benesovych dekretu. Tohle musi byt status quo, a jakakoli revize uzemnich ci majetkovych pomeru musi byt rezolutne odmitnuta. Nemcum jsme se mnohokrat uz omluvili za zlociny, ktere nasi lide tenkrat spachali na nich, ale tim to konci.......za me je to spravne gesto k usmireni, ale tim to pro me konci.

Jan Pavlicek (Zaryby, 2026-04-29)

#1756

Doslova souhlasím s textem petice. Je nebetyčná drzost s ohledem na zkušenost z let 1939-45 pořádat tento sraz v naší republice a ostuda představitelů města Brna, že to povolili. Jsou to zrádci.

Milan Rokos (Svěrlá nad Sázavou, 2026-04-29)

#1760

pokládám za naprosto trestuhodné mlčení vedení tohoto státu k této odporné provokaci

Vilém Černík (Vrbice, 2026-04-29)

#1767

Podepisuji, protože drzost tohoto sudeťáckého spolku už překračuje snesitelnou hranici.

Karel Bošek (Pardubice, 2026-04-29)

#1768

Nesouhlasím s konáním sjezdu sudetských Němců v Brně. Doposud jsme nezapomněli, co dělali českým občanům před a v průběhu 2. světové války.

Dagmar Baťová (Svitavy, 2026-04-29)

#1769

Protože i z mé rodiny nevratně zmizeli lidé, kteři vadili německému nacistickému systému

Edita Orlikova (edita.orlikova@gmail.com, 2026-04-29)

#1771

Petr Pavel nejedná ve prospěch své země, které je prezidentem. Jedná s kolaborantní šlechtou, prosazuje úplné podřízení EU. Mám obavu, že budou znovu zavedeny povinné voj. odvody, né pro posílení samotné ČR, ale pro tiše vznikající Spojené Státy Evropské.

Jozef Janák (Jablonec nad Nisou, 2026-04-29)

#1778

K tomu že tady budou nemám slov.

Roman Vlček (Brno, 2026-04-29)

#1781

Zvěrstva napáchaná fašisty a nacisty na Slovanech a ostatních národech nelze odpustit.
Jdi a dívej se!!!

Milan Cimbálník (Prostějov, 2026-04-29)

#1783

Souhlasim s petici.

Jiri Skolud (Kyjov, 2026-04-29)

#1784

Nesouhlasím s pořádáním jakéhokoliv sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu na jakémkoliv území České republiky.

Jan Fifka (Prostějov, 2026-04-29)

#1785

Sudeťáci ať si dělají sjezd v Německu

Jana Houšková (Prachatice, 2026-04-29)

#1787

Toto setkání je neakceptovatelné vzhledem k historickým událostem a genocidě nevinných lidí. Je to nepřijatelné, neetické a skandální!

Iveta Vašinová (Praha, 2026-04-29)

#1794

Nezapomínáme co bylo za 2.světove války.

Michal Holecek (Nachod, 2026-04-29)

#1798

Fašismus podporující Němci zde nemají co pohledávat...!!!
Jakmile nám zaplatí reparace tak ani poté ne...!!!

Petr Lisý (Český Těšín, 2026-04-29)

#1799

S konáním sněmu kdekoliv v ČR nesouhlasím

Zdena Tišerová (Mariánské Lázně, 2026-04-29)