Petice.com

Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně

Komentáře

#1401

Nesouhlasím,byla by to urážka všech padlých.

Milan Janku (Černčice, 2026-04-29)

#1402

Fašista byl je a bude fašista
Nemají tady co dělat, ať si ten sjezd udělají doma
Jde jim jen o Benešovy dekrety

Jindřich Stříteský (Vysoké Mýto, 2026-04-29)

#1408

Zásadně nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území České republiky!!

Pavla Stará (Starý Hrozenkov, 2026-04-29)

#1412

Souhlasím s touto peticí

Zdeněk Zizka (Ústí nad Labem, 2026-04-29)

#1415

Sjezd sudeťáků nemá v ČR co dělat.

Libor Šeda (Pěnčín, 2026-04-29)

#1416

Souhlasím s obsahem dopisu...

Nada Radvanova (Praha, 2026-04-29)

#1418

Nesouhlasím s tím aby byly jakkoliv zpochybňovány Benešovy dekrety. Nemluvě o nacistickem duchu této akce.
Jsem zrovna pracovně v belgii, nejde mi dát ČR do kolonky země.
Nejsem robot.
S úctou,
Roman

Roman Daneš (Hejnice, 2026-04-29)

#1432

Odmítám Sudetoněmeckou politiku

Luboš Janda (Staré Sedliště, 2026-04-29)

#1435

Podepisuji, protože tohle tzv. "smíření" nepatří na naše území pro spolek, který má ve svém DNA zrušení Benešových dekretů. Německé zločiny ani 80 let po válce nejsou promlčeny, naopak snahám o přepisování dějin je potřeba se postavit se vší rozhodností a silou.

Libor Zeman (Osvětimany, 2026-04-29)

#1445

Tohle je totální hnus

Zdenka Mikulcova (Zlin, 2026-04-29)

#1450

Souhlasím co je v této petici obsahem.

Lenka Šatrova (Praha, 2026-04-29)

#1452

Podepisuji, protože neuznávám nároky sudetských němců a souhlasím s jejich odsunem po druhé světové válce v souladu s jejich přáním, být občany velkoněmecké říše nebo alespoň Německa, a v souladu se souhlasem vítězných mocností. Nechci aby se shromáždění takových spolků konala na území ČR.

Oldřich Hora (Praha, 2026-04-29)

#1453

se mi nelíbí, popírání historie

Filip Vrzal (Brno, 2026-04-29)

#1454

Nesouhlasím s konáním sudetského srazu v Brně ani nikde jinde v ČR.

Jiří Brabec (Praha, 2026-04-29)

#1457

Souhlasím s obsahem petice.

Ivan Bobák (Žabčice, 2026-04-29)

#1458

Podepisují, protože organizování sjezdu Sudetoněmeckého landsmansaftu považuji za plivnutí na mě předky. Je to pro mě zcela neakceptovatelné, nikdy k tomu nesmí dojít!! Němci nikdy nebudou naší přátelé!!

Jiří Tulach (Bakov nad Jizerou, 2026-04-29)

#1460

Nacismus a fašismus jsou v ČR ještě stále mimo zákon.

Pavel Cvrkal (Nedvědice, 2026-04-29)

#1464

Podepisují, protože mi není jedno, co se v naší republice děje!!!
Moje prarodiče byli nucené nasazení na práce v Rajchu, a říkali jak se Němci chovali ke Slovanům tam....
Snad se z naší krásné vlasti nestane zas protektorát....
S pozdravem Jarmila Nowako

Jarmila Nowako (Prerov, 2026-04-29)

#1465

Němci tady napáchali zvěrstva .Nemají u nás co dělat.Ještě nám oni nevyplatili náhrady které nám dluží.A maji tu drzost se k nám cpát a požadovat něco. Ať si sedí doma.

Jana Sekerová (Čelákovice, 2026-04-29)

#1468

Podrpisuji, protože si nepřeji pošlapání všech obětí II. světové války a napadání Benešových dekretů! Je hanba města Brno, že se zaprodalo k takové akci!!!! Je potřeba to odsoudit a zakázat

Lenka Gardonova (Otrokovice, 2026-04-29)

#1469

Je to hnus co se v Brně chystá a co vyvádípavel...

Aleš Kremer (Ostrava, 2026-04-29)

#1472

Nesouhlasím s konáním sjezdu sudetských Němců

Alena Knittlová (Jicin, 2026-04-29)

#1473

Souhlasím

Miroslav Půček (Kunice, 2026-04-29)

#1475

Absolutně souhlasím s textem.

Vítězslav Novák (Adamov, 2026-04-29)

#1480

...mezi normálními lidmi snad není potřeba dodávat proč podepisuji...
Naši předci neumírali pod fašistickými manýry proto, aby se někdy tento zrůdný systém vrátil.
A ani současní čeští kolaboranti nesmí dostat ani 1 cm prostoru ke svým zvrhlým myšlenkám a podlézání cizí moci!
Díky za aktivitu.

Roman Jakovec (Praha 5, 2026-04-29)

#1486

Nesouhlasím s konáním sudetonĕmeckých akcí na území ČR

Alena Sušilová (Brno, 2026-04-29)

#1491

Marek Baláž

Marek Marek (Jirkov, 2026-04-29)

#1492

Nesouhlasím , aby se sjezd konal v ČR! Je to neúcta je to podraz ! Nevidim jediný důvod konání tohoto sjezdu ‼️

Simona Snížková (Tábor, 2026-04-29)

#1500

Nenávidím fašisty ! Jsem Slovan a stojím za svou národností a Vlastí!

Jan Vařeka (Kostelec nad Orlicí, 2026-04-29)

#1507

Souhlasím

Milan Široký (Jamolice, 2026-04-29)

#1511

Jim nejde o smiřování, ale o prolomení Benešových dekretů. To nesmíme dopustit..ať si ty srazy Skopčáci pořádají v Německu.

Zuzana Bínová (Praha, 2026-04-29)

#1514

Podepisuji, protože je to správné a poctivé.

Karel Bešorna (Brno, 2026-04-29)

#1522

Vnímám tuto akci jako jednoznačnou provokaci proti zájmům obyvatel České Republiky. Dle mého soudu se na organizátory akce, tedy Meeting Brno může vztahovat nový paragraf o spolupráci s cizí mocí a neochota věc řešit ze strany jak brněnského magistrátu, tak české vlády, považuji za hanebnost zradu, občanů ČR!

Daniel Mayer (Praha, 2026-04-29)

#1530

Sjezd Sudetoněmeckého Landsmanschaftu v Brně považuji za plivnutí na hroby obětí německé okupace, kdy právě Sudetští Němci patřili k největším podporovatelům Adolfa Hitlera. Tato historie měla být uzavřena česko-německou deklarací z roku 1998. A jsou to opět oni, tedy Sudetoněmecký Landsmanchaft, který tuto otázku opět otevírá a dopouští se hanebné provokace.

Pavel Aron (Josefův Důl, 2026-04-29)

#1532

Nesouhlasím, aby se na našem území konal sjezd lidí co se přihlásili k Hitlerovi a vyhnali naše obyvatelstvo z domovů. Přepisování a ohýbání dějin nesmí pokračovat.

Jan Frolík (Doksy, 2026-04-29)

#1534

Podepisuji proto, že můj tchán byl jako student při nacistické razii 17. listopadu 1939 na studentských kolejích v Brně zatčen a odvlečen do koncentračního tábora Sachsenhausen.

Stanislav Tesař (Brno, 2026-04-29)

#1535

Trvám na historických faktech. !!

Jan Sýkora (Brno, 2026-04-29)

#1554

nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmecké politické garnitury,neboť jejich zločiny se dají zapomenout,ale nikdy odpustit

Ladislav Pokorný (Brno, 2026-04-29)

#1557

Souhlasím se vším co je uvedeno v dopise.

Monika Gaszczyková (Znojmo, 2026-04-29)

#1565

Nelíbí se mi to

Josef Hrstka (Polička, 2026-04-29)

#1568

Souhlasím s peticí

Ladislav Lipovský (Praha, 2026-04-29)

#1571

Podepisuji, protoze zasadne nesouhlasim s konanim sjezdu spolku sudetskych Nemcu v Brne. Povazuji to za urazku rodin obeti, ktere maji na svedomi jejich predci. Pokud sjezd u nas v republice, tak leda jako pokani napr. v Lidicich ci v Terezine.

Daniel Mach (Praha - Vysočany, 2026-04-29)

#1572

Jsem proti sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně.

Jaroslav Randus (Velká Kraš, 2026-04-29)

#1573

Plně souhlasím s touto peticí..

Jitka Rotterová (Střeň, 2026-04-29)

#1574

Nesouhlasím se sjezdem sudetských Němců

Lucie Havlíková (Sokolov, 2026-04-29)

#1576

Kropáček Roman

Roman Kropáček (Pomezí 138, 2026-04-29)

#1578

jde o hanebnou provokaci, která je vrcholnou urážkou všech obětí nacistických bestiality.

Michael Soukup (Praha 2, 2026-04-29)

#1579

Jsem absolutně proti konání výše uvedeného sjezdu na území naší republiky.

Dagmar Černohousová (Praha, 2026-04-29)

#1583

Podepisuji.

Michal Chňoupek (Třebíč 1, 2026-04-29)

#1585

Jsem zažil válku v pohraniči.Po zatčení rodiču i prarodiču gestapem mne česka rodina skoro dva a pul roku ukryvala a zachránila pred osudem minimálně poněmčeni.Matka jako jedna z mala přežila pochod smrti z Jauer do Brem.S podlomenym zdravim-častečny inal duchod nemohla pracovat a předčasně zemřela.Vim,že Sdm není vhodný partner k odčinění zla ani k usmíření.

Milan Fryčks (Tišnov, 2026-04-29)

#1592

3

Eva Fischerova (Osek, 2026-04-29)

#1597

Nepřeji si aby se smíření jak to nazývaji konalo tímto způsobem.

Miloslav Krajíček (Zdechovice, 2026-04-29)

#1600

Co si Němci dovolují je nehorázné a je třeba to důrazně odmítnout.

Marie Hofírková (Huštěnovice, 2026-04-29)