Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#1401
Nesouhlasím,byla by to urážka všech padlých.Milan Janku (Černčice, 2026-04-29)
#1402
Fašista byl je a bude fašistaNemají tady co dělat, ať si ten sjezd udělají doma
Jde jim jen o Benešovy dekrety
Jindřich Stříteský (Vysoké Mýto, 2026-04-29)
#1408
Zásadně nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území České republiky!!Pavla Stará (Starý Hrozenkov, 2026-04-29)
#1412
Souhlasím s touto peticíZdeněk Zizka (Ústí nad Labem, 2026-04-29)
#1415
Sjezd sudeťáků nemá v ČR co dělat.Libor Šeda (Pěnčín, 2026-04-29)
#1416
Souhlasím s obsahem dopisu...Nada Radvanova (Praha, 2026-04-29)
#1418
Nesouhlasím s tím aby byly jakkoliv zpochybňovány Benešovy dekrety. Nemluvě o nacistickem duchu této akce.Jsem zrovna pracovně v belgii, nejde mi dát ČR do kolonky země.
Nejsem robot.
S úctou,
Roman
Roman Daneš (Hejnice, 2026-04-29)
#1432
Odmítám Sudetoněmeckou politikuLuboš Janda (Staré Sedliště, 2026-04-29)
#1435
Podepisuji, protože tohle tzv. "smíření" nepatří na naše území pro spolek, který má ve svém DNA zrušení Benešových dekretů. Německé zločiny ani 80 let po válce nejsou promlčeny, naopak snahám o přepisování dějin je potřeba se postavit se vší rozhodností a silou.Libor Zeman (Osvětimany, 2026-04-29)
#1445
Tohle je totální hnusZdenka Mikulcova (Zlin, 2026-04-29)
#1450
Souhlasím co je v této petici obsahem.Lenka Šatrova (Praha, 2026-04-29)
#1452
Podepisuji, protože neuznávám nároky sudetských němců a souhlasím s jejich odsunem po druhé světové válce v souladu s jejich přáním, být občany velkoněmecké říše nebo alespoň Německa, a v souladu se souhlasem vítězných mocností. Nechci aby se shromáždění takových spolků konala na území ČR.Oldřich Hora (Praha, 2026-04-29)
#1453
se mi nelíbí, popírání historieFilip Vrzal (Brno, 2026-04-29)
#1454
Nesouhlasím s konáním sudetského srazu v Brně ani nikde jinde v ČR.Jiří Brabec (Praha, 2026-04-29)
#1457
Souhlasím s obsahem petice.Ivan Bobák (Žabčice, 2026-04-29)
#1458
Podepisují, protože organizování sjezdu Sudetoněmeckého landsmansaftu považuji za plivnutí na mě předky. Je to pro mě zcela neakceptovatelné, nikdy k tomu nesmí dojít!! Němci nikdy nebudou naší přátelé!!Jiří Tulach (Bakov nad Jizerou, 2026-04-29)
#1460
Nacismus a fašismus jsou v ČR ještě stále mimo zákon.Pavel Cvrkal (Nedvědice, 2026-04-29)
#1464
Podepisují, protože mi není jedno, co se v naší republice děje!!!Moje prarodiče byli nucené nasazení na práce v Rajchu, a říkali jak se Němci chovali ke Slovanům tam....
Snad se z naší krásné vlasti nestane zas protektorát....
S pozdravem Jarmila Nowako
Jarmila Nowako (Prerov, 2026-04-29)
#1465
Němci tady napáchali zvěrstva .Nemají u nás co dělat.Ještě nám oni nevyplatili náhrady které nám dluží.A maji tu drzost se k nám cpát a požadovat něco. Ať si sedí doma.Jana Sekerová (Čelákovice, 2026-04-29)
#1468
Podrpisuji, protože si nepřeji pošlapání všech obětí II. světové války a napadání Benešových dekretů! Je hanba města Brno, že se zaprodalo k takové akci!!!! Je potřeba to odsoudit a zakázatLenka Gardonova (Otrokovice, 2026-04-29)
#1469
Je to hnus co se v Brně chystá a co vyvádípavel...Aleš Kremer (Ostrava, 2026-04-29)
#1472
Nesouhlasím s konáním sjezdu sudetských NěmcůAlena Knittlová (Jicin, 2026-04-29)
#1473
SouhlasímMiroslav Půček (Kunice, 2026-04-29)
#1475
Absolutně souhlasím s textem.Vítězslav Novák (Adamov, 2026-04-29)
#1480
...mezi normálními lidmi snad není potřeba dodávat proč podepisuji...Naši předci neumírali pod fašistickými manýry proto, aby se někdy tento zrůdný systém vrátil.
A ani současní čeští kolaboranti nesmí dostat ani 1 cm prostoru ke svým zvrhlým myšlenkám a podlézání cizí moci!
Díky za aktivitu.
Roman Jakovec (Praha 5, 2026-04-29)
#1486
Nesouhlasím s konáním sudetonĕmeckých akcí na území ČRAlena Sušilová (Brno, 2026-04-29)
#1491
Marek BalážMarek Marek (Jirkov, 2026-04-29)
#1492
Nesouhlasím , aby se sjezd konal v ČR! Je to neúcta je to podraz ! Nevidim jediný důvod konání tohoto sjezdu ‼️Simona Snížková (Tábor, 2026-04-29)
#1500
Nenávidím fašisty ! Jsem Slovan a stojím za svou národností a Vlastí!Jan Vařeka (Kostelec nad Orlicí, 2026-04-29)
#1507
SouhlasímMilan Široký (Jamolice, 2026-04-29)
#1511
Jim nejde o smiřování, ale o prolomení Benešových dekretů. To nesmíme dopustit..ať si ty srazy Skopčáci pořádají v Německu.Zuzana Bínová (Praha, 2026-04-29)
#1514
Podepisuji, protože je to správné a poctivé.Karel Bešorna (Brno, 2026-04-29)
#1522
Vnímám tuto akci jako jednoznačnou provokaci proti zájmům obyvatel České Republiky. Dle mého soudu se na organizátory akce, tedy Meeting Brno může vztahovat nový paragraf o spolupráci s cizí mocí a neochota věc řešit ze strany jak brněnského magistrátu, tak české vlády, považuji za hanebnost zradu, občanů ČR!Daniel Mayer (Praha, 2026-04-29)
#1530
Sjezd Sudetoněmeckého Landsmanschaftu v Brně považuji za plivnutí na hroby obětí německé okupace, kdy právě Sudetští Němci patřili k největším podporovatelům Adolfa Hitlera. Tato historie měla být uzavřena česko-německou deklarací z roku 1998. A jsou to opět oni, tedy Sudetoněmecký Landsmanchaft, který tuto otázku opět otevírá a dopouští se hanebné provokace.Pavel Aron (Josefův Důl, 2026-04-29)
#1532
Nesouhlasím, aby se na našem území konal sjezd lidí co se přihlásili k Hitlerovi a vyhnali naše obyvatelstvo z domovů. Přepisování a ohýbání dějin nesmí pokračovat.Jan Frolík (Doksy, 2026-04-29)
#1534
Podepisuji proto, že můj tchán byl jako student při nacistické razii 17. listopadu 1939 na studentských kolejích v Brně zatčen a odvlečen do koncentračního tábora Sachsenhausen.Stanislav Tesař (Brno, 2026-04-29)
#1535
Trvám na historických faktech. !!Jan Sýkora (Brno, 2026-04-29)
#1554
nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmecké politické garnitury,neboť jejich zločiny se dají zapomenout,ale nikdy odpustitLadislav Pokorný (Brno, 2026-04-29)
#1557
Souhlasím se vším co je uvedeno v dopise.Monika Gaszczyková (Znojmo, 2026-04-29)
#1565
Nelíbí se mi toJosef Hrstka (Polička, 2026-04-29)
#1568
Souhlasím s peticíLadislav Lipovský (Praha, 2026-04-29)
#1571
Podepisuji, protoze zasadne nesouhlasim s konanim sjezdu spolku sudetskych Nemcu v Brne. Povazuji to za urazku rodin obeti, ktere maji na svedomi jejich predci. Pokud sjezd u nas v republice, tak leda jako pokani napr. v Lidicich ci v Terezine.Daniel Mach (Praha - Vysočany, 2026-04-29)
#1572
Jsem proti sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně.Jaroslav Randus (Velká Kraš, 2026-04-29)
#1573
Plně souhlasím s touto peticí..Jitka Rotterová (Střeň, 2026-04-29)
#1574
Nesouhlasím se sjezdem sudetských NěmcůLucie Havlíková (Sokolov, 2026-04-29)
#1576
Kropáček RomanRoman Kropáček (Pomezí 138, 2026-04-29)
#1578
jde o hanebnou provokaci, která je vrcholnou urážkou všech obětí nacistických bestiality.Michael Soukup (Praha 2, 2026-04-29)
#1579
Jsem absolutně proti konání výše uvedeného sjezdu na území naší republiky.Dagmar Černohousová (Praha, 2026-04-29)
#1583
Podepisuji.Michal Chňoupek (Třebíč 1, 2026-04-29)
#1585
Jsem zažil válku v pohraniči.Po zatčení rodiču i prarodiču gestapem mne česka rodina skoro dva a pul roku ukryvala a zachránila pred osudem minimálně poněmčeni.Matka jako jedna z mala přežila pochod smrti z Jauer do Brem.S podlomenym zdravim-častečny inal duchod nemohla pracovat a předčasně zemřela.Vim,že Sdm není vhodný partner k odčinění zla ani k usmíření.Milan Fryčks (Tišnov, 2026-04-29)
#1592
3Eva Fischerova (Osek, 2026-04-29)
#1597
Nepřeji si aby se smíření jak to nazývaji konalo tímto způsobem.Miloslav Krajíček (Zdechovice, 2026-04-29)
#1600
Co si Němci dovolují je nehorázné a je třeba to důrazně odmítnout.Marie Hofírková (Huštěnovice, 2026-04-29)