Petice.com

Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně

Komentáře

#1201

Němci mají zaplatit reparace co dluží! Už udělali ve světě dost zvěrstev! Teď se snaží s názvem EU!

Ivan Balog (Slaný, 2026-04-29)

#1204

Taková zrůdnost jakou je pozvání spolku který byl založený lidmi, kteří v září vyhnali ze Sudet své český sousedy potom co dosáhli svého cíle, tj. rozbití Československa, a je výrazem touhy po revanši, se nemohla zrodit jinde než v hlavách do sebe zahleděných egoistů a exhibicionistů.
Hanba ať padne i na ty co jim ustupují.
Ještě poznámka: omluvil se tento spolek za rozbití Československa, za vraždy Čechů v pohraničí v době před Mnichovem a za vyhnání Čechů po Mnichovu? Nevím o tom.

Vratislav Pospíšil (Ustí nad Labem, 2026-04-29)

#1205

Podepisuji, protože nesouhlasím se sjezdem Hitlerových pohrobků

Miroslav Mrázek (Přibice, 2026-04-29)

#1206

Terelová

Jana Terelová (Nepomuk, 2026-04-29)

#1217

Souhlasím s dopisem.

Jana Moravcová (jana.kudrnka@gmail.com, 2026-04-29)

#1221

Jako potomek Oskara Schindlera absolutně odmítám tyto snahy o bagatelizování zločinů nacistů.

Petr Haspra (Most, 2026-04-29)

#1222

Podepisuji, protože se obětí nacistického řádění teď musí otáčet v hrobech.

David Kreisel (Moravská Třebová, 2026-04-29)

#1223

Nepřeju si to

sonja157@seznam.cz Weinbergerova (SonjaWeinbergerova@gmail.com, 2026-04-29)

#1231

Nechci sjezd sudeťáků v naší zemi.

Miloslava Čermáková (Moravská Třebová, 2026-04-29)

#1232

Jitka Skorkovská

Jitka Skorkovská (Brno, 2026-04-29)

#1249

Němci by měli držet hubu a platit válečné reparace které nám dluží. Zavraždili snad málo českých občanů? Je to ostuda z Brna !!!!

Marek Bašista (Ostrava, 2026-04-29)

#1250

Souhlasím s textem, ať si dělají sjezdy doma, se divím že do toho nevztoupí vláda

Jiří Třešňák (Hranov, 2026-04-29)

#1253

Jsem proti uspořádání sjezdu Landsmanšaftu,kteří jsou následníci Henlainových Sudeťáků.Chtěli do Německa,tak ať tam zůstanou.Tento sjezd je urážkou všech obětí hitlerových nacistů.Kdo ten sjezd podporuje a obhajuje je sám přívrženec jejich vražd a vlastizrádce .

Hana Šimčíková (Nový Jičín, 2026-04-29)

#1254

Vzpomeňme na naše předky, za co a proti komu bojovali. Na ty, kterým zničili životy, zavraždili blízké.

Zbyněk Hynšt (Bílovec, 2026-04-29)

#1262

Česká republika je naše země🩷

Petra Bajerová (Jičín, 2026-04-29)

#1265

Protože Německo doposud nezaplatilo Česku válečné reparace, protože Německo dvakrát zničilo Evropu, protože krutosti které páchlo Německo za druhé světové války jsou neodpustitelné a nezapomenutelné.

Milan Horák (Prachatice, 2026-04-29)

#1268

trost Miroslav ano souhlasím

miroslav m.TROST (Dolní Dvořiště, 2026-04-29)

#1269

Nesouhlasím se sjezdem SdL v Brně. Je to provokace a neúcta k našim padlým.

Jozef Štofan (Brno, 2026-04-29)

#1270

Nesouhlasím se sudeťáckým sjezdem v Brně. Kdo to povolil je vlastizrádce.

Marie Hrůzová (Znojmo, 2026-04-29)

#1272

Podepisuji, protože nesouhlasím se sudetoněmeckým srazem v Brně za účelem zrušení Benešových dekretu. Dějiny mluví jasně.

Vladislava Vladislava (Kralupy nad Vltavou, 2026-04-29)

#1278

Podepisuji proto, že nesouhlasím s prolomením Benešových dekretů a se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanshaftu v Brně.

Věra Pospíšilovalá (Ostrov, 2026-04-29)

#1281

Podepisuji, protože s textem naprosto souhlasím 👍

Kamil Kratochvil (k.kratochvil318@gmail.com, 2026-04-29)

#1286

Na obsahu stanov landschweinschaftu se nic nezměnilo a jejich snahy budou trvat dál. Pohrobci Henleina se nemění.

Petr Svoboda (Liberec, 2026-04-29)

#1287

Nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanchafftu v naší republice. Nevěřím, že jde o mírumilovnou akci bez vedlejších záměrů.

Jaroslava Kopecká (Praha, 2026-04-29)

#1288

Nesouhlasím, protože tento sjezd je podporován finančně že zahraničí, účastníci otevřené zpochybňují Benešovy dekrety a popírají Postupimské dohody.

Jiří Wagner (Poděbrady, 2026-04-29)

#1289

Podepisuji, protože nesouhlasím s tímto sjezdem na našem území. Podle mne se jedná o akt provokace a nikoli akt smíření, jak se nám snaží vnutit organizátoři .

Helena Konečná (Tovačov, 2026-04-29)

#1291

Sudetoněmecký ladsmančaft usiluje o prolomení Benešových dekretů a nevidím jediný důvod za co by jsme se jim měli omlouvat.Za vyvražďování našich obyvatel za zvěrstva které napáchali za druhé světové válce. Nikdy !!!!!

Zdeněk Janoušek (Čtyřkoly 195, 2026-04-29)

#1292

S textem se plně ztotožňuji, nemají u nás co dělat.

Petr Novák (Žatec, 2026-04-29)

#1293

Můj praděd vězněný v Buchenwaldu se asi obrací v hrobě

Blanka Mazáčová (Suchdol nad Lužnicí, 2026-04-29)

#1294

Klimešová Věra

Věra Klimešová (Velešín, 2026-04-29)

#1299

Bráním Českou republiku

Jitka Pražanova (Svitavy, 2026-04-29)

#1300

Nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanschaftu v městě Brně a v české republice vůbec. Považuji to za urážku a poplivání památky všech obětí německé nacistické okupace v letech 2.světové války!

Radovan Coufal (Brno, 2026-04-29)

#1305

Plně souhlasim.

Jiri Mikyska (Trutnov, 2026-04-29)

#1310

Podepisuji z úcty ke všem, kteří kvůli nacistům trpěli a zemřeli. Není žádné omluvy za činy nacistů a není žádný důvod revidovat Benešovy dekrety. Naopak Německo by se mělo postavit k válečným reparacím pro Českou republiku. Oběti nacismu se musí v hrobě obracet. Hanba všem, kdo tento sjezd podporují, hodnotím to jako vlastizradu.

Jolana Šturchová (Brno, 2026-04-29)

#1317

Podepisuji, protože nesouhlasím s pořádáním Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území ČR

Stanislav Veselý (Dubí, 2026-04-29)

#1320

Petice obsahuje vše, souhlasím s tímto textem.

Helena Kůrová (Nový Jičín, 2026-04-29)

#1321

Podepisuji proto, že Sudetoněmecký sjezd landsmanšaftu v Brně je nepřijatelný! Zpochybňování poválečného uspořádání a právní kontinuity České republiky, na základě Benešových dekretů, je nepřípustné. Odsun sudetských Němců byl výsledkem rozhodnutí vítězných mocností po 2. světové válce. Tečka.

Zlatuše Schnellerová (Ostrava, 2026-04-29)

#1327

Už se na to nemohu dívat, jsem vlastenec A tak tu bolest nemohu dále v sobě skrývat.Jsem ve své zemi a cítím se tu jako cizinec, proto chci mezi námi vyhnat ty pány, co tu drzost mají a Bez nás o nás a naší zemi rozhodují a naši zem a Svobodu nám odebrati chtějí!

Věra Vítová (Blovice, Ulice 5. května 682, 2026-04-29)

#1328

Nesouhlasím s tímto sjezdem.

Hana Hampová (Ústí nad Orlicí, 2026-04-29)

#1334

Podepisuji, protože se sjezdem SdL v Brně nesouhlasím. Jde o provokaci, snahu o revanšismus a politickou akci. SdL zakládali nacisté a všichni, kteří jsou v tomto spolku to vědí. Jen kalí vodu, aby na jakési "smíření" přilákali mládež, která o době okupace, mučení, vraždění.. dostává jen zkreslené informace. Bylo by hanbou, kdybychom připustili zneuctění památky našich mrtvých.

Anna Štofanová (Brno, 2026-04-29)

#1336

Letošní květnový sjezd německých potomků fašistů v Brně, podporovaný HAVLOIDNÍMA FAŠISTAMA, je nepřípustný !!!

Stanislav VACULÍK (KOLÍN II, 2026-04-29)

#1338

Je to pro mě krajně nepřijatelné.

Tomáš Kapoun Kapoun (Kunčina, 2026-04-29)

#1349

Jsem proti konání sjezdu

Ivana Záhrubská (Teplice, 2026-04-29)

#1353

Nesouhlasím se sjezdem.

Hana Smolíková (Libštát, 2026-04-29)

#1358

Jsem proti sjezdu sudeťáků v Brně

Hana Miřátská (miratska@gmail.com, 2026-04-29)

#1360

Je to provokace a neucta k milionům zabitých a umucenych občanů této republiky nacistickým Německem.

Radim Černý (České Budějovice, 2026-04-29)

#1363

Trvám na historických faktech!

Kateřina Zemanová (Šlapanice, 2026-04-29)

#1370

Naprosto souhlasím s textem petice, nepoučili jsme se z historie? 😡

Petra Morávková (Plzeň, 2026-04-29)

#1371

Nesouhlasím. Žádný sedeťácký sjezd. V žádném případě. Chtěli nás vyhladit!!!

Marcela Brádková (Humpolec, 2026-04-29)

#1376

Zimová Eva

Eva Zimová (Újezd, 2026-04-29)

#1388

Podepisuji tuto petici s plným vědomím a s nechutí proti sjezdu sudetských Němců kteří tu popravovali muže ženy starce i děti

Simona Lukáčová (Brno, 2026-04-29)

#1389

Na zlo se nesmí zapomínat a žádná gesta smíření z naší strany nejsou legitimní,to oni by se měli stydět a prosit za odpuštění,ne my!!!

Soňa Venclů (venclusona@seznam.cz, 2026-04-29)

#1392

Nechci tu žádný sjezd fašistů.

Monika Laňková (monikalankova@seznam.cz, 2026-04-29)

#1396

Podepisuji neboť žiji v pohraničí a nenechám zapomenout na historii!

Přemysl Slavík (Horní Slavkov, 2026-04-29)

#1397

Nesouhlasím se srazem sudeťaků v Brně

Jolana Kreuzová (jolanakreuz@seznam.cz, 2026-04-29)

#1399

Podporuji,protože jsme právní stát a uctívám T.G.Masaryka i Benešovy dekrety,které nás chrání před fašisty. Je divné,že jsou vlastizrádci,kteří rozvracejí ČSR jen pro to ,aby ho mohli rozkrást.

Daniel Michonek (Valašské Meziříčí, 2026-04-29)