Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#1201
Němci mají zaplatit reparace co dluží! Už udělali ve světě dost zvěrstev! Teď se snaží s názvem EU!Ivan Balog (Slaný, 2026-04-29)
#1204
Taková zrůdnost jakou je pozvání spolku který byl založený lidmi, kteří v září vyhnali ze Sudet své český sousedy potom co dosáhli svého cíle, tj. rozbití Československa, a je výrazem touhy po revanši, se nemohla zrodit jinde než v hlavách do sebe zahleděných egoistů a exhibicionistů.Hanba ať padne i na ty co jim ustupují.
Ještě poznámka: omluvil se tento spolek za rozbití Československa, za vraždy Čechů v pohraničí v době před Mnichovem a za vyhnání Čechů po Mnichovu? Nevím o tom.
Vratislav Pospíšil (Ustí nad Labem, 2026-04-29)
#1205
Podepisuji, protože nesouhlasím se sjezdem Hitlerových pohrobkůMiroslav Mrázek (Přibice, 2026-04-29)
#1206
TerelováJana Terelová (Nepomuk, 2026-04-29)
#1217
Souhlasím s dopisem.Jana Moravcová (jana.kudrnka@gmail.com, 2026-04-29)
#1221
Jako potomek Oskara Schindlera absolutně odmítám tyto snahy o bagatelizování zločinů nacistů.Petr Haspra (Most, 2026-04-29)
#1222
Podepisuji, protože se obětí nacistického řádění teď musí otáčet v hrobech.David Kreisel (Moravská Třebová, 2026-04-29)
#1223
Nepřeju si tosonja157@seznam.cz Weinbergerova (SonjaWeinbergerova@gmail.com, 2026-04-29)
#1231
Nechci sjezd sudeťáků v naší zemi.Miloslava Čermáková (Moravská Třebová, 2026-04-29)
#1232
Jitka SkorkovskáJitka Skorkovská (Brno, 2026-04-29)
#1249
Němci by měli držet hubu a platit válečné reparace které nám dluží. Zavraždili snad málo českých občanů? Je to ostuda z Brna !!!!Marek Bašista (Ostrava, 2026-04-29)
#1250
Souhlasím s textem, ať si dělají sjezdy doma, se divím že do toho nevztoupí vládaJiří Třešňák (Hranov, 2026-04-29)
#1253
Jsem proti uspořádání sjezdu Landsmanšaftu,kteří jsou následníci Henlainových Sudeťáků.Chtěli do Německa,tak ať tam zůstanou.Tento sjezd je urážkou všech obětí hitlerových nacistů.Kdo ten sjezd podporuje a obhajuje je sám přívrženec jejich vražd a vlastizrádce .Hana Šimčíková (Nový Jičín, 2026-04-29)
#1254
Vzpomeňme na naše předky, za co a proti komu bojovali. Na ty, kterým zničili životy, zavraždili blízké.Zbyněk Hynšt (Bílovec, 2026-04-29)
#1262
Česká republika je naše země🩷Petra Bajerová (Jičín, 2026-04-29)
#1265
Protože Německo doposud nezaplatilo Česku válečné reparace, protože Německo dvakrát zničilo Evropu, protože krutosti které páchlo Německo za druhé světové války jsou neodpustitelné a nezapomenutelné.Milan Horák (Prachatice, 2026-04-29)
#1268
trost Miroslav ano souhlasímmiroslav m.TROST (Dolní Dvořiště, 2026-04-29)
#1269
Nesouhlasím se sjezdem SdL v Brně. Je to provokace a neúcta k našim padlým.Jozef Štofan (Brno, 2026-04-29)
#1270
Nesouhlasím se sudeťáckým sjezdem v Brně. Kdo to povolil je vlastizrádce.Marie Hrůzová (Znojmo, 2026-04-29)
#1272
Podepisuji, protože nesouhlasím se sudetoněmeckým srazem v Brně za účelem zrušení Benešových dekretu. Dějiny mluví jasně.Vladislava Vladislava (Kralupy nad Vltavou, 2026-04-29)
#1278
Podepisuji proto, že nesouhlasím s prolomením Benešových dekretů a se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanshaftu v Brně.Věra Pospíšilovalá (Ostrov, 2026-04-29)
#1281
Podepisuji, protože s textem naprosto souhlasím 👍Kamil Kratochvil (k.kratochvil318@gmail.com, 2026-04-29)
#1286
Na obsahu stanov landschweinschaftu se nic nezměnilo a jejich snahy budou trvat dál. Pohrobci Henleina se nemění.Petr Svoboda (Liberec, 2026-04-29)
#1287
Nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanchafftu v naší republice. Nevěřím, že jde o mírumilovnou akci bez vedlejších záměrů.Jaroslava Kopecká (Praha, 2026-04-29)
#1288
Nesouhlasím, protože tento sjezd je podporován finančně že zahraničí, účastníci otevřené zpochybňují Benešovy dekrety a popírají Postupimské dohody.Jiří Wagner (Poděbrady, 2026-04-29)
#1289
Podepisuji, protože nesouhlasím s tímto sjezdem na našem území. Podle mne se jedná o akt provokace a nikoli akt smíření, jak se nám snaží vnutit organizátoři .Helena Konečná (Tovačov, 2026-04-29)
#1291
Sudetoněmecký ladsmančaft usiluje o prolomení Benešových dekretů a nevidím jediný důvod za co by jsme se jim měli omlouvat.Za vyvražďování našich obyvatel za zvěrstva které napáchali za druhé světové válce. Nikdy !!!!!Zdeněk Janoušek (Čtyřkoly 195, 2026-04-29)
#1292
S textem se plně ztotožňuji, nemají u nás co dělat.Petr Novák (Žatec, 2026-04-29)
#1293
Můj praděd vězněný v Buchenwaldu se asi obrací v hroběBlanka Mazáčová (Suchdol nad Lužnicí, 2026-04-29)
#1294
Klimešová VěraVěra Klimešová (Velešín, 2026-04-29)
#1299
Bráním Českou republikuJitka Pražanova (Svitavy, 2026-04-29)
#1300
Nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanschaftu v městě Brně a v české republice vůbec. Považuji to za urážku a poplivání památky všech obětí německé nacistické okupace v letech 2.světové války!Radovan Coufal (Brno, 2026-04-29)
#1305
Plně souhlasim.Jiri Mikyska (Trutnov, 2026-04-29)
#1310
Podepisuji z úcty ke všem, kteří kvůli nacistům trpěli a zemřeli. Není žádné omluvy za činy nacistů a není žádný důvod revidovat Benešovy dekrety. Naopak Německo by se mělo postavit k válečným reparacím pro Českou republiku. Oběti nacismu se musí v hrobě obracet. Hanba všem, kdo tento sjezd podporují, hodnotím to jako vlastizradu.Jolana Šturchová (Brno, 2026-04-29)
#1317
Podepisuji, protože nesouhlasím s pořádáním Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území ČRStanislav Veselý (Dubí, 2026-04-29)
#1320
Petice obsahuje vše, souhlasím s tímto textem.Helena Kůrová (Nový Jičín, 2026-04-29)
#1321
Podepisuji proto, že Sudetoněmecký sjezd landsmanšaftu v Brně je nepřijatelný! Zpochybňování poválečného uspořádání a právní kontinuity České republiky, na základě Benešových dekretů, je nepřípustné. Odsun sudetských Němců byl výsledkem rozhodnutí vítězných mocností po 2. světové válce. Tečka.Zlatuše Schnellerová (Ostrava, 2026-04-29)
#1327
Už se na to nemohu dívat, jsem vlastenec A tak tu bolest nemohu dále v sobě skrývat.Jsem ve své zemi a cítím se tu jako cizinec, proto chci mezi námi vyhnat ty pány, co tu drzost mají a Bez nás o nás a naší zemi rozhodují a naši zem a Svobodu nám odebrati chtějí!Věra Vítová (Blovice, Ulice 5. května 682, 2026-04-29)
#1328
Nesouhlasím s tímto sjezdem.Hana Hampová (Ústí nad Orlicí, 2026-04-29)
#1334
Podepisuji, protože se sjezdem SdL v Brně nesouhlasím. Jde o provokaci, snahu o revanšismus a politickou akci. SdL zakládali nacisté a všichni, kteří jsou v tomto spolku to vědí. Jen kalí vodu, aby na jakési "smíření" přilákali mládež, která o době okupace, mučení, vraždění.. dostává jen zkreslené informace. Bylo by hanbou, kdybychom připustili zneuctění památky našich mrtvých.Anna Štofanová (Brno, 2026-04-29)
#1336
Letošní květnový sjezd německých potomků fašistů v Brně, podporovaný HAVLOIDNÍMA FAŠISTAMA, je nepřípustný !!!Stanislav VACULÍK (KOLÍN II, 2026-04-29)
#1338
Je to pro mě krajně nepřijatelné.Tomáš Kapoun Kapoun (Kunčina, 2026-04-29)
#1349
Jsem proti konání sjezduIvana Záhrubská (Teplice, 2026-04-29)
#1353
Nesouhlasím se sjezdem.Hana Smolíková (Libštát, 2026-04-29)
#1358
Jsem proti sjezdu sudeťáků v BrněHana Miřátská (miratska@gmail.com, 2026-04-29)
#1360
Je to provokace a neucta k milionům zabitých a umucenych občanů této republiky nacistickým Německem.Radim Černý (České Budějovice, 2026-04-29)
#1363
Trvám na historických faktech!Kateřina Zemanová (Šlapanice, 2026-04-29)
#1370
Naprosto souhlasím s textem petice, nepoučili jsme se z historie? 😡Petra Morávková (Plzeň, 2026-04-29)
#1371
Nesouhlasím. Žádný sedeťácký sjezd. V žádném případě. Chtěli nás vyhladit!!!Marcela Brádková (Humpolec, 2026-04-29)
#1376
Zimová EvaEva Zimová (Újezd, 2026-04-29)
#1388
Podepisuji tuto petici s plným vědomím a s nechutí proti sjezdu sudetských Němců kteří tu popravovali muže ženy starce i dětiSimona Lukáčová (Brno, 2026-04-29)
#1389
Na zlo se nesmí zapomínat a žádná gesta smíření z naší strany nejsou legitimní,to oni by se měli stydět a prosit za odpuštění,ne my!!!Soňa Venclů (venclusona@seznam.cz, 2026-04-29)
#1392
Nechci tu žádný sjezd fašistů.Monika Laňková (monikalankova@seznam.cz, 2026-04-29)
#1396
Podepisuji neboť žiji v pohraničí a nenechám zapomenout na historii!Přemysl Slavík (Horní Slavkov, 2026-04-29)
#1397
Nesouhlasím se srazem sudeťaků v BrněJolana Kreuzová (jolanakreuz@seznam.cz, 2026-04-29)
#1399
Podporuji,protože jsme právní stát a uctívám T.G.Masaryka i Benešovy dekrety,které nás chrání před fašisty. Je divné,že jsou vlastizrádci,kteří rozvracejí ČSR jen pro to ,aby ho mohli rozkrást.Daniel Michonek (Valašské Meziříčí, 2026-04-29)