Petice.com

Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně

Komentáře

#13001

Plně se ztotožňuji s textem a požadavky tohoto dopisu.

Miloš Kotek (Šťáhlavy, 2026-05-17)

#13008

Zásadně nesouhlasím s konáním sjezdu sudeťáků na území ČR. Je to výsměch obětem i jejich rodinám.

Jitka Kotková (Šťáhlavy, 2026-05-17)

#13011

Provokace není usmíření.

Petr Dvořák (Blansko, 2026-05-17)

#13012

Pro někoho, kdo má rodinné předky, kde část z nich skončila v koncentračním táboře a část z nich stavěla barikády proti Němcům se ho taková věc dost dotýká. Proto se zde přidávám k podpisu a odmítám veškeré podobné provokativní srazy. Nemám nic proti prohloubením vztahů s Německem, ale tohle rozhodně s tím nemá nic společného a není to žádné řešení, pouze to přináší další nevraživost. Nemluvě o tom že je to jen další politická hra, pořádaná potomky lidí s nacistickou minulostí.

Martin Jirků (Brno, 2026-05-17)

#13017

nesouhlasím s konáním sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu na území ČR!

Iva Medková (Kuřim, 2026-05-17)

#13021

Nikdy více

Jaroslav Falcnik (Brisbane, 2026-05-17)

#13023

Nelze spochybňovat Benešovi dekrety.

Zdeněk Veselý (rezivo.praha@gmail.com, 2026-05-18)

#13024

Žádné srazy sudeťáků v Česku nechci

Šefránek Jaroslav (Velehrad, 2026-05-18)

#13025

Česká republika patří nam občanům ČR a naším dětem
Německo dluží Reparace za okupace Československa platit ihned

Václav Tengl (Tábor, 2026-05-18)

#13026

Plně souzním se zněním dopisu. Především s názorem, že pojem "smíření" je zde zneužit. Aktem smíření byla již česko - německá deklarace z ledna 1997. Pokud se i po ní někdo chce "smiřovat", svědčí to o tom, že smířen není, tudíž jedná v rozporu s uvedenou deklarací.

Jaromír Bučík (Olomouc, 2026-05-18)

#13028

Souhlasím

Pavel Navrátil (Pšov, 2026-05-18)

#13029

Nedovolme aby se minulost opakovala.🥺

Žaneta Žaneta (Hradec Králové, 2026-05-18)

#13037

Souhlasím

David Sigmund (Náměšť na Hané, 2026-05-18)

#13043

Jsem vlastenec.

Pavel Bujárek (Semily Bystrá nad Jizerou, 2026-05-18)

#13046

Nesouhlasím s podporováním fašismu a prohlubování zla které zde rozpoutala Fialová vláda a jeho poskoci+ kolaborantský prezident Pavel který by nás zaprodal.

František Košták (fanulak@email.cz, 2026-05-18)

#13047

Nesouhlasím se sjezdem Sudeťákû !

Regina Píšová (Strakonice, 2026-05-18)

#13059

podepisuji:miluše Povolná Průšová

Miluše Povolná Průšová (Rokycany, 2026-05-18)

#13065

Pavelka Petr

Petr Paveļka (Havířov 1, 2026-05-18)

#13067

Odmítám jakékoli pokusy zpochybňovat poválečné právní uspořádání.

René Hanzl (Rakovník, 2026-05-18)

#13074

Protože historie "soužití" s Germány !

Martin Merhaut (Praha 9, 2026-05-18)

#13076

Podepisují petici protože nechci aby se tu pořádali sjezdy Němců

Simona Stehlíková (Plzeň, 2026-05-18)

#13080

Podepisuji, protože temnoty už STAČILO!

Eva Pakostová (Litomyšl, 2026-05-18)

#13091

Je to provokace.

Gabriel Olah (Třebnouševes 88, 2026-05-18)

#13094

Nesouhlasím se sjezdem Sudeťáků v ČR

Martina Mutwalliová (Rokycany, 2026-05-18)

#13095

Není možné, aby ti, kteří všechno to utrpení začali požadovali cokoli od napadených zemí, kromě odpuštění, nic víc nic míň.

Jaroslav Drobný (Libochovice, 2026-05-18)

#13098

Kouba

Jiří Kouba (Kardašova Řečice, 2026-05-18)

#13106

NESOUHLASÍM s konáním sjezdu
S. L. na území ČR !!!

Libuše Švihálková (Pilníkov, 2026-05-18)

#13109

Podepisuji

Irena Frieberová (Přerov, 2026-05-19)

#13115

Nesouhlasím s konáním sjezdu Landsmannchaftu u nás.

Dana Slezáková (Ostrava, 2026-05-19)

#13116

Nesouhlasim se sjezdem SdP v Brne !!

Luděk Čáslavka (Chrudim, 2026-05-19)

#13120

Podepisuji, protože v České republice takováto provokace je nepřijatelná!

Vladislava Holková (Rtyně nad Bílinou, 2026-05-19)

#13127

Za pravdu..za oběti..za naši krásnou vlast..!!!

Ivana Radosavljevičová (Tuchlovice, 2026-05-19)

#13129

Nesouhlasím s konáním sjezdu. Benešovy dekrety jsou nedotknutelné‼️

Ellen Palička (Hradec Králové, 2026-05-19)

#13130

Straková

Lenka Straková (Praha, 2026-05-19)

#13131

Jsem Čech

Jindrich Kantor (Praha, 2026-05-19)

#13135

Podepisuji, protože vnímám ze strany Evropské unie neustálé podkopávání suverenity jednotlivých Evropských národů. Vnímám, že se pomalu dostáváme do situace, která byla ve třicátých letech minulého století, kdy v Evropě se začal šířit fašismus (podpora fašistických spolků na Ukrajině). Myšlenka federalizace Evropy, kterou prosazuje Evropská, nikým nevolená vláda, je myšlenkou, kterou prosazovalo ve zmiňovaných letech fašistické Německo. Na hradě máme člověka, který rozhodně nehájí zájmy naší země, který je spíše lobbistou zbrojařů, kteří cítí příležitost militarizovat Evropu ve jménu svých zisků. Ještě v nedávné době svaz sudetských Němců na svých shromážděních hovořili otevřeně o přehodnocování zákonem a dohodami stanovených podmínek poválečného uspořádání. Rozhodně není jakýkoliv důvod, aby se setkávali na našem území! Suverenita České republiky musí být zachována!

Lukáš Stechr (Kladno, 2026-05-19)

#13137

Nesouhlasím s manifestace na území České republiky ! ! !

Václav Dufek (Velké Meziříčí, 2026-05-19)

#13140

Nepřeji si,aby se zde konal sjezd fasistů

Pavlína Hančíková (Aš, 2026-05-19)

#13141

Nemůžu souhlasit. Hodně členů rodiny prošly peklem Osvětimi.

Petra Matejcikova (Ostrava, 2026-05-19)

#13146

Podepisuji, protože historie je jenom jedna a jsem zásadně proti jejímu přepisování. Tahle provokace s absurdní podporou českého prezidenta je prostě neuvěřitelná.

Kateřina Malčeková (Osek, 2026-05-19)

#13147

Nesouhlasím s jejich akcí na našem území. Nenávidím je za mé dědy, které umučili a zabili.

Libuše Halásková (Hoštice u Volyně, 2026-05-19)

#13148

Podepisují, nesouhlasím s akcí Sudetoněmeckého Landsmannschaftu v Brně v květnu 2026.

Nataša Hradecka (Praha, 2026-05-19)

#13169

Stoilov petr

Petr Stoilov (Sušice, 2026-05-20)

#13175

Nesouhlasím s tím, aby naši zemi vůbec tato sebranka fašistů a nacistů navštívili když nezaplatili reparace a cpou se nám do přízně apod.

Jan Adamec (sman60281@gmail.com, 2026-05-20)

#13176

Nesouhlasím, aby se u nás konal sjezd sudetoněmeckého landsmannschaftu, je to ponížení ČR.

Marie Kavková (Ostrava, 2026-05-20)

#13182

Nesouhlasím se srazem německých fašistů na našem území.

Roman Balcar (Červený Kostelec, 2026-05-20)

#13183

Podepisuji protože sudeťáky u nás nechci

Jan Votruba (Cheb, 2026-05-20)

#13187

Podepisuji, protože plně souhlasím s textem této petice

Josef Sládek (České Budějovice, 2026-05-20)

#13190

Nesouhlasím se sjezdem sudeťáků v Brně

Milan Nikodém (Hrádek n. Nisou, 2026-05-20)

#13193

Nesouhlasím se sudetoněmeckým paktováním v Brně. Je to urážka pro všechny, kteří zemřeli vinou gestapáků a essesáků v 2. světové válce.Výsměch českým občanům. 🇨🇿

Hana Marková (Klatovy, 2026-05-20)

#13194

Štefan Ujváry

Štefan Ujváry (Karlovy Vary, 2026-05-20)

#13196

Nesouhlasím se sjezdem sudetoněmeckých zástupců v Brně !

Jiří Kratochvíl (Chomutov, 2026-05-21)

#13197

Nesouhlasím se sjezdem sudeťáků na našem území.

Eva Votavová (Praha, 2026-05-21)

#13200

Jde jim jen o majetky a opětovné podrobení Čechů.

Dana Vodičková (Praha, 2026-05-21)