Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#13001
Plně se ztotožňuji s textem a požadavky tohoto dopisu.Miloš Kotek (Šťáhlavy, 2026-05-17)
#13008
Zásadně nesouhlasím s konáním sjezdu sudeťáků na území ČR. Je to výsměch obětem i jejich rodinám.Jitka Kotková (Šťáhlavy, 2026-05-17)
#13011
Provokace není usmíření.Petr Dvořák (Blansko, 2026-05-17)
#13012
Pro někoho, kdo má rodinné předky, kde část z nich skončila v koncentračním táboře a část z nich stavěla barikády proti Němcům se ho taková věc dost dotýká. Proto se zde přidávám k podpisu a odmítám veškeré podobné provokativní srazy. Nemám nic proti prohloubením vztahů s Německem, ale tohle rozhodně s tím nemá nic společného a není to žádné řešení, pouze to přináší další nevraživost. Nemluvě o tom že je to jen další politická hra, pořádaná potomky lidí s nacistickou minulostí.Martin Jirků (Brno, 2026-05-17)
#13017
nesouhlasím s konáním sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu na území ČR!Iva Medková (Kuřim, 2026-05-17)
#13021
Nikdy víceJaroslav Falcnik (Brisbane, 2026-05-17)
#13023
Nelze spochybňovat Benešovi dekrety.Zdeněk Veselý (rezivo.praha@gmail.com, 2026-05-18)
#13024
Žádné srazy sudeťáků v Česku nechciŠefránek Jaroslav (Velehrad, 2026-05-18)
#13025
Česká republika patří nam občanům ČR a naším dětemNěmecko dluží Reparace za okupace Československa platit ihned
Václav Tengl (Tábor, 2026-05-18)
#13026
Plně souzním se zněním dopisu. Především s názorem, že pojem "smíření" je zde zneužit. Aktem smíření byla již česko - německá deklarace z ledna 1997. Pokud se i po ní někdo chce "smiřovat", svědčí to o tom, že smířen není, tudíž jedná v rozporu s uvedenou deklarací.Jaromír Bučík (Olomouc, 2026-05-18)
#13028
SouhlasímPavel Navrátil (Pšov, 2026-05-18)
#13029
Nedovolme aby se minulost opakovala.🥺Žaneta Žaneta (Hradec Králové, 2026-05-18)
#13037
SouhlasímDavid Sigmund (Náměšť na Hané, 2026-05-18)
#13043
Jsem vlastenec.Pavel Bujárek (Semily Bystrá nad Jizerou, 2026-05-18)
#13046
Nesouhlasím s podporováním fašismu a prohlubování zla které zde rozpoutala Fialová vláda a jeho poskoci+ kolaborantský prezident Pavel který by nás zaprodal.František Košták (fanulak@email.cz, 2026-05-18)
#13047
Nesouhlasím se sjezdem Sudeťákû !Regina Píšová (Strakonice, 2026-05-18)
#13059
podepisuji:miluše Povolná PrůšováMiluše Povolná Průšová (Rokycany, 2026-05-18)
#13065
Pavelka PetrPetr Paveļka (Havířov 1, 2026-05-18)
#13067
Odmítám jakékoli pokusy zpochybňovat poválečné právní uspořádání.René Hanzl (Rakovník, 2026-05-18)
#13074
Protože historie "soužití" s Germány !Martin Merhaut (Praha 9, 2026-05-18)
#13076
Podepisují petici protože nechci aby se tu pořádali sjezdy NěmcůSimona Stehlíková (Plzeň, 2026-05-18)
#13080
Podepisuji, protože temnoty už STAČILO!Eva Pakostová (Litomyšl, 2026-05-18)
#13091
Je to provokace.Gabriel Olah (Třebnouševes 88, 2026-05-18)
#13094
Nesouhlasím se sjezdem Sudeťáků v ČRMartina Mutwalliová (Rokycany, 2026-05-18)
#13095
Není možné, aby ti, kteří všechno to utrpení začali požadovali cokoli od napadených zemí, kromě odpuštění, nic víc nic míň.Jaroslav Drobný (Libochovice, 2026-05-18)
#13098
KoubaJiří Kouba (Kardašova Řečice, 2026-05-18)
#13106
NESOUHLASÍM s konáním sjezduS. L. na území ČR !!!
Libuše Švihálková (Pilníkov, 2026-05-18)
#13109
PodepisujiIrena Frieberová (Přerov, 2026-05-19)
#13115
Nesouhlasím s konáním sjezdu Landsmannchaftu u nás.Dana Slezáková (Ostrava, 2026-05-19)
#13116
Nesouhlasim se sjezdem SdP v Brne !!Luděk Čáslavka (Chrudim, 2026-05-19)
#13120
Podepisuji, protože v České republice takováto provokace je nepřijatelná!Vladislava Holková (Rtyně nad Bílinou, 2026-05-19)
#13127
Za pravdu..za oběti..za naši krásnou vlast..!!!Ivana Radosavljevičová (Tuchlovice, 2026-05-19)
#13129
Nesouhlasím s konáním sjezdu. Benešovy dekrety jsou nedotknutelné‼️Ellen Palička (Hradec Králové, 2026-05-19)
#13130
StrakováLenka Straková (Praha, 2026-05-19)
#13131
Jsem ČechJindrich Kantor (Praha, 2026-05-19)
#13135
Podepisuji, protože vnímám ze strany Evropské unie neustálé podkopávání suverenity jednotlivých Evropských národů. Vnímám, že se pomalu dostáváme do situace, která byla ve třicátých letech minulého století, kdy v Evropě se začal šířit fašismus (podpora fašistických spolků na Ukrajině). Myšlenka federalizace Evropy, kterou prosazuje Evropská, nikým nevolená vláda, je myšlenkou, kterou prosazovalo ve zmiňovaných letech fašistické Německo. Na hradě máme člověka, který rozhodně nehájí zájmy naší země, který je spíše lobbistou zbrojařů, kteří cítí příležitost militarizovat Evropu ve jménu svých zisků. Ještě v nedávné době svaz sudetských Němců na svých shromážděních hovořili otevřeně o přehodnocování zákonem a dohodami stanovených podmínek poválečného uspořádání. Rozhodně není jakýkoliv důvod, aby se setkávali na našem území! Suverenita České republiky musí být zachována!Lukáš Stechr (Kladno, 2026-05-19)
#13137
Nesouhlasím s manifestace na území České republiky ! ! !Václav Dufek (Velké Meziříčí, 2026-05-19)
#13140
Nepřeji si,aby se zde konal sjezd fasistůPavlína Hančíková (Aš, 2026-05-19)
#13141
Nemůžu souhlasit. Hodně členů rodiny prošly peklem Osvětimi.Petra Matejcikova (Ostrava, 2026-05-19)
#13146
Podepisuji, protože historie je jenom jedna a jsem zásadně proti jejímu přepisování. Tahle provokace s absurdní podporou českého prezidenta je prostě neuvěřitelná.Kateřina Malčeková (Osek, 2026-05-19)
#13147
Nesouhlasím s jejich akcí na našem území. Nenávidím je za mé dědy, které umučili a zabili.Libuše Halásková (Hoštice u Volyně, 2026-05-19)
#13148
Podepisují, nesouhlasím s akcí Sudetoněmeckého Landsmannschaftu v Brně v květnu 2026.Nataša Hradecka (Praha, 2026-05-19)
#13169
Stoilov petrPetr Stoilov (Sušice, 2026-05-20)
#13175
Nesouhlasím s tím, aby naši zemi vůbec tato sebranka fašistů a nacistů navštívili když nezaplatili reparace a cpou se nám do přízně apod.Jan Adamec (sman60281@gmail.com, 2026-05-20)
#13176
Nesouhlasím, aby se u nás konal sjezd sudetoněmeckého landsmannschaftu, je to ponížení ČR.Marie Kavková (Ostrava, 2026-05-20)
#13182
Nesouhlasím se srazem německých fašistů na našem území.Roman Balcar (Červený Kostelec, 2026-05-20)
#13183
Podepisuji protože sudeťáky u nás nechciJan Votruba (Cheb, 2026-05-20)
#13187
Podepisuji, protože plně souhlasím s textem této peticeJosef Sládek (České Budějovice, 2026-05-20)
#13190
Nesouhlasím se sjezdem sudeťáků v BrněMilan Nikodém (Hrádek n. Nisou, 2026-05-20)
#13193
Nesouhlasím se sudetoněmeckým paktováním v Brně. Je to urážka pro všechny, kteří zemřeli vinou gestapáků a essesáků v 2. světové válce.Výsměch českým občanům. 🇨🇿Hana Marková (Klatovy, 2026-05-20)
#13194
Štefan UjváryŠtefan Ujváry (Karlovy Vary, 2026-05-20)
#13196
Nesouhlasím se sjezdem sudetoněmeckých zástupců v Brně !Jiří Kratochvíl (Chomutov, 2026-05-21)
#13197
Nesouhlasím se sjezdem sudeťáků na našem území.Eva Votavová (Praha, 2026-05-21)
#13200
Jde jim jen o majetky a opětovné podrobení Čechů.Dana Vodičková (Praha, 2026-05-21)