Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#1005
Historie se nesmí opakovat...Anna Barotová (Holešov, 2026-04-29)
#1006
Nesouhlasím, aby se u nás něco podobného vůbec konalo. Nevěřím Ladsmanschaftu ani slovo.Jiří Platoš (Frýdek-Místek, 2026-04-29)
#1007
Nesouhlasím,aby na území mé vlasti pořádali setkání potomci sudetských Němců.Je to provokace.Marie Bartošová (Sopotnice, 2026-04-29)
#1012
S tímto sjezdem u nás v kategoricky nesouhlasím, ať se scházejí v Německu.5795Josef Fikar (Dobrá Voda, 2026-04-29)
#1013
Nesouhlas se sjezdem!Jan Zeman (zeba.j@centrum.cz, 2026-04-29)
#1026
Podepisuji za mé rodiče, kteří už nežijí a válku prožili těžce.Vladimíra Smažinková (Havířov, 2026-04-29)
#1036
protože to je řízené svinstvo a takévlastním dům ve Vejprtech - pohraničí
Dana Knoppová (Vejprty, 2026-04-29)
#1037
Jsem ČechoslovákJosef Vocásek (Hrobčice, 2026-04-29)
#1041
Absolutní ne srazu!?Marie Turková (Plzeň, 2026-04-29)
#1044
Podepisují, protože národ, který se nepoučí ze své minulosti, bude nucen si ji zopakovat.Veronika Jačková (ver.jackova@gmail.com, 2026-04-29)
#1049
Podepisuji protože nelze zapomenout na to na čem se na nás Čechy dopustili před 85 lety. A za Benešovými dekrety stojím.Tomáš Mendl (Prostějov, 2026-04-29)
#1052
Je to nepřijatelné..Ivana Součková (Kolín, 2026-04-29)
#1053
Němci nemají žádné právo jakkoliv zpochybňovat Benešovi dekrety, moc dobře jsou si vědomí co spáchali v Evropě za druhé světové války.... 😡😎Ján Mašlonka (Kolín, 2026-04-29)
#1057
Podepisuji, protože odmítám zpochybňování výkladu dějin a trvám na historických faktech.Martin Klíč (Krasová, 2026-04-29)
#1060
nesouhlasím s přepisováním historie a sjezd beru jako naprosto nevhodnou akci na území ČRIvana Rašová (Praha, 2026-04-29)
#1064
Podepisuji, razantně proti sjezdu, proti omluvěMarie Nováčková (Vranovice, 2026-04-29)
#1070
Souhlasím s peticíAlena Juhászová (Plzeň, 2026-04-29)
#1076
Podepisuji protože nesouhlasím se Sudetonemeckym sjezdem v Brně a snahu o prolomení Benešovych dekretů. Sjezd sudeťáků má byt v Německu a ne v Česku.Oldřich Krč (Záhorovice, 2026-04-29)
#1078
Nelíbí se mi ,aby se sjezd konal u nás .Myslím, že odpustit se dá hodně jen to co napachali za druhe světové války to není odpustitelné.
A omlouvat se jim jak chce prezident za co za to , že nás nevyvraždili.
Ja nebyla na světě,ale měla jsem možnost poznat lidi co mi vyprávěli ty zvěrstva co dělali. A dnešní mládež a ti co popírají holokaust všichni by měli povinně se jít podívat do koncentračních táborů.
Já byla v Osvětimi i Terezíně a dodnes mám v paměti co jsem tam viděla.
Jana Roxerová (Horni Suchá, 2026-04-29)
#1079
Valku jsem sice nezazila, moji rodice ano, stryc zahynul v Terezine, navic jsem historicka a archivarka, takze o soucasnych snahach Nemcu o prekrucovani historickych skutecnosti vim sve. Smireni mezi obycejnymi lidmi jiz funguje davno, ale tato chystana akce je neco uplne jinehoJaroslava Bryndova (Usti nad Orlici, 2026-04-29)
#1082
Nechci tady sudeťáky..Je to ostuda.Zbyněk Zbořil (sedasova@gmail.com, 2026-04-29)
#1085
Jsou historické události, které jsou nezpochybnitelné a každý národ je povinen tuto historickou paměť u chovávat. Kdo to nedokáže,nemá právo být národem. Podporovat tento sjezd a ještě k tomu v Čechách může pouze nedouk historie ,nebo kolaborant. Ať si představí pořadatelé,jak by se svými názory dopadli v roce 1945.Miloslav Rájek (A, 2026-04-29)
#1089
Odmítám pořádání setkání Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně a také zpochybňování poválečného uspořádání, včetně Benešových dekretů.Vladimir Reindl (Sušice, 2026-04-29)
#1094
Sudeťáci zabíjeli ČechyVladimír Stříž (Kroměříž, 2026-04-29)
#1097
Jsem morálně proti konání této akce v Brně a zneužívání finančních prostředků na podporu takovéto akceZdeněk Krejčí (Tišnov, 2026-04-29)
#1100
Důrazně odmítám jakékoliv snahy o revizi Benešových dekretů ze strany Německa. Jsou to oni, kdo by měli ještě hodně dlouho chodit kolem své minulosti se studem a po špičkách. Na více než 300000 zabitých a umučenych krajanů nesmíme nikdy zapomenout!Martin Bláha (Varnsdorf, 2026-04-29)
#1104
odmítám sjezd jako gesto smířeníZděnka Haviarová (Jirkov 43111, 2026-04-29)
#1106
Nejprve veřejně podepište, že bez vyjímek souhlasíte s Benešovými dekrety a nároky Českého státu na vyrovnání po konci druhé světové války a my Vás rádi ve své zemi uvítáme. V opačném případě "NEJEZDĚTE"!Petr Kouřil (Hanušovice, 2026-04-29)
#1107
naprosto nesouhlasím aby potomci těch co vra ty voleždili a vyháněli Český lid z pohraničí jste měli jaké sjezdy a nároky!Marek Dadok (Sezimovo Ústí, 2026-04-29)
#1112
Sjezd v Brně považuji za provokaci...Václav Trecha (Prušánky, 2026-04-29)
#1121
Podepisuji, protože znám historii a neuznávám její překrucování!Josef Vavřík (Nový Jičín, 2026-04-29)
#1122
Vím z vyprávění pamětniků žijících před válkou a po válce v českém pohraničí jak se sudečští němci chovali k našemu obyvatelstvu. Znám mnoho slušných němců, ale setkal jsem se i s těmi, kteří se nezměnili.Josef Pangerl (Klatovy, 2026-04-29)
#1126
Naprosto nepřípustné konání tohoto sjezdu na území České republiky - velké znevážení historie .Helena Stránská (Litvínov, 2026-04-29)
#1127
Nesouhlasím se sjezdem tohoto spolku. Nic dobrého to pro naši zemi nepřinese a historický ani nepřineslo.František Hlásek (Srby, 2026-04-29)
#1129
Podepisuji, protože je to naprosto šílené , takový sjezd u nás.Jiri Sedlacek (Neratovice, 2026-04-29)
#1130
absolutní nesouhlasRoman Kudelks (Hronov, 2026-04-29)
#1131
Nemají zde co dělat za vyvražďování a nacismus.Zdeněk Ort (Moravská Třebová, 2026-04-29)
#1134
Podepisuji, protože souhlasímBlanka Činochová (Kostelec na Hané, 2026-04-29)
#1140
Podepisuji protože tento sjezd tady v České republice nechci a bojím se o svůj dům a o to že budou otevřený Benešovy dekretyFrantišek Bartošek (Velké Losiny, 2026-04-29)
#1144
Moji rodiče to se sudeťákama zažili na vlastní kůžiIvo Doubek (Hradec Králové, 2026-04-29)
#1151
Jiří MátlJiří Mátl (BRNO, 2026-04-29)
#1155
Nejezděte do Brna nejste vítání sudeti.Michal Heczko (Orlová-Lutyně, 2026-04-29)
#1165
Základní prohlášení (programový dokument)Sudetoněmeckého landsmanšaftu: Stále obsahuje morální a politický požadavek na zrušení Benešových dekretů.Jiri Bodenlos (Praha, 2026-04-29)
#1168
Protože jsem se v pohraničí (Sudetech) narodila, celý život tady žiju, vychovala tady děti a vnoučata. Jsme tady doma.Božena Malačková (Šumná, 2026-04-29)
#1169
Jednoduše si to nepřeji.Josef Kudlička (Popice, 2026-04-29)
#1170
Podepisuji, protože naprosto souhlasím!Jaromír Schod (Rumburk, 2026-04-29)
#1171
Benešovy dekrety jsou nezpochybnitelné a spravedlivé řešení, kdy sudeťáci přišli o svá práva zločiny Freikorps, přihlášením se ke III. Říši a vystěhováním Čechů z pohraničí a i díky následným zločinům páchaných Německem nejen vůči Slovanům, a to i s ohledem na dřívější historické zkušenosti, kdy si " Německo" hodlalo opakovaně podmanit České země.Zpochybňování Benešových dekretů je zločin, kolaborace.
Martin Zapletal Náměšť na Hané
Martin Zapletal (Náměšť na Hané, 2026-04-29)
#1175
Podepisuji, protože s peticí souhlasím.Ondřej Nulíček (Benešov, 2026-04-29)
#1181
Nesouhlasím s konáním sudetonemeckeho landsmanschaftu v Brně. Bernard Posselt s celou svojí squadrou ať si zůstane v Německu.Benesovy dekrety jsou nedotknutelne.Bozena ZAJICKOVA (Ústí nad Labem, 2026-04-29)
#1183
Nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně. Beru to jako urážku všech, co přišli o život a zneuctění jejich památky.Jaruš Menšíková (Brno, 2026-04-29)
#1188
Moji rodiče prošli oběmi svět. válkami (již coby dospělí) a z jejich vyprávění vím dost o utrpení, a obavách, kdy žili v neustálém stresu a strachu z toho, co příští den přinese - zda ještě rodina zůstane celá. Sudetští Němci by měli být rádi, že za kolaboraci s nacisty a nenávist k českým sousedům, často vyhrocená vyhnáním z domů i zabitím, se jim dostalo jen vystěhování. Vlastizrádné jednání, jakého se dopouštěli, se trestalo mnohem přísnějšími tresty - jim se dostalo jen to samé, které museli podstoupit i čeští občané, které vyhnali z jejich domovů. - Němci, kteří nezapomněli v které zemi žijí a prokazatelně se nezapletli s nacisty, VYHOŠTĚNI NEBYLI a vedli dál život stejný, jako před válkou - dokázali, že patří do Československa a lidé je přijali - nikdo se na ně nedíval jinak. - Češi učinili za minulostí čáru a snaží se zacelit rány, které stále ještě někde bolí ... proč Němci neučiní totéž a zacelující se jizvy stále jitří?My se NEMÁME ZA CO OMLOUVAT - byli jsme ti postižení .... OMLUVIT BY SE MĚLI ONI a začít by měli SPLACENÍM VÁL, REPARACÍ - místo aby požadovali odškodnění - JAKÝM PRÁVEM SI DOVOLÍ VZNÁŠET TAKOVÉ POŽADAVKY?!?
A navíc by si měli uvědomit, že příkaz k jejich vystěhování nedal E.Beneš, ale vzešlo z usnesení tehdejších mírových mocností - prez. E.Beneš jen rozhodnutí uvedl do praxe - nevymyslel ho.
Marie Novotná (Děčín 3, 2026-04-29)
#1190
Souhlasím s textem otevřeného dopisu.Bohumila Linhová (Praha, 2026-04-29)
#1195
Nesouhlasím se sjezdem!Tomáš Rýpar (Tvorovice, 2026-04-29)
#1199
Moji předkové z obou stran - otce i matky - byli zapojeni do protinacistického odboje. Můj pradědeček byl 5 let vězněn v koncentračních táborech jako nepřítel Říše, moje babička i dědeček z druhé strany byli zapojeni do odboje proti okupaci. Naši rodinu z babiččiny strany prohledávalo Gestapo a jen těsně unikli zatčení a smrti. Můj druhý dědeček byl nuceně nasazen do Německa a musel opustit svou v té době těhotnou ženu. Pořádání sudetoněmeckých dnů v Česku považuji za provokaci a plivnutí do tváře všem obětem německé agrese i všem, kteří se této agresi postavili.MUDr. Michael Blažej (Praha, 2026-04-29)
#1200
Mne velmi pohoršuje ze by si nacisti po cca 80 letech cokoliv v České republice narokovali. Odunuti nyli po pravu a za zvěrstva páchané na lidu ceske republiky nesmi byt nikdy zapomenuty!!!!Jan Nýdrle (Hlučín, 2026-04-29)