Petice.com

Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně

Komentáře

#1005

Historie se nesmí opakovat...

Anna Barotová (Holešov, 2026-04-29)

#1006

Nesouhlasím, aby se u nás něco podobného vůbec konalo. Nevěřím Ladsmanschaftu ani slovo.

Jiří Platoš (Frýdek-Místek, 2026-04-29)

#1007

Nesouhlasím,aby na území mé vlasti pořádali setkání potomci sudetských Němců.Je to provokace.

Marie Bartošová (Sopotnice, 2026-04-29)

#1012

S tímto sjezdem u nás v kategoricky nesouhlasím, ať se scházejí v Německu.5795

Josef Fikar (Dobrá Voda, 2026-04-29)

#1013

Nesouhlas se sjezdem!

Jan Zeman (zeba.j@centrum.cz, 2026-04-29)

#1026

Podepisuji za mé rodiče, kteří už nežijí a válku prožili těžce.

Vladimíra Smažinková (Havířov, 2026-04-29)

#1036

protože to je řízené svinstvo a také
vlastním dům ve Vejprtech - pohraničí

Dana Knoppová (Vejprty, 2026-04-29)

#1037

Jsem Čechoslovák

Josef Vocásek (Hrobčice, 2026-04-29)

#1041

Absolutní ne srazu!?

Marie Turková (Plzeň, 2026-04-29)

#1044

Podepisují, protože národ, který se nepoučí ze své minulosti, bude nucen si ji zopakovat.

Veronika Jačková (ver.jackova@gmail.com, 2026-04-29)

#1049

Podepisuji protože nelze zapomenout na to na čem se na nás Čechy dopustili před 85 lety. A za Benešovými dekrety stojím.

Tomáš Mendl (Prostějov, 2026-04-29)

#1052

Je to nepřijatelné..

Ivana Součková (Kolín, 2026-04-29)

#1053

Němci nemají žádné právo jakkoliv zpochybňovat Benešovi dekrety, moc dobře jsou si vědomí co spáchali v Evropě za druhé světové války.... 😡😎

Ján Mašlonka (Kolín, 2026-04-29)

#1057

Podepisuji, protože odmítám zpochybňování výkladu dějin a trvám na historických faktech.

Martin Klíč (Krasová, 2026-04-29)

#1060

nesouhlasím s přepisováním historie a sjezd beru jako naprosto nevhodnou akci na území ČR

Ivana Rašová (Praha, 2026-04-29)

#1064

Podepisuji, razantně proti sjezdu, proti omluvě

Marie Nováčková (Vranovice, 2026-04-29)

#1070

Souhlasím s peticí

Alena Juhászová (Plzeň, 2026-04-29)

#1076

Podepisuji protože nesouhlasím se Sudetonemeckym sjezdem v Brně a snahu o prolomení Benešovych dekretů. Sjezd sudeťáků má byt v Německu a ne v Česku.

Oldřich Krč (Záhorovice, 2026-04-29)

#1078

Nelíbí se mi ,aby se sjezd konal u nás .
Myslím, že odpustit se dá hodně jen to co napachali za druhe světové války to není odpustitelné.
A omlouvat se jim jak chce prezident za co za to , že nás nevyvraždili.
Ja nebyla na světě,ale měla jsem možnost poznat lidi co mi vyprávěli ty zvěrstva co dělali. A dnešní mládež a ti co popírají holokaust všichni by měli povinně se jít podívat do koncentračních táborů.
Já byla v Osvětimi i Terezíně a dodnes mám v paměti co jsem tam viděla.

Jana Roxerová (Horni Suchá, 2026-04-29)

#1079

Valku jsem sice nezazila, moji rodice ano, stryc zahynul v Terezine, navic jsem historicka a archivarka, takze o soucasnych snahach Nemcu o prekrucovani historickych skutecnosti vim sve. Smireni mezi obycejnymi lidmi jiz funguje davno, ale tato chystana akce je neco uplne jineho

Jaroslava Bryndova (Usti nad Orlici, 2026-04-29)

#1082

Nechci tady sudeťáky..Je to ostuda.

Zbyněk Zbořil (sedasova@gmail.com, 2026-04-29)

#1085

Jsou historické události, které jsou nezpochybnitelné a každý národ je povinen tuto historickou paměť u chovávat. Kdo to nedokáže,nemá právo být národem. Podporovat tento sjezd a ještě k tomu v Čechách může pouze nedouk historie ,nebo kolaborant. Ať si představí pořadatelé,jak by se svými názory dopadli v roce 1945.

Miloslav Rájek (A, 2026-04-29)

#1089

Odmítám pořádání setkání Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně a také zpochybňování poválečného uspořádání, včetně Benešových dekretů.

Vladimir Reindl (Sušice, 2026-04-29)

#1094

Sudeťáci zabíjeli Čechy

Vladimír Stříž (Kroměříž, 2026-04-29)

#1097

Jsem morálně proti konání této akce v Brně a zneužívání finančních prostředků na podporu takovéto akce

Zdeněk Krejčí (Tišnov, 2026-04-29)

#1100

Důrazně odmítám jakékoliv snahy o revizi Benešových dekretů ze strany Německa. Jsou to oni, kdo by měli ještě hodně dlouho chodit kolem své minulosti se studem a po špičkách. Na více než 300000 zabitých a umučenych krajanů nesmíme nikdy zapomenout!

Martin Bláha (Varnsdorf, 2026-04-29)

#1104

odmítám sjezd jako gesto smíření

Zděnka Haviarová (Jirkov 43111, 2026-04-29)

#1106

Nejprve veřejně podepište, že bez vyjímek souhlasíte s Benešovými dekrety a nároky Českého státu na vyrovnání po konci druhé světové války a my Vás rádi ve své zemi uvítáme. V opačném případě "NEJEZDĚTE"!

Petr Kouřil (Hanušovice, 2026-04-29)

#1107

naprosto nesouhlasím aby potomci těch co vra ty voleždili a vyháněli Český lid z pohraničí jste měli jaké sjezdy a nároky!

Marek Dadok (Sezimovo Ústí, 2026-04-29)

#1112

Sjezd v Brně považuji za provokaci...

Václav Trecha (Prušánky, 2026-04-29)

#1121

Podepisuji, protože znám historii a neuznávám její překrucování!

Josef Vavřík (Nový Jičín, 2026-04-29)

#1122

Vím z vyprávění pamětniků žijících před válkou a po válce v českém pohraničí jak se sudečští němci chovali k našemu obyvatelstvu. Znám mnoho slušných němců, ale setkal jsem se i s těmi, kteří se nezměnili.

Josef Pangerl (Klatovy, 2026-04-29)

#1126

Naprosto nepřípustné konání tohoto sjezdu na území České republiky - velké znevážení historie .

Helena Stránská (Litvínov, 2026-04-29)

#1127

Nesouhlasím se sjezdem tohoto spolku. Nic dobrého to pro naši zemi nepřinese a historický ani nepřineslo.

František Hlásek (Srby, 2026-04-29)

#1129

Podepisuji, protože je to naprosto šílené , takový sjezd u nás.

Jiri Sedlacek (Neratovice, 2026-04-29)

#1130

absolutní nesouhlas

Roman Kudelks (Hronov, 2026-04-29)

#1131

Nemají zde co dělat za vyvražďování a nacismus.

Zdeněk Ort (Moravská Třebová, 2026-04-29)

#1134

Podepisuji, protože souhlasím

Blanka Činochová (Kostelec na Hané, 2026-04-29)

#1140

Podepisuji protože tento sjezd tady v České republice nechci a bojím se o svůj dům a o to že budou otevřený Benešovy dekrety

František Bartošek (Velké Losiny, 2026-04-29)

#1144

Moji rodiče to se sudeťákama zažili na vlastní kůži

Ivo Doubek (Hradec Králové, 2026-04-29)

#1151

Jiří Mátl

Jiří Mátl (BRNO, 2026-04-29)

#1155

Nejezděte do Brna nejste vítání sudeti.

Michal Heczko (Orlová-Lutyně, 2026-04-29)

#1165

Základní prohlášení (programový dokument)Sudetoněmeckého landsmanšaftu: Stále obsahuje morální a politický požadavek na zrušení Benešových dekretů.

Jiri Bodenlos (Praha, 2026-04-29)

#1168

Protože jsem se v pohraničí (Sudetech) narodila, celý život tady žiju, vychovala tady děti a vnoučata. Jsme tady doma.

Božena Malačková (Šumná, 2026-04-29)

#1169

Jednoduše si to nepřeji.

Josef Kudlička (Popice, 2026-04-29)

#1170

Podepisuji, protože naprosto souhlasím!

Jaromír Schod (Rumburk, 2026-04-29)

#1171

Benešovy dekrety jsou nezpochybnitelné a spravedlivé řešení, kdy sudeťáci přišli o svá práva zločiny Freikorps, přihlášením se ke III. Říši a vystěhováním Čechů z pohraničí a i díky následným zločinům páchaných Německem nejen vůči Slovanům, a to i s ohledem na dřívější historické zkušenosti, kdy si " Německo" hodlalo opakovaně podmanit České země.
Zpochybňování Benešových dekretů je zločin, kolaborace.
Martin Zapletal Náměšť na Hané

Martin Zapletal (Náměšť na Hané, 2026-04-29)

#1175

Podepisuji, protože s peticí souhlasím.

Ondřej Nulíček (Benešov, 2026-04-29)

#1181

Nesouhlasím s konáním sudetonemeckeho landsmanschaftu v Brně. Bernard Posselt s celou svojí squadrou ať si zůstane v Německu.Benesovy dekrety jsou nedotknutelne.

Bozena ZAJICKOVA (Ústí nad Labem, 2026-04-29)

#1183

Nesouhlasím se sjezdem Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně. Beru to jako urážku všech, co přišli o život a zneuctění jejich památky.

Jaruš Menšíková (Brno, 2026-04-29)

#1188

Moji rodiče prošli oběmi svět. válkami (již coby dospělí) a z jejich vyprávění vím dost o utrpení, a obavách, kdy žili v neustálém stresu a strachu z toho, co příští den přinese - zda ještě rodina zůstane celá. Sudetští Němci by měli být rádi, že za kolaboraci s nacisty a nenávist k českým sousedům, často vyhrocená vyhnáním z domů i zabitím, se jim dostalo jen vystěhování. Vlastizrádné jednání, jakého se dopouštěli, se trestalo mnohem přísnějšími tresty - jim se dostalo jen to samé, které museli podstoupit i čeští občané, které vyhnali z jejich domovů. - Němci, kteří nezapomněli v které zemi žijí a prokazatelně se nezapletli s nacisty, VYHOŠTĚNI NEBYLI a vedli dál život stejný, jako před válkou - dokázali, že patří do Československa a lidé je přijali - nikdo se na ně nedíval jinak. - Češi učinili za minulostí čáru a snaží se zacelit rány, které stále ještě někde bolí ... proč Němci neučiní totéž a zacelující se jizvy stále jitří?
My se NEMÁME ZA CO OMLOUVAT - byli jsme ti postižení .... OMLUVIT BY SE MĚLI ONI a začít by měli SPLACENÍM VÁL, REPARACÍ - místo aby požadovali odškodnění - JAKÝM PRÁVEM SI DOVOLÍ VZNÁŠET TAKOVÉ POŽADAVKY?!?
A navíc by si měli uvědomit, že příkaz k jejich vystěhování nedal E.Beneš, ale vzešlo z usnesení tehdejších mírových mocností - prez. E.Beneš jen rozhodnutí uvedl do praxe - nevymyslel ho.

Marie Novotná (Děčín 3, 2026-04-29)

#1190

Souhlasím s textem otevřeného dopisu.

Bohumila Linhová (Praha, 2026-04-29)

#1195

Nesouhlasím se sjezdem!

Tomáš Rýpar (Tvorovice, 2026-04-29)

#1199

Moji předkové z obou stran - otce i matky - byli zapojeni do protinacistického odboje. Můj pradědeček byl 5 let vězněn v koncentračních táborech jako nepřítel Říše, moje babička i dědeček z druhé strany byli zapojeni do odboje proti okupaci. Naši rodinu z babiččiny strany prohledávalo Gestapo a jen těsně unikli zatčení a smrti. Můj druhý dědeček byl nuceně nasazen do Německa a musel opustit svou v té době těhotnou ženu. Pořádání sudetoněmeckých dnů v Česku považuji za provokaci a plivnutí do tváře všem obětem německé agrese i všem, kteří se této agresi postavili.

MUDr. Michael Blažej (Praha, 2026-04-29)

#1200

Mne velmi pohoršuje ze by si nacisti po cca 80 letech cokoliv v České republice narokovali. Odunuti nyli po pravu a za zvěrstva páchané na lidu ceske republiky nesmi byt nikdy zapomenuty!!!!

Jan Nýdrle (Hlučín, 2026-04-29)