Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#402
Je mi to bytostně odporné, co si to vůbec dovolují!!!!Eva Heřmanová (Praha, 2026-04-29)
#403
Nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetonemeckeho Landmannschaftu v Brně a kdekoliv na území ČR.Tatiana Machalova (Podoli, 2026-04-29)
#404
Podepisují, protože sjezd vnímám jako provokaci a pokus o přepisování historie.Milan Hajdušek (Metylovice, 2026-04-29)
#409
Jsem ČECHZdeněk Tryzna (Dolní Štěpanice, 2026-04-29)
#412
Nechci potomky nacistek v BrněMartin Kopunec (Brno, 2026-04-29)
#416
Nepodporuji fašisty a fašisistické aktivity EU a západní Evropy.Ani fašisty na Ukrajině a tudíž nemohu souhlasit ani se sjezdem pohrobků fašistů v Brně!Rostislav Sobotka (Telnice, 2026-04-29)
#426
Sice žiju dlouhodobě v zahraničí,ale hodlám se vrátit zpět do vlasti a nesouhlasím s jakýmkoliv vlivem zahraničních organizací na našem územíMarek Tuček (Glasgow, 2026-04-29)
#428
Nesouhlasím se sjezdem Němců na našem území.Je třeba dát jasně najevo kam patří.
Libor Bárta (Karlovy Vary, 2026-04-29)
#430
Podepisuji, protože se naprosto ztotožňuji s textem dopisu pana JUDr Michala Haška.Marie Kubinová
Marie Kubinová (Dvůr králové nad Labem, 2026-04-29)
#436
Soňa Šindelářová podepisujiSoňa Šindelářová (Vrdy, 2026-04-29)
#437
Nesouhlasím s pořádáním akce na území České republiky.A rovněž nesouhlasím s jakýmkoli spochybněním dekretů presidenta Edvarda Beneše.
Marek Matula (Jinačovice, 2026-04-29)
#442
SouhlasimRadim Cikl (Brno-Královo Pole, 2026-04-29)
#443
Můj otec byl mezi totálně nasazenými v Brně.Vladimír Dosoudil (Chrudim, 2026-04-29)
#457
Naprosto nesouhlasím s touto akcí v Brně.Eva Kratochvílová (Humpolec, 2026-04-29)
#458
Nesouhlasím se sjezdem Suděťáku v Brně, ani nikde jinde na území České republikyJosef Kučerňák (Brno, 2026-04-29)
#465
Protože chciRoman Ramach (Ratiboř, 2026-04-29)
#474
nesouhlasím se sjezdem strany na území ČR,nemám nic proti běžné opakované návštěvě na akci v Brně
Eva Cikánková (Brno, 2026-04-29)
#477
Takový sjezd je u nás nevhodnýHana Dybalová (Studénka, 2026-04-29)
#480
Jan SlezáčekJan Slezáček, Ing. (Vyškov, 2026-04-29)
#484
Podepisují a souhlasím s otevřeným dopisem a nesouhlasím se srážek sudetaku v ČR.Petra Samková (Nová Ves v Horách, 2026-04-29)
#486
Podepisuji. Ještě že se toho prarodiče nedožili.Libor Közl (Jablonné nad Orlicí, 2026-04-29)
#492
Benešovy dekrety jsou platné, nesmí být porušeny. Německo nikdy nezaplatilo reparace a nyní požaduje něco od nás. My jsme válku nezačali. My jsme nechtěli vyhladit český národ.Stanislava Schwarzkopfová (Banín, 2026-04-29)
#494
Nesouhlasím s touto akcí na území České republiky.Považuji to ze strany lansmanšaftu za provokaci.Josef Křeček (Nová Paka, 2026-04-29)
#495
Jsem přímý potomek mučedníků z Lidic.Miroslav Jonáš (Nemojany, 2026-04-29)
#496
Kvůli svým rodičům a všem obětem německé nacistické zvůle. Narodila jsem se v pohraničí.Jana Stárková (Brno, 2026-04-29)
#497
Odmítám sjezd Sudeťáků na našem území. Odmítám jakoukoliv diskusi s nimi, jakékoliv "zapomínání". Odmítám se jim omlouvat!Eva Vargová (Děčín, 2026-04-29)
#498
souhlasím sotevřeným dopisempetr povolny (Kladno 1, 2026-04-29)
#510
Podepisují, neboť souhlasím se vším co je v textu petice uvedeno.Kamila Mikuš Dudová (Kroměříž, 2026-04-29)
#513
Absolutně nesouhlasim,aby se v ČR konaly Sudeťacké sjezdyJaroslava Becvarova (becvarova.tc@gmail.com, 2026-04-29)
#524
Za mě je nepřijatelné, aby potomci a pokračovatelé vrahů českého národa měli svůj sjezd v Brně!Vladimír Boháč (Praha 8 - Kobylisy, 2026-04-29)
#525
Způsob a doba načasování nejsou smířčím krokem, ale naopak - i vzhledem k tomu co se děje v posledních letech u našeho západního souseda.Josef Ondráček (Jeseník, 2026-04-29)
#527
nesouhlasím se sjezdemMiroslav Esterka Miroslav (Hradek, 2026-04-29)
#529
Nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetských Němců a jejich potomků na území České republiky. Navíc Landsmanšaft má údajně ve svých stanovách stále otevření Benešových dekretů.Ivanka Rejmanová (Jablonec nad Nisou, 2026-04-29)
#531
Nechci aby sem jezdili 🤮Ivana Kozákova (Vlašim, 2026-04-29)
#532
Podepisuji, protože nechci, aby se dějiny opakovaly.Má rodina má s tím, co dokáže německý nacionalismus smutnou zkušenost.
Rodina z maminčiny strany byla v roce 1938 vyhnána z Němci zabraného území. Maminka mi vyprávěla, jak museli s babičkou a dvěma bratry během několika hodin opustit služební domek ČD v Bělotíně, všechno pobalit(naštěstí jim tenkrát pomohli ČS vojáci, kteří se stahovali ze zabraného území), do přistaveného nákladního vagonu, který byl následně připojen k vojenskému vlaku a pak několik dní byli v tomto vagoně různě postrkováni, až v něm doputovali do Ostravy. Dědeček, který byl v té době mobilizován v ČS armádě se s rodinou šťastně shledal až po demobilizaci. Pak celá rodina i s drůbeží a kozama většinu následující zimy mrzla v tomto vagoně, než dědečkovi jakožto zaměstnanci ČD byl přidělen byt na ostravském Přednádraží.
Tátův otec Karol Junga byl zatčen Gestapem a byl utýrán v německém vězení. Babička i s dětmi a dvouletým synem její dcery byla následně vyhnána z jejich statku v Horním Žukově, který byl německou správou přidělen rumunskému Němci a byla internována v pracovních táborech pro Poláky v tak zv. Polenlagrech ve Fryštátě(v dnešní Karviné) a v Bohumíně. A jen šťastnou shodou náhod nebyla i s dětmi poslána do Osvětimi. Můj bratranec, kterému tehdy byly dva roky, byl touto internací traumatizován po celý zbytek svého života.
Případné konání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně považuji za provokaci a znesvěcení památky všech obětí zločinného německého nacionalizmu.
Roman Junga (Bohumín, 2026-04-29)
#533
Souhlasím s textem petice.Ivan Příhoda (ivanprihoda7@gmail.com, 2026-04-29)
#537
Nechci tady pohrobci nácků!!!Standa Škaloud (Česká Lípa, 2026-04-29)
#539
Absolutně nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Zlo, ukrutnosti, násilí a zkázu, kterou Němci způsobili nelze ničím omluvit a žádné smíření není akceptovatelné.Eva Peprníčková (Zlín, 2026-04-29)
#540
S textem dopisu panu Bernd Posseltovi ze Sudetendeutsche Landsmannschaft od pana Michala Haška zcela souhlasím.Petr Hanáček (Boskovice, 2026-04-29)
#545
Henleinovci u nás nemají nárok delot sraziJaroslav Pataj (Přerov, 2026-04-29)
#547
zásadně nesouhlasím s obhajobou sudetských Němců...moji rodiče věděli svoje!Jiří Lupoměský (Ústí nad Labem, 2026-04-29)
#549
Není mi lhostejné dění v naší zemi.Lenka Bandžal (Tachov, 2026-04-29)
#550
Jsem jednoznačně proti jejich srazu.Ilona VOLMANOVÁ (Trutnov, 2026-04-29)
#552
Žádným děti Nacistů nebude stát vracet peníze, kteří vraždili v Česku, jsem proti veškerým Sudetackym akcim, obzvlášť v Guntramovicich u Budišova nad Budišovkou, stydím se veškeré pořadatelé a lidi, kteří se stydí za Československou identitu a hlásí k Němcům a to i pra vnoučata, kteří mají už Českou identitu.Bc. Marek PONČÍK (Fulnek, 2026-04-29)
#554
NESOUHLASÍM se sjezdem!Petr Bačík (Praha, 2026-04-29)
#558
Nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetských Němců na území ČR.Jan Stříbrský (Srbice, Háje, 2026-04-29)
#561
Podepisuji, protože souhlasím se zněním dopisu.Marie Knofličková (Kojetín, 2026-04-29)
#573
Benešovy dekrety musí zůstat v původní podobě a provokace sudetských němců na našem území nesmí mít místoPavel Sudzina (Plzeň, 2026-04-29)
#574
V Čechách už jednou byli..děkuji, nechci. Vyprávěl mi děda, když se vrátil z Dachau.Petr Horsinka (Jindřichův Hradec, 2026-04-29)
#575
Si nepřeji tuto akci v ČR.Pavlína Kvintusová (Úvaly, 2026-04-29)
#577
Je to nehoráznostLadislav Gerža (Krnov, 2026-04-29)
#579
Je to spravna vecPetr Kucera (Petrovice, 2026-04-29)
#582
Část mé rodiny byla zavraždena v Osvětimi.Pavel SLOUKA (TÁBOR, 2026-04-29)
#584
Nesouhlasím s konáním sjezdu Landsmanšaftu v Brně.Jana Zemenová (Jinín, 2026-04-29)
#589
Nesouhlasím s pořádáním sjezdu Sudeťáků, moji rodiče se v hrobě obracejíMilena Hořínková (Brno, 2026-04-29)
#598
je to provokace a nesmíme to dovolitPavel Kolář (Praha, 2026-04-29)