Otevřený dopis občanů České republiky pořadatelům a účastníkům sudetoněmeckých dnů v Brně
Komentáře
#203
Sudetoněmecký landsmanšaft je zločiná organizace!Karel Kosobud (Kladno, 2026-04-29)
#208
S tímto absolutně nesouhlasím!! Nemají zde co dělat a už vůbec pořádat nějaký sjezd!!!Kamila Foučková (Hodonín, 2026-04-29)
#209
Nesouhlasím aby měli potomci fašistických vrahů českého národa sraz v Brně je to ostuda přeživších po válceAlois Stehlik (Světec, 2026-04-29)
#228
Žádné sudeťáky zde nechcemeJana Vlková (Vladislav, 2026-04-29)
#232
Nemají zde co dělat !!!!Vladimír Bubeník (bubenla@seznam.cz, 2026-04-29)
#234
Podepisuji protože nesouhlasím se zájezdem sudeťaku v BrněPavla Ganczarczyk (Havířov, 2026-04-29)
#235
Absolutní nesouhlas s pořadaním této akce! Němci způsobili mnoho škod, utrpení a zabili mnoho nevinných lidí, občanů Československa!!!A jestě nezaplatili valečné reparace!!!
Roman Lidin (Podbořany, 2026-04-29)
#237
Pořádat sjezd sudetských Němců v Brně je odporná provokace. Nejde o žádné smíření. Skutečným cílem je přepsat výsledky druhé světové války a opět ohrozit existenci republiky. Prosudetští kolaboranti zrazují zájmy České republiky a plivou na oběti nacistického teroru, který zde probíhal od roku 1939 až do konce války. Sudetští Němci chtěli do říše. A my jsme jim to po válce splnili a odsunuli jsme je tam kam patří. V zemi, kterou zradili nemají, co dělat.Jiří Hráček (Brno, 2026-04-29)
#238
Protože , to dlužím mému dědovi , který byl popraven 27.11.1942.Naděžda Jetelová (Nové Strašecí, 2026-04-29)
#239
Protestuji proti sjezdu sudetských Němců. Všichni, co položili životy za naši vlast, by se museli v hrobě obracet.A všichni, kdo sjezd schvalují jsou vlastizrádci.
Alena Daňková (Praha, 2026-04-29)
#244
Nepřeji si takové svinstva. Co to vše znamená, vše už je zapomenuté ty zrudnosti Němci dělali???Jiřina Badurova (Orlová, 2026-04-29)
#248
Nesouhlasím s násilím spáchaném na cca 170000 Čechů,Židů, antifašistů něm.národnosti pobývajících ve vlastní zemi české ,při nuceném, agresivním, zločineckém vyhnání po Mnichovské zradě r.1938 z pohraničí do vnitrozemí ČSR,odsuzuji zabavení jejich majetku a morální újmu způsobenou fašisty a kolaboranty!Olga Krejčová (Strakonice, 2026-04-29)
#254
Nesouhlasím abY se u nás konal zájezd sudetoněmeckého landsmanschavtu.Napachaly tu dost zla.Jakub Čonka (Nové Město pod Smrkem, 2026-04-29)
#255
Nesouhlasím ,aby tito zrádci,kteří zabíjeli naše děti i dospěláky, vyhlazovali naše vesnice ,sebrali našim lidem domovy si k nám jezdili jako by nic a ještě zde v Brně dělali sjezdy vrahů.Mají zaplatit reparace a táhnout.Marie Kocourkova (Budeč, 2026-04-29)
#258
Nácky tu nechcemeMiloslav Fusek (Spytihněv, 2026-04-29)
#263
V žádném případě se nesmí sjezd uskutečnit. Prezident je kolaborant.Petr Kalousek (Janov, 2026-04-29)
#264
Nesouhlasím s konáním sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území České republiky. Nesouhlasím, aby s nimi byl veden jakýkoliv dialog. Svůj postoj k naší zemi ukázali již v roce 1938.Martin Hrabák (Duchcov, 2026-04-29)
#268
Nesouhlasím s konáním sjezdu ,ani s přítomností těchto Němců v ČR .Vincenc Vytisk (Karviná, 2026-04-29)
#269
Uspořádání takovéto akce je totální nesmysl/jestli by mohli uskutečnit"podobný sjezd"v Mnichově naši protifašističtí bojovníci...?Dušan Marek (Liberec, 2026-04-29)
#272
Nechci zde gestapácke hovadaPavel Rohác (Kladno, 2026-04-29)
#274
Nesouhlasím s pořádáním této ohavnostiPetr Helisek (Hořice, 2026-04-29)
#275
Nesouhlasím s tím aby se tady roztahovali sudeťáci..Joska Josmik (Jeseník, 2026-04-29)
#279
Historie se nedá zamlčet.Vít Úlehla (Zubří, 2026-04-29)
#287
Nesouhlasím se shromážděním SDL v ČR a nechci aby se dějiny opakovaly. Mnichovská dohoda je stále platná a je součástí právního řádu SRN. A ani SRN se od této akce nedistancovala. Jaromír KramnýJaromír Ktamný (Opava 6, 2026-04-29)
#289
Nacisti už tu jednou byly a neci je tady znovu.Veronika Kurečková (Opava, 2026-04-29)
#292
Jsem proti sjezdu Sudeťáku v České republiceJaroslava Kubíčková (jaroslavakubickova5@gmail.com, 2026-04-29)
#298
Tato akce je plivnutím do tváří obětí 2.sv.války a jejich pozůstalých.Stanislava Králová (Slaný, 2026-04-29)
#299
Tomuto reji pokrytectví musí být zabráněno a všechny zdejší Emanuely, kteří tento revanšistický spolek do Brna pozvali, je třeba za jejich vlastizrádný čin po zásluze potrestat.Stačí si přečíst skutečné záměry toho spolku přímo v jejich materiálech, a nenechávat se ohlupovat lživými výkřiky našich, z Reichu dobře placených agentů o údajném "smíření".
Se "zvacími dopisy" máme jako národ značně neblahé zkušenosti. A tihle nepodarci se nestydí napsat další takový, hrubě ostudný!
Helena Wau (Praha 7, 2026-04-29)
#300
Vše co je psáno je svatou pravdou.Eva Halouzková (Chomutov, 2026-04-29)
#304
Vnímám tuto akci jako jednoznačnou provokaci proti zájmům obyvatel České Republiky. Dle mého soudu se na organizátory akce, tedy Meeting Brno může vztahovat nový paragraf o spolupráci s cizí mocí a neochota věc řešit ze strany jak brněnského magistrátu, tak české vlády, považuji za hanebnost zradu, občanů ČR!Jitka Suchánková (Tábor - Horky, 2026-04-29)
#306
Nepřiji si jejich sraz v naší vlasti. Od rodičů i prarodičů vím co nacisti a fašisti byli zač. Nikdo mi nevymluví, že to Němci nemají stále v sobě. Stále jsou nebezpečníMonika Svobodová (Střítež, 2026-04-29)
#311
Nezapomeneme 🇨🇿🇨🇿Jana Šmídová (Nový Bor, 2026-04-29)
#312
Jsem pro zachování Benešových dekretů .Nejezděte do Brna. Nejste vítáni.
Ladislav Zatloukal (Šternberk, 2026-04-29)
#313
Nesouhlasím s dokončováním "sametové revoluce" tímto způsobem.Přemysl Fiala (Mouřínov, 2026-04-29)
#314
Považuji akci za provokaci podporovanou navedenymi a "motivovanymi" politiky, kteří nerespektují uzavřenou historii a národní hrdost.Karel Rychtar (Brno, 2026-04-29)
#315
Pozadí této akce nebude tak čisté, jak se prezentuje.Martin Dvořák (Brno, 2026-04-29)
#319
Podepisují, protože zásadně nesouhlasím s konanim takove akce. Uráží to všechny, kdo přišli o své blízké VV koncentračních táborech. Povinnosti prezidenta ČR a vedení Brna je co nejdůrazněji se ohradit proti konání akce. Pokud to neudělají, měli by okamžitě odstoupit.Lenka Malá (Brno, 2026-04-29)
#322
Plně souhlasím s textem, pamatuji si toto obdobíVáclav Pšenička (Přelouč, 2026-04-29)
#323
Nesouhlasím se sjezdemMiroslav Panák (Strachotín, 2026-04-29)
#327
Podepisuji protože nevidím jediný důvod proč bychom měli hostit takové lidi.A nevidim jediný důvod proč by to mělo být tady v ČeskuAndrea Vojtková (Karviná, 2026-04-29)
#328
Nesouhlasím s konáním sudetoněmeckého sjezdu na území ČR.Jana Skálová (České Budějovice, 2026-04-29)
#333
V mé rodině byl příbuzný popraven za odbojovou činnost proti NěmcůmSeverin Vosol (Praha, 2026-04-29)
#335
Nechci aby se tady Němci,ale ani jiný národ roztahovali. Tohle je naše země!Ladislava Kollmanova (Praha, 2026-04-29)
#338
Němečtí fašisti se podepsali na mojí rodině. Němec zůstane Němcem. Nechci tady fašouny. Benešovy dekrety jsou nezpochybnutelné.Eva Šimková (Plzeň, 2026-04-29)
#340
Nesouhlasím s konáním sjezdu v Brně, ani jinde v ČR.Markéta Miksová (Padart, 2026-04-29)
#344
Nesouhlasím, nemají tu co dělat!!Vlastislav Krnoš (Šternberk, 2026-04-29)
#345
Vilímková DagmarDagmar Vilímková (České Budějovice, 2026-04-29)
#346
Podepisuji,protoze nesouhlasím s tímto,,sjezdem".Nechci,aby se rusily Benesovy dekrety a Německo napachalo na našich obcanech za 2.svetove války tolik zla,ze se s tímto národem nikdy nelze smířit.Markéta Pospíchalová (Nížkov, 2026-04-29)
#351
Já Jiří Černohorský narozen 30.9.1970 v Brně, absolutní odmitám snahy všech o uspořádání této arogantní provokace! Moje babička, maminka mého otce, byla zavřená mezi svými 18 a 19 lety v Kaunicových kolejích, kdy mě vyprávěla o "pohostinosti" nacistů a gestapa! Rezolutně, jednoznačně odmítám, aby nejen v Brně, kde gestapo v letech 1940 až 1945 zabilo pravě v Kaunicových kolejích na 1.500 lidí, brňanů, Čechoslováků, žen a mužů, ale vůbec na celém území České republiky, se někdo snažil o pořádání jakékoliv akce ze stran Sudetoněmeckého landsmannschaftu, bývalých nacistů, na tož jejich OFICIÁLNÍ SJEZD! Považuji to za odpornou aroganci a novodobou neonacistickou provokaci! Považuji to za odporné, neskutečné svinstvo! Je to zneuctění všech, jenž byli popraveni, zabití nacisty! Je to zneuctění všech jenž proti nacismu bojovali! Nacistické Německo je odpovědno za vypalení, vyhlazení desitek obcí v Československu! Nacistické Německo je odpovědno za zabití, zavraždění, odvlečení do koncentračních táborů, na 360.000 Čechodlováků! Jakékoliv snahy o to co nechci, ani vyslovit považuji za vrchol arogance a vnímám jako NEÚCTU A NEPŘATELSKÉ gesto!Jiří Černohorský 🇨🇿👊🏻🤬
Jiří Černohorský (BRNO, 2026-04-29)
#353
Nesouhlasím. Ať si to dělají doma. Ještě zblbnou našeho tatíčka a udavače Petra Pavla a ten jim zase něco slíbí.Petr Řepík (Liberec 30, 2026-04-29)
#359
Vrchol drzosti4934Milan Bado (Praha, 2026-04-29)
#368
Nesouhlasím, nechci aby se v ČR podobné sjezdy sudeckych nemců konaly, fertig!!!Terezie Staňková (Prace, 2026-04-29)
#369
…protože souhlasím s tímto textem.Josef Mentlík (Ostrava, 2026-04-29)
#371
Nesouhlasím s touto akcíJitka Hodinková (Hovorčovice, 2026-04-29)
#374
Jako rodilý karlovarák se celý život seznamuji s historií našeho pohraničí. Myslím, že není žádný důvod otevírat staré rány ani vést debatu o Benešových dekretech. Současné vztahy se SRN jsou dobré a rád, aby to tak zůstalo.Jaroslav Fikar, PhDr. (Karlovy Vary, 2026-04-29)
#375
Se sjezdem nesouhlasím.Dobroslava Dosoudilová (Šternberk, 2026-04-29)
#377
Nepovažuji sjezd Sudetoněmeckého landsmanchaftu v Brně za akt smíření, ale za provokaci vůči Čechům a Moravanům, co si nechají ještě líbit. Je to další postupný krok ke zpochybnění Benešových dekretů a znovuotevření majetkových nároků potomků všech, kteří aktivně spolupracovali s Hitlerem na zničení naší země !! Jde o poplivání památky našich zavražděných spoluobčanů a všichni organizátoři a podporovatelé tohoto sjezdu by měli být souzeni za podporu a propagaci fašismu !!Jaroslav Souček (Turnov, 2026-04-29)
#378
Michlik DušanDušan Michlik (Šternberk, 2026-04-29)
#381
Podepisuji protože neexistuje žádný legitimní důvod otevírat otázku usmíření a zpochybňování poválečného uspořádání, včetně obsahu Benešových dekretů. My tedy tehdy Československo nezpůsobilo nacistickou expanzi, nezavedlo Protektorát Čechy a Morava, nerozpoutalo destrukci Československé republiky, nerozpoutalo násilí proti československému státu ještě před uzavřením Mnichovské dohody, nevyhnalo tisíce českých rodin z území, kde žily po generace, nevypálilo Lidice a Ležáky, nepopravilo desetitisíce mužů, žen a dětí v době okupace Československa, nezavedlo holokaust, plynové komory, koncentrační tábory.Zdeněk Pokrupa (Praha, 2026-04-29)
#382
Podepisuji, protože je naši povinností chránit odkaz předků a ctít jejich obět za svobodu. I v mé rodině se řada předků stala obětí německého nacismu a na počátku rozbití Československé republiky stali právě sudetští Němci kolaborující s nacistickým NěmeckemPavel Smetana (Prostějov, 2026-04-29)
#383
Souhlasím s peticíLenka Halamková (Děčín, 2026-04-29)
#388
nesouhlasím se sjezdem u násHelena Hodboďová (Vimperk, 2026-04-29)
#389
Tittl ZdeněkZdeněk Tittl (Praha, 2026-04-29)
#396
Kategoricky odmítáme, aby to vyžrané nacistické prase Bernd Posselt a jeho hnědokošilatí kumpáni, s podporou "našich" liberálně retardovaných zaprodanců a vlastizrádců, si přijelo udělat do Brna mejdan. A nejde jim o nic míň než o prolomení Benešových dekretů !!!! Nasrat, jó NASRAT ... K. K. 🤮🤮🤮Pavel Navrátil (Příchovice, 2026-04-29)
#397
Historie nesmí byt zapomenuta, nechci si jí zopakovat.Divileková Hana (Cerhovice, 2026-04-29)
#399
Tímto vyjadřuji svůj nesouhlas se sjezdem.Hana Hanušová (Dobrá Voda, 2026-04-29)
#400
Souhlasím s textemLadislav Kletenský (Kopřivnice, 2026-04-29)