Otevřený dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy doc. PhDr. Mikuláši Bekovi, Ph.D.
Komentáře
#6605
Jsou tyto body zcela validní a nové plánované změny jsou opravdu pro školství velkou překážkou, ne-li rovnou hrozbou.Petra Pabišová (Šlapanice, 2025-04-11)
#6609
Roky jsem pracovala v pedagogicko - psychologické poradně jako speciální pedagog zjm. s dětmi po odkladu školní docházky. Vím, že někteří předškoláci jsou pro nástup do ZŠ prostě nezralí.Mgr. Zdeňka Wajdová (Sokolnice, 2025-04-11)
#6627
Souhlasim, zejmena s bodem 3.Martin Bucher (Praha, 2025-04-11)
#6628
LavrinčíkováEmilie Lavrinčíková (Brno, 2025-04-12)
#6635
Podepisuji, protože jsem sama maminka, která chce pro svého syna čas aby mohl vývojově zvládnout náležitosti školní docházky.Kami Prdová (Starý Jičín, 2025-04-12)
#6636
Podepisuji, protože souhlasím a doopravdy je nutné zajistit kvalitní vzdělání všem dětem již od předškolního věku.Na novele zákona by se mělo podílet vilce pedagogů z praxe než úředníci v kancelářích.
Dana Zábrsnská (Mladá Boleslav, 2025-04-12)
#6637
Mi nepřijde správně posílat do škol nepřipravené děti.Veronika Pavlová (Vysoké Mýto, 2025-04-12)
#6638
Moje obě dcery měly odklad a myslím,že jim to hodně pomohlo,hlavně ohledně sebevědomí a vyrovnannosti.Obě měli dysgrafii,dyslexii a ADHDVĕra Adamovská (Velké Meziříčí, 2025-04-12)
#6646
Nesouhlasím se zrušením možnosti odkladu školní docházky.Zlata Sarpong (Náchod, 2025-04-13)
#6657
Souhlasím se všemy body.Monika Sklářová (Lysice, 2025-04-13)
#6672
Podepisuji, protoze memu diteti byl opravnene udelen odklad skolni dochazky a nechci si ani predstavovat, jak narocne by pro nej bylo nastoupit do skoly v radnem terminu. Znam nekolik psychologu a nikdo z nich nepovazuje zruseni odkladu skolni dochazky za dobry napad.Zdeňka Luzarová (Vigantice, 2025-04-14)
#6682
Podepisuji, protože s tímhle nesouhlasím..sama mám dítě které možná bude přijato později do školky.., nesouhlasím aby se prostě nejednalo v souladu dítěte jen kvůli nějaké nesmyslné vyhlášce.
Michaela Špačková (Ostrava, 2025-04-14)
#6684
SouhlasímEdita Zacharová (Jeseník, 2025-04-14)
#6685
Nesouhlasím se zrušením možnosti odkladu povinné školní docházky.Alina Rucka (Bystřice, 2025-04-14)
#6687
Souhlasím.Jindřiška Kupcová (Ostrava, 2025-04-14)
#6690
Podepisuji, protože mi nedává smysl posílat nuceně nezralé děti do školy.Eva RůžičkovÁ (Praha 2, 2025-04-14)
#6691
Protože hodně z výše uvedených bodů jsou nepromyšlené, ztěžují opět práci ředitelům škol a pedagogům, bez viditelného přínosu pro vzdělávání našich dětí. Reforma školství je velmi nutná a včera bylo pozdě, ale než tohle, tak raději nic!Erika Hambeková (Úsilov, 2025-04-14)
#6700
Souhlasím.Marketa Smolková (Litovel, 2025-04-15)
#6701
Ráda podepíši,protože nesouhlasím s tím, aby se odklady zrušily. Můj syn má sám odklad a neumím si představit,že by ho neměl.Tereza Zelikova (Pohořelice, 2025-04-15)
#6704
Jdem absolutne a zásadně PROTI aby dítě mladší 7 let chodilo do džungle zvané "škola ".Nevidíte v TV a na YT videa o šikaně?!
Jak se ma 5tilete,6ti lete dite branit proti posmeskum na jeho osobu?!Deti dokážou být strasne zly.
Asi jste nevidel TN,video o sikane,aby jste vedeli,proč rodiče nechtějí své větší batole pustit do tohodle světa.
Dite by melo jit do školy,az se zda být zralé,protoze se tak CÍTÍ!
A NE PROTOZE MU TO ZAKON PŘIKÁŽE.
Ivy ŘADOVÁ (Trutnov, 2025-04-15)
#6718
Jsem ředitel školy a na tuto problematiku mám stejný názor. Změny nejsou prodiskutované!!!Pavel Bártl (Rožmitál pod Třemšínem, 2025-04-16)
#6720
Souhlasím s Mgr.M.JirečkovouEva Vodičková (Liberec, 2025-04-16)
#6721
Sama mám dítě, které se narodilo na začátku podzimu a opravdu si nedovedu představit, že by šlo do školy již v 5 letechEliška Šimoníková (Zlín, 2025-04-16)
#6723
Né každé dítě je stejně vyspělé v daném čase. Je potřeba zhodnotit objektivně jeho dovednosti a schopnosti a dle toho volit odklad.Tomáš Lašák (Kopřivnice, 2025-04-16)
#6727
Podepisuji, protože jsem maminkou dcerky, které bude 6 let v polovině července tohoto roku. Byť je to šikovná a zvídavá holčička, bylo mi paní učitelkou, paní logopedkou a i paní z psycholog.pedagogické poradny doporučeno dát dceři odklad. Nejlepší prý bude přípravný ročník. Důvod? Sociální a emoční složky nejsou plně dozrálé. Sama pracuji ve škole jako asistent pedagoga a vychovatelka v družině a vidím, jak některé děti bojují samy se sebou a pak ještě s učením v první třídě. Pojďme se smířit s tím, že ne každé dítko je schopno nastoupit školní docházku v šesti letech. Ten rok navíc společnosti neublíží a těm dětem to ohromě pomůže. Za mě, bych rozšířila přípravné ročníky a možnost odkladu určitě ponechala.Věra Rybková (Kyselka, 2025-04-16)
#6729
Podepisuji ,protože není správné tlačit na děti které nejsou zralé ,pokud dítě potřebuje čas měli by mít šanci ,pan ministr by se měl zamyslet ,at si představí jaké by to bylo kdyby nebyl připravený třeba na manželství a někdo mu řekl mas věk proste musíš ,jak by se pak v takovém manželství cítil, šťastný ? Spokojený?mel by jste zájem ? PochybujiMarkéta Pavlíková (Chomutov, 2025-04-17)
#6735
Pokud dítě není ještě připravené a není ještě zralé tak by mělo být trestné je nutit do školy v pěti, šesti letech! Pro psychické zdraví dětí ale i učitelů. Vždyť to pak ovlivní celý kolektiv! Moje starší dcera odklad měla kvůli doporučení psychologa a jsem za to ráda a pokud moje mladší ho bude potřebovat taky tak chci mít na to právo!Petra Kareem Valentová (Praha, 2025-04-17)
#6740
Podepisuji, protože se vším souhlasím.Simona Honců (Nová Paka, 2025-04-18)
#6748
Dobrý den ,podepisuji , protože se to týká i mé rodiny .
Iveta Imlaufová (Mělník, 2025-04-18)
#6751
Protože mám sama dítě,které ten odklad bude potřebovat.Kristýna Lasslopova (Bílina, 2025-04-18)
#6756
Nemám dítě v předškolním věku, ale ani tak se mi připravovaná změna nelíbí. Každé dítě je jiné a ne každé je přesně v šesti připravené jít do školy. A tak by se k tomu mělo přistupovat. Individuálně.Ludmila Kelersová (Řendějov, 2025-04-19)
#6757
Protoze nesouhlasim s tim ze by se mel zrusit odklad skolni dochazky.Michaela Šusterová (Plzeň, 2025-04-19)
#6758
Ministerstvo si źije odtrženě od reality. Alespoň trochu zdravého selského rozumu! Začít třeba zrušením inkluze.Josef Horký (Praha, 2025-04-20)
#6767
Podepisuji petici, nesouhlasím se zrušením školního odkladu dítěte.Tereza Zemanová (Oslavany, 2025-04-22)
#6773
Podepisuji, protože se vším zmíněným souhlasím. Navrhované změny se neslučují s mým přesvědčením dobrého školství.Zuzana Mališková (Nový Bydžov, 2025-04-23)
#6779
Souhlasím s paní ředitelkouDáša Červenkova (Malá Bystřice, 2025-04-24)
#6783
Podepisuji, z důvodu toho že věřím že zralost dítěte je důležitá pro vstup na ZŠ. Nejedná se o věk ale opravdu o psychickou zralost. Přeji si, aby byla zachována možnost odkladu pro nástup na ZŠ.Tereza Bílková (Praha, 2025-04-25)
#6795
Na jedné straně chápu snahu o sjednocení systému a o zamezení zneužívání odkladů. Existují případy, kdy odklad slouží spíše k odložení zodpovědnosti rodičů, než k prospěchu dítěte. Nicméně, plošné zrušení odkladů bez ohledu na individuální situaci dítěte považuji za krok zpět.Věřím, že každé dítě je jedinečné a má své vlastní tempo vývoje. Některé děti dozrávají rychleji, jiná pomaleji. Vynucovat na všech dětech stejný začátek školní docházky bez ohledu na jejich připravenost je podle mého názoru škodlivé. Může vést k frustraci, neúspěchu a negativnímu přístupu k učení. Dítě, které není na školu připraveno, se může ve třídě cítit ztracené, demotivované a může mít problémy s učením. To může mít dlouhodobé negativní důsledky pro jeho sebevědomí a celkový rozvoj. Není to v pořádku.Denisa Zifčáková (Nový Bor, 2025-04-25)