Petice.com

Otevřený dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy doc. PhDr. Mikuláši Bekovi, Ph.D.

Komentáře

#6002

Souhlasím s výše uvedenými argumenty v petici.

Kateřina Hodková (Roudnice nad Labem, 2025-04-05)

#6004

Nelíbí se mi plánované změny. Školství už není dětech. Stát financuje každý nesmysl, ale na děti v tomto ohledu zcela zapomíná. O pegagogickych a nepedagogických pracovnících ani nemluvě. Možná by stálo za to, aby vláda šla chvíli pracovat do školní kuchyně, nebo se šla věnovat dětem.

Veronika Pabouckova (Příbram, 2025-04-05)

#6007

Protože připravované změny nemyslí na děti ani na učitele a celkově degradují a ničí vzdělávání

Miloslava Karešová (Příbram, 2025-04-05)

#6011

Školní odklady jsou důležité pro mnoho dětí a nesouhlasím s jejich plošným a nesystematickým rušením.

Markéta Gondeková (Chabařovice, 2025-04-05)

#6014

I když synovi jsou teprve 4 roky, stále ještě pořádně nemluví (nedělá věty, používá jedno, dvojslabičná slova, nedává slovesa a má svoje slova), tak vidím že odklad by pro něho byl lepší. Do školky chodí, od začátku roku je tam pokrok, ale kolikrát se nezapojuje do hraní a tvoření s dětmi. Od září bude mít asistentku.
Já sama šla o rok dýl a nemyslím, že by to na mě něco zanechalo. Ba naopak. Určitě pro mě lepší.

Jana Šolcova (Červený Kostelec, 2025-04-05)

#6015

Jsem ředitelkou MŠ v malé obci a vidím jak zastupitelé přistupují k financování provozu školy. Co se bude dít, až se na ně jako zřizovatele přesune veškerá tíha financování,se kterým přišlo ministerstvo,to si radši nechci představovat. Mám ještě 2 roky do důchodu. Doufám, že zvítězí zdravý rozum a nebudu muset odcházet dřív, protože svoji práci miluji.

Ivanka Janačíková (Oslavany, 2025-04-05)

#6019

Podepisuji, protože se vším souhlasím.

Andrea Calábková (Ostrava, 2025-04-05)

#6039

Protože všechny děti nemůžeme házet do jednoho pytle

Zuzana Rosecká (Velká Losenice, 2025-04-05)

#6040

Nesouhlasím se zrušením odkladů školní docházky

Vendula Králová (České Budějovice, 2025-04-05)

#6044

Protože si nemyslím, že zvětšení počtu žáků někomu prospěje. Nyní učím ve třídě, kde mám 13 žáků s podpůrným opatřením na 20 žáků ve třídě, je představa, že v této lokalitě je ve třídě 30 žáků, je opravdu holý nesmysl. Kdo potom bude chtít v těchto lokalitách učit?

Anna Rikk (Ústí nad Labem, 2025-04-05)

#6049

Jsem učitelka, s dětmi aktivně pracuji a odklad u některých dětí má obrovský smysl a důležitost pro jejich dozrání.

Barbora Mikešová (Kladno, 2025-04-05)

#6059

Mam dve deti na ZŠ a to kam jste dovedli za 20let skolstvi (nemluve o stavu ucitelu) je do nebe volajici.

Jitka Husakova (Blažkov, 2025-04-05)

#6060

Prosím, je to tolik důležité.

Petra Hájek Braunová (Olomouc, 2025-04-05)

#6061

Souhlasím se všemi body dopisu. Už nějaký čas pracuji ve školství a snažím se pracovat co nejlépe. Myslím si, že tyto změny ublíží dnešním dětem.

Ladislava Černohorská (Žďár nad Metují, 2025-04-05)

#6063

Prosím, uvažte to. Je to velmi důležité.

Roman Hájek (Olomouc, 2025-04-05)

#6068

Souhlasím s obsahem dopisu.

Vlastimil Kašpar (Kralupy nad Vltavou, 2025-04-05)

#6071

Protože jsem učitelka v mateřské škole i matka předškoláka a není mi jedno, že změny nevedou k lepšímu.

Tereza Andršová (Nove Město nad Metují, 2025-04-05)

#6072

Souhlasím.

Pavlína Samková (Nové Město nad Metují, 2025-04-05)

#6073

Podepisuji protože mi tato novela zákona přijde jako další hloupost a nesprávné rozhodnutí naší vlády, nejdříve se mluví o lepším vzdělávání pro naše děti, spousta řečí kolem, nakonec novela, která nedá šanci dětem, které nemůžou za to kdy se narodily,jaký mají vývojový pokork apod..

Michaela Sochorová (Zlín, 2025-04-05)

#6080

Nesouhlasím s odebráním možnosti odkladu nástupu do základních škol. Vzhledem k vývoji dětí a jejich potřebám.

Jana Ehlichová (Karlovy Vary, 2025-04-05)

#6082

Plně souhlasím s uvedenými informacemi.

Alena Rybková (Pardubice, 2025-04-05)

#6083

SOUHLASÍM!

Mgr. Natálie Krobová (Staňkovice, 2025-04-05)

#6089

Mam u syna odklad skolni dochazky a zda sr mi zo na miste.
Protoze chci vetsi diskuzi ohledne planovanych zmen.

Zdislava Arnoštová (Stražisko, 2025-04-05)

#6090

Jsem z poradenství a se zrušením OŠD nesouhlasím.

Eva Ládová (Žatec, 2025-04-05)

#6093

Podepisuji, protože mi není lhostejné, jak bude vypadat výchova a vzdělávání budoucí generace.

Hana Kováříková (Švihov, 2025-04-05)

#6094

Souhlasím.

Jitka Lamačová (Praha, 2025-04-05)

#6100

Souhlasím s autorkou petice.

Sylva Hrbáčová (Klimkovice, 2025-04-05)

#6112

Podepisuji, jsem též učitelka a se změnami naprosto nesouhlasím.

Šárka Raichová (Jablonné v Podještědí, 2025-04-05)

#6116

Nesouhlasím s omezováním odkladů školní docházky.

Ivona Gajdošová (Staré Hodějovice, 2025-04-05)

#6123

Podepisuji, protože plně souhlasím se všemi body v otevřeném dopise!

Pavlina Neprasova (Řevnice, 2025-04-05)

#6129

Ze své praxe vím, že některým dětem odklad velice pomůže.

Barbora Beberová (Domažlice, 2025-04-05)

#6130

Jsem učitelka se 40 letou praxí, která se celoživotně dále vzdělávala. Po revoluci se aktivně účastnila na Bílé knize...Stále mi není osud školství lhostejný.

Hana Dolečková (Letohrad, 2025-04-05)

#6133

Mi na tom všem také záleží.

Nela Blažková (Vysoké Mýto, 2025-04-05)

#6135

Změny navrhované ministrem Bekem nejsou ku prospěchu nikomu - zejména ne těm, o které jde v první řadě - děti/žáky

Vladimíra Nytrová (Pražmo, 2025-04-05)

#6138

Podepisují, protože jsem školní metodik prevence a bylo by fér nám snížit úvazek. Dětí, které mají nějaký problém, přibývá.

Jana Záhorková (Vodňany, 2025-04-05)

#6143

Nesouhlasím se změnami v našem školství.

Kateřina Křížková (Holice, 2025-04-05)

#6146

Souhlasím Vondrášková.

Kateřina Vondrášková (Pribram, 2025-04-05)

#6150

Nesouhlasím s názory a kroky pana ministra a vlády. Místo, aby resort školství podporoval ředitelé, pedagogy a v neposlední řadě děti, tak provozuje nesmyslné kroky a nařízení. Je to krok zpět o několik let!

Ladislava Dymáková (Církvice, 2025-04-05)

#6153

Podepisuji, protože jsem učitelka z MŠ a zrušení odkladu je největší hloupost, kterou tam nahoře snad zatím vymysleli. Každé dítě je jedinečné, a mělo by se na to brát ohledy!

Kristina Salzburger (Brno, 2025-04-05)

#6158

Jsem ředitelka MŠ, vzdelavame dětí odx2 do 6(7) let, děti s PO, deti nadané, deti s vadami řeči. Za podmínek, které se chystají je toto zcela nemožné a neetické.To, že chce ministr, který má vzdělávání a lidi ve vzdělávání hájit, hodit Pedagogy a spoustu ředitelů přes palubu je naprosto za hranou vsech hodnot a etiky společnosti. Je to vlastně holení přes palubu našich dětí.

Renata Ficová (Brno, 2025-04-05)

#6165

Celý život se učíme, že je důležité nejenom dělat správné věci, ale taky dělat je v pravý čas. Dejme možnost našim dětem začít v ten PRO NĚ pravý čas tak zásadní věc, jako je školní docházka.

Anna Kaňková (Kralupy nad Vltavou, 2025-04-05)

#6167

Jsem zejména pro podporu malých škol, do jedné takové chodí naše děti (první stupeň, malotřídka, 18 deti) a nemenili bychom.

Romana Titová (Budislav, 2025-04-05)

#6173

Podepisují, protože jsem učitelkou 1. třídy a vnímám tyto změny také za velmi závažné a nemyslím si, že prospěšné.

Miroslava Nezvalova (Oslavička, 2025-04-05)

#6180

Prosím, nechejte možnost odkladu. Je to velmi důležité.

Lucie Braunová (Žďár nad Sázavou, 2025-04-05)

#6183

Nesouhlasím se změnami, slučování, nepedagogové, vyšší počet dětí

Eva Doležalová (Praha, 2025-04-05)

#6187

S paní ředitelkou naprosto souzním. Učím na druhém stupni ZŠ.
Už samotná inkluze, respektive integrace, nadělala pouze problémy a nikomu nepomáhá!

Jana Suková (Pardubice, 2025-04-05)

#6188

Mám syna,který odklad měl a i tak to pro něj bylo těžké. Nedokážu si představit, že by šel o rok dříve. Sice měl první třídu těžkou,ale jeho hlavička to zvládla. O rok dříve by tomu tak nebylo a opakoval by ročník. Jelikož je hodně sociálně založený, nebylo by to dobré i z tohoto důvodu-přišel by o nově získané kamarády nehledě na to,že pocit ze selhání by mu do dalšího školního roku moc nepřidal.
Odklad byl pro něj to nejlepší. Je dobré děti podporovat v rozvoji ne je zahlcovat a přetěžovat.

Michaela Záhorová (Soběslav, 2025-04-06)

#6198

Podepisuji, protože jsem učitelka 1. stupně ZŠ a možnost odkladu vnímám jako NEZBYTNOU.

Veronika Ludvíková (Chrudim 2, 2025-04-06)