Otevřený dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy doc. PhDr. Mikuláši Bekovi, Ph.D.
Komentáře
#5605
Schválení takového zákona by byl krok zpět. Nechme děti dozrát. Ponechejme jim čas, který některé z nich skutečně potřebují k tomu, aby školní docházku zvládaly lépe. Není na žádném zákoně, aby určoval vyzrálost jediného z nich.Adéla Bučková (Hostinné, 2025-04-03)
#5609
Naprosto souhlasím s paní ředitelkou Jirečkovou. Některé děti ten čas navíc opravdu potřebují. Bylo by vhodné, se jít osobně přesvědčit do MŠ. Je to ničivá změna , jak pro rodiče, učitele, ale především pro děti, které se tam budou trápit.Irena Motlová (Ústí nad Orlicí, 2025-04-03)
#5610
Podepisuji, protože mám děti, kterým by odklad pomohl.Markéta Marková (Žamberk, 2025-04-03)
#5611
Souhlasím s tímto tvrzením.Radka Olšarová (Ostrava, 2025-04-03)
#5619
Podepisuji protože si nemyslím že je vhodné téměř zrušit odklad školní docházky. Ublíží to všem dětem, jak těm co vy odklad potřebovaly, i těm které budou tyto děti rušit a brzdit při vzdělávání. Dále si vážím zaměstnanců škol a myslím že by měli být adekvátně finančně ohodnoceni.Lenka Fuchsová (Brno 14, 2025-04-03)
#5620
Jablko ze stromu taky spadne, až když je dostatečně zralé. Kdyz se utrhne dřív, potřebuje jiné podmínky, aby bylo stejně dobré jako jeho zralý kolega. A u dětí to je taky tak. Pojďme odklady více kontrolovat, ale neruste je!Magdaléna Zemanová (Rokycany, 2025-04-03)
#5621
Protože proto!Kristyna Čapkova (Praha, 2025-04-03)
#5625
Podepisuji, protože souhlasím s názory paní Jirečkové.Petr Bureš (Plzeň, 2025-04-03)
#5627
Jsem ředitelka vesnické mateřské školy a trápí mě nedomyšlené a nekoncepční změny, které způsobují ve školách zmatek, obavy ze ztráty zaměstnání a pocit, že místo podpory od státu, se na nás valí velká nejistota.Kristýna Hausnerová (Mladějovice, 2025-04-03)
#5649
Podepisuji protože věřím paní ředitelce M. Jirečkové, věřím že pro našeho školáčka chce nejlepší cestu vzděláním a nejlíp zná svoji práci proto ji podpořím nejen podpisem této petice, ale i jakkoliv jinak jak jako rodič zmůžu.Linda Stary (Litomyšl, 2025-04-03)
#5656
dává mi smysl podepsat něco s čím plně souhlasím. Take jsem byla malá holka nepřipravena jít do školy jeste a za rok jsem se těšila a byla jsme školou nadšena. Ale v 6 letech by pro me byla hrůza.Zrušení odkladu může hodně zničit nebo narušit spousty dětí a rodin. Určitě si myslím ze poslat nepřipravené dítě do školy může ohrozit nebo zničit sebevědomí, chtíč učit se a vzdělávat a být zapojen do kolektivu a u toho určitě nekončíme…
Sylvie Melicharová (Hrubý Jeseník, 2025-04-03)
#5658
Zásadně nesouhlasím se zrušením odkladů povinné školní docházky.Věra Vlastníková (Písek, 2025-04-03)
#5661
Sama jsem matkou 4 letého syna a jeho osud mi není nikterak lhostejný.veronika hájková (Perštejn, 2025-04-03)
#5671
Podepisuji, protože pracuju ve školství jako učitelka a také věřím a vidím, že změny lze provést systémově či některé neprovádět, protože nejsou nutné.Alena Zástěrová (Blažkov, 2025-04-04)
#5675
Protože se se všemi námitkami v petici ztotožnuji.Iva Jindráková (Železný Brod, 2025-04-04)
#5679
Podepisuji petici, protože jsem učitelka v mateřské škole a nesouhlasím se zrušením odkladu školní docházky. Myslím si, že děti potřebují individuální přístup a šanci se rozvíjet , ale tím to krokem (zrušením OŠD) jim tuhle šanci vezmeme. Šanci dozrát psychicky a plně poté rozvinout svůj potenciál v základní škole. A není ti jen psychická stránka, ale taky logopedická. Logopedů je velmi málo a pokud pošleme dítě do 1. třídy s velkými logopedickými vadami, nebude mít kvalitní základ pro čtení a psaní tudíž pro celé vzdělávání. Děkuji a doufám, že to pomůže ke změně a zrušení novely nebo její úpravy s ohledem na děti a jejich vývoj.Hana Herudková (Staré Heřminovy, 2025-04-04)
#5685
Mám sama nedonošená dvojčata, která pravděpodobně budou také potřebovat odklad povinné školní docházky. V zásadě by to znamenalo se s oběma dětmi učit i po škole a jejich trápení v ní, protože nedonošenost ve většině případů znamená pomalejší vývoj.Hana Bariová (Dolní Bousov, 2025-04-04)
#5688
Podepisuji, protože s námitkami souhlasím.Jan Votoček (Klobouky u Brna, 2025-04-04)
#5691
Změny považuji za krok několik desítek let zpět, který negativně zapůsobí na celé školství, především naše děti.Zlata Závůrková (Pardubice, 2025-04-04)
#5692
Nesouhlasím s bodem č. 4., větší pravomoc ČŠI vůči vedení škol bych naopak velice vítala.Magdaléna Hášová (Klatovy, 2025-04-04)
#5698
Podepisuji, protože se mě to přímo týká. Můj mladší syn je narozený 31.8., takže 1.9. v naprosto čerstvých 6ti letech by musel nastoupit do 1.třídy. A je hodně rozdíl, jestli je prvňáčkovi rovných 6 let, nebo např. 6 let a 7 měsíců... V tomhle věku je, co se vývoje týče, každý měsíc navíc hodně rozhodující.Andrea Ambrožová (Brno, 2025-04-04)
#5700
Souhlasím s obsahem petice.Jsem už delší dobu znechucena s některými zásahy v MŠ, které poškozují vzdělanost našich dětí nejen nesmyslnou inkluzí...
Alena Jarešova (Písek, 2025-04-04)
#5702
Podepisuji, protože nesouhlasím s aktuálními změnami v systému školství, které ublíží nejen dětem, ale i pedagogům a nepedagogickým pracovníkům ve školství.Kateřina Frydrychová (Ratiboř, 2025-04-04)
#5707
Reforma školství, která je dle mého názoru naprosto nepostradatelná, by měla být ku prospěchu školských pracovníku a hlavně dětí a žáků a ne naopak.Magdaléna Vita (Zlín, 2025-04-04)
#5717
Podepisuji, protože s názorem souhlasím.Petra Frydrychová (Ratiboř, 2025-04-04)
#5719
Podepisuji protože sama vím že moje dcerka měla odklad a dost jí to pomohlo,kdyby nastoupila do první třídy tak tím že nebyla ještě připravená by měla akorát komplikace, každý dítě je jiné,a proto nesouhlasím aby byl odklad školní docházky zrušenLenka Matyščáková (Znojmo, 2025-04-04)
#5725
Podepisuji, protože souhlasím.Kateřina Flachsová (Kladno, 2025-04-04)
#5730
Podepisují, protože především nesouhlasím s omezením odkladů povinné školní docházkyMarkéta BENEŠOVÁ (Kralupy nad Vltavou, 2025-04-04)
#5733
Absolutně nesouhlasím se zrušením odkladů školní docházkyAntonín Pauch (Prachatice, 2025-04-04)
#5736
Jsem zástupkyně ředitele a plně s paní ředitelkou souhlasím. Pokud se budou navyšovat počty žáků, budou se velmi rychle také navyšovat kázeňské problémy.Darina Weberová (Vsetín, 2025-04-04)
#5744
S peticí plně souhlasím.Petra Bruderová (Dašice, 2025-04-04)
#5745
Mám děti 15 a 17 let. Dcera měla automaticky odklad, který ji velice pomohl překonat její problémy s poruchy učení a ADHD. V deváté třídě jí bylo 15 let a na poslední chvíli se teprve rozhodovala jakou bude studovat střední školu. Ještě před rokem by se rozhodnout nedokázala. Syn byl v 6 letech velmi malý a pomalý. Pokud by nedostal odklad, těžkou taškou by si mohl zničit záda a v první třídě by nestíhal své vrstevníky v běžných činnostech, jako je například převlékání se na tělocvik či vycházku. Má také poruchu učení a díky odkladu vše zvládá. Nepřeji si aby jednou moje vnoučata neměla tuto možnost jít do školy připraveni jak psychicky tak fyzicky. Jsem proti zrušení možnosti odkladu školní docházky.Hana Veselá (Městec Králové, 2025-04-04)
#5752
Plne souhlasim s obsahemHripsime Zohrabyan (Čestice, 2025-04-04)
#5753
Sama mám syna, který na školní docházku, především po psychické stránce, ještě není zralý. Díky odkladu bude mít šanci nastoupit později, bez problémů. Zrušení možnosti odkladu školní docházky považuji za velice neuvážené rozhodnutí.Pavla Valentová (Plzeň, 2025-04-04)
#5754
Podepisuji, věřím v to že děti potřebují odklad , některé jsou napřed a některé ještě čas,nejsme stroje ,stále jde o děti a dětskou duši,která je velmi křehká. A takto bych mohla psát víc a víc.pan se potřebuje zviditelnit a vybírá si špatně,tady může hodně....... Pokazit.Marcela Kutilová (Ledeč nad Sázavou, 2025-04-04)
#5761
Nesouhlasím se zrušením možnosti odkladu školní docházkyVeronika Konečná (Měnín, 2025-04-04)
#5762
Zásadně nesouhlasím s mírou zpřísnění odkladů nástupu do první třídy. Naopak souhlasím s Mgr. Miroslavou Jirečkovou v tom, že by stačilo nevydávat všem, kteří o odklad projeví zájem. Myslím si, že je vhodné schválit odklad tam, kde SPC ve spolupráci s pedagogem Mš a rodičem naznají, že je odklad na místě, tak aby nedocházelo k újmě konkrétního dítěte a posléze narušování výuky dítětem, které na školu ještě není dostatečně vyzrálé či připravené.Bc. Eliška Kolářová
Eliška Kolářová (Bedihošť, 2025-04-04)
#5769
Podepisuji ze souhlasím s výše uvedenými výroky uvedené v petici.Kateřina Mudrochová (Jinocany, 2025-04-04)
#5776
Se vším, co je uvedené v otevřeném dopise, souhlasím.Lenka Czehovská (Horní Dunajovice, 2025-04-04)
#5783
Absolutně souhlasím s výše uvedeným otevřeným dopisem paní kolegyně.Blanka Fojtová (Brno, 2025-04-04)
#5788
Podepisuji, protože s výše uvedenými body plně souhlasím.Eva Svobodová (Praha 15, 2025-04-04)
#5789
Podepisuji, protože navrhované kroky jsou v rozporu se zvyšováním kvality vzdělávání ve školách.Ilona Zelenková (Zlín, 2025-04-04)
#5794
Se vším souhlasímPavlína Zedníková (Šestajovice, 2025-04-04)
#5799
Souhlasím se vším, co je v otevřeném dopise napsáno.Sarka Matejkova (Pohled, 2025-04-04)
#5800
...jsem ředitelka vesnické školky a ráda bych, abychom dál mohly dělat svou práci...Zuzana Dulíková (Suchodol, 2025-04-04)