Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!
Komentáře
#1604
Nesouhlasím s tou zrůdnosti - zatopenim dolůVěra (Ledenice, 2026-02-05)
#1605
Zatopit strategickou surovinu může jen hňup nebo vlastizrádce.Radek (Přistoupim, 2026-02-05)
#1612
SouhlasímEva (Plzeň, 2026-02-06)
#1613
Podepisuji, protože je barbarství připravit národ o jeho bohatství. Můžeme pozastavit těžbu, nemúžeme znehodnotit zálohy pro naše děti a děti jejich dětí. Jsme snad jasnozřivci, a víme, že nikdy v budoucnu nebude uhlí potřeba? Nikdo netuší, co nás čeká, nikdo netuší, jake mohou prijit přirodní katastrofy, jak se bude vyvíjet průmysl.Eva (Nová Včelnice, 2026-02-06)
#1615
Vláda která toto rozhodla by měla jít do chládku!!!Josef (Břeclav, 2026-02-06)
#1617
Podepisují, protože to považuji za hloupé řešení.Dagmar (Žďár nad Sázavou, 2026-02-06)
#1618
Snaha o zatopení je jen důsledkem vnuceného zeleně-ideologického pomatení, které nemá nic společného s realitou a od kterého se už ve světě postupně upouští (tedy tam, kde se grendel, alias zelený úděl, alias globální oteplování, alias nebezpečný CO2, ve skutečnosti největší podvod století díky podvraťáckým či hloupým "elitám" vnutit podařilo, např. v EU). Černé uhlí sice může být postupně nahrazeno jako energetický zdroj (nikoli však k přírodě nešetrnými a nespolehlivými větrníky a slunečníky), zůstane ale i nadále důležitou strategickou a průmyslovou surovinou, pokud se tedy lidé obecně nechtějí vrátit na větve do doby kamenné. Zatopení je proto nutno považovat za silně pošetilé.Jaromír (Kutná Hora, 2026-02-06)
#1626
Nesouhlasím se zatopenímZuzana (Praha, 2026-02-06)
#1635
Hazardování s budoucností ČR.Luděk Jung (Liberec, 2026-02-07)
#1637
Zachovat pro budoucnost Je nepřípustné zničit nevratně neroatne bohatství nasi země. Nelze se k darům matky země takto chovat a považuji to za zločinJindrich Pavlis (Záhoříčko, 2026-02-07)
#1640
Prokešová JanaJana (prokesjanca@seznam.cz, 2026-02-07)
#1650
Plně souhlasím s textem peticeVáclav (Ohrobec, 2026-02-08)
#1653
Zdravý rozum musí zůstat zdravým!Dana (Jílové u Prahy, 2026-02-08)
#1654
Nepalme za sebou mosty,. Doly jsou naše určitá jistota a nezávislost.Marie (Velké Losiny, 2026-02-08)
#1661
Podepisuji, protože je to kravina, stejně jako likvidace jaderné elektrárny v NěmeckuJiří (Šternberk, 2026-02-09)
#1668
souhlasím se zněním petice - bez výhrad !K.P.
09.02.2026
Karel (Ostrava-Jih, 2026-02-09)
#1671
Žiju v regionu, nechci těžbu uhlí ale zároveň doly nezatapet, kdykoli se může situace změnit a naši potomci můžou uhlí ještě potřebovat.Zbyněk (Zubří, 2026-02-10)
#1673
Souhlasim s obsahem peticeAlena (Varnsdorf, 2026-02-10)
#1674
s peticí bezvýhradně souhlasímIvana Dolanová (Chrudim, 2026-02-10)
#1677
Zatopit a znehodnotit nerostné bohatství naší země je zločin. Když za pár let zjistíte, že je potřeba, bude se draze kupovat jinde. Takhle se nechová řádný hospodář!!!Eva (Havlíčkův Brod, 2026-02-11)
#1682
Od roku 1982 do 2016 fárání. Zásoby pod zemí je hřích odepsat !!!!Jiří (Rakovník, 2026-02-11)
#1684
Studuju Fakultu strojní na VŠB, vždy jsem měl k průmyslu blízko. Zanechme uhlí i pro budoucí generace, bez něj nevyrobíme vůbec nic. Je to naše bohatství 😁Štěpán (Vřesina, 2026-02-11)
#1686
Podepisuji protože mi osud horníků není lhostejný, v rodině jsem měl havíře a vím že je to škoda a je to další snaha jak zhuntovat český průmysl a oslabit náš kraj. Lazy už neopravíme, není skip a další budovy ale Darkov, ČSA a ČSM by furt mohly jet, jen papaláši o tom hovno ví a co nejvíc si namastit kapsy čímkolivJenda (Píšť, 2026-02-12)
#1693
Další z mnoha vlastizrádných činů našich vlád. Věřím, že se v budoucnosti budou zodpovídat před soudním tribunálem České republiky!Pavel (Turnov, 2026-02-13)
#1695
strategické zásoby, jednou se hodíJeřábek (Unhošť, 2026-02-13)
#1700
Zatopeni dolů je nevratný čin a nemá logické vysvětlení. Byl by to další průser v našem Kocourkově.Miroslava (Ostrava, 2026-02-13)
#1702
Podepisuji, protože nesouhlasím se zatopením šachet.Květuše (Ostrava, 2026-02-13)
#1710
Nesouhlasím se zatopením uhelných dolů v ČR, a tím znemožněním další ev. těžby do budoucnosti. HNHana Neumannová (Praha 6, 2026-02-14)
#1711
Uhlí v zemi je tak trochu záloha na horší časy. A ty přijdou.Josef (Zlín, 2026-02-14)
#1712
PodepisujiVaclav (Zlin, 2026-02-14)
#1714
Je to černé zlato Česka.Miloslav (Krasetín, 2026-02-14)
#1716
..si myslím, že je to unáhlené ,nezodpovědné a vědecky nepodložené rozhodnutí. ovšem důležité je mit někoho (firmu), která se zpracování uhlí ujme.nezapomínejme také na bezpečnost. v případě valky jsme bez uhlí jako bez rukou.Pavel (Zlín, 2026-02-14)
#1717
Nechci zatopit doly ,je to strategická surovina, může v budoucnu chybět.Vítězslav (Karviná, 2026-02-14)
#1718
Zakonzervovat ANO, totálně zničit NE!Jiří (Litoměřice, 2026-02-14)
#1724
Protože zatopení uhelných dolů je likvidace hospodářství a tím pádem nezávislé existence našeho státu s národa.Petr (Otrokovice, 2026-02-14)
#1729
Naše černé zlato může v budoucnu zachránit mnoha lidem život. Zatopení takového pokladu je barbarství. Pane premiére Babiši, opravdu chcete, aby se mnoho let vzpomínalo, že právě Vy jste nechal zatopit takový poklad?Lenka (Praha, 2026-02-14)
#1733
se bude hodit…Marcel (Zábřeh, 2026-02-14)
#1737
Podepisuji, protože se domnívám, že není nutné fakticky likvidovat nerostné bohatství, které nám bylo dáno do vínku.Antonín (Praha, 2026-02-14)
#1738
Zatopení 2 miliard tun černého uhlí znamená ohrožení energetické bezpečnosti naší země a mělo by se to posuzovat jako vlastizrada.Milan (Prostějov, 2026-02-14)
#1744
Stavím se plně za to aby se uhelné bohatství zachovalo pro další budoucnost našeho státu. Zatopit uhelné doly vnímám jako vlastizradu. Jsem si vědom, že celé je to řízeno těmi, kdo chtějí záměrně naší Českou republiku zničit , stejně jako tomu bylo už za hitlera.Radek (Svojanov, 2026-02-15)
#1745
Nesouhlasím se zatopením naší strategické suroviny.Kamil (Dukovany, 2026-02-15)
#1751
Je potřeba, aby Česká republika byla energetický sobestačná a nejen energetický...a ještě před 35 lety Ostrava byla ocelovým srdcem republiky a městem horníků ...3986Zuzana (Ostrava, 2026-02-16)
#1752
souhlasímIng. lic. Jana West Klasová (Potštát, 2026-02-16)
#1755
Podepisuji, protože s textem petice souhlasím.Radka Johnová (Praha, 2026-02-16)
#1766
Souhlasím s touto peticí.Vladimir (Ústí nad Orlicí, 2026-02-16)
#1768
Nemáme právo ničit majetek budoucích generací.Kamil (Staré Město u Frýdku Místku, 2026-02-16)
#1770
Mi záleží na osudu Čechú na tomto ůzemí.Martin (Plesná, 2026-02-17)
#1779
Podepisujinprotoze je to pravda co se píše v peticiArno (Psáry, 2026-02-17)
#1780
Vadí mi znehodnotit takové bohatství.Jaroslav Šindler (Rajhradice 223, 2026-02-17)
#1787
Nesouhlasím s nenávratným zničením tak značného množství kvalitního černého uhlí.František Iszwora (Praha, 2026-02-17)
#1788
Nesouhlasim se zatopením našeho bohatsví zatopením dolů.Jan (Znojmo, 2026-02-17)
#1791
Protože jen zrádce chce zničit zdroje energie pro příští generace na příkaz Bruselských úředníkú.To už tu bylo a pak se řešily problemy s únikem metanu z podzemí.Ten kdo to schválí by měl být obviněn z vlastizrady.Julius (Ostrava-jih, 2026-02-17)
#1794
Kam se ztratil zdravý rozum?Ludmila (Hodonín, 2026-02-18)
#1795
Chci chránit bohatství naší země.Hrušová (Chomutovice, 2026-02-18)