Petice.com

Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!

Komentáře

#1604

Nesouhlasím s tou zrůdnosti - zatopenim dolů

Věra (Ledenice, 2026-02-05)

#1605

Zatopit strategickou surovinu může jen hňup nebo vlastizrádce.

Radek (Přistoupim, 2026-02-05)

#1612

Souhlasím

Eva (Plzeň, 2026-02-06)

#1613

Podepisuji, protože je barbarství připravit národ o jeho bohatství. Můžeme pozastavit těžbu, nemúžeme znehodnotit zálohy pro naše děti a děti jejich dětí. Jsme snad jasnozřivci, a víme, že nikdy v budoucnu nebude uhlí potřeba? Nikdo netuší, co nás čeká, nikdo netuší, jake mohou prijit přirodní katastrofy, jak se bude vyvíjet průmysl.

Eva (Nová Včelnice, 2026-02-06)

#1615

Vláda která toto rozhodla by měla jít do chládku!!!

Josef (Břeclav, 2026-02-06)

#1617

Podepisují, protože to považuji za hloupé řešení.

Dagmar (Žďár nad Sázavou, 2026-02-06)

#1618

Snaha o zatopení je jen důsledkem vnuceného zeleně-ideologického pomatení, které nemá nic společného s realitou a od kterého se už ve světě postupně upouští (tedy tam, kde se grendel, alias zelený úděl, alias globální oteplování, alias nebezpečný CO2, ve skutečnosti největší podvod století díky podvraťáckým či hloupým "elitám" vnutit podařilo, např. v EU). Černé uhlí sice může být postupně nahrazeno jako energetický zdroj (nikoli však k přírodě nešetrnými a nespolehlivými větrníky a slunečníky), zůstane ale i nadále důležitou strategickou a průmyslovou surovinou, pokud se tedy lidé obecně nechtějí vrátit na větve do doby kamenné. Zatopení je proto nutno považovat za silně pošetilé.

Jaromír (Kutná Hora, 2026-02-06)

#1626

Nesouhlasím se zatopením

Zuzana (Praha, 2026-02-06)

#1635

Hazardování s budoucností ČR.

Luděk Jung (Liberec, 2026-02-07)

#1637

Zachovat pro budoucnost Je nepřípustné zničit nevratně neroatne bohatství nasi země. Nelze se k darům matky země takto chovat a považuji to za zločin

Jindrich Pavlis (Záhoříčko, 2026-02-07)

#1640

Prokešová Jana

Jana (prokesjanca@seznam.cz, 2026-02-07)

#1650

Plně souhlasím s textem petice

Václav (Ohrobec, 2026-02-08)

#1653

Zdravý rozum musí zůstat zdravým!

Dana (Jílové u Prahy, 2026-02-08)

#1654

Nepalme za sebou mosty,. Doly jsou naše určitá jistota a nezávislost.

Marie (Velké Losiny, 2026-02-08)

#1661

Podepisuji, protože je to kravina, stejně jako likvidace jaderné elektrárny v Německu

Jiří (Šternberk, 2026-02-09)

#1668

souhlasím se zněním petice - bez výhrad !
K.P.
09.02.2026

Karel (Ostrava-Jih, 2026-02-09)

#1671

Žiju v regionu, nechci těžbu uhlí ale zároveň doly nezatapet, kdykoli se může situace změnit a naši potomci můžou uhlí ještě potřebovat.

Zbyněk (Zubří, 2026-02-10)

#1673

Souhlasim s obsahem petice

Alena (Varnsdorf, 2026-02-10)

#1674

s peticí bezvýhradně souhlasím

Ivana Dolanová (Chrudim, 2026-02-10)

#1677

Zatopit a znehodnotit nerostné bohatství naší země je zločin. Když za pár let zjistíte, že je potřeba, bude se draze kupovat jinde. Takhle se nechová řádný hospodář!!!

Eva (Havlíčkův Brod, 2026-02-11)

#1682

Od roku 1982 do 2016 fárání. Zásoby pod zemí je hřích odepsat !!!!

Jiří (Rakovník, 2026-02-11)

#1684

Studuju Fakultu strojní na VŠB, vždy jsem měl k průmyslu blízko. Zanechme uhlí i pro budoucí generace, bez něj nevyrobíme vůbec nic. Je to naše bohatství 😁

Štěpán (Vřesina, 2026-02-11)

#1686

Podepisuji protože mi osud horníků není lhostejný, v rodině jsem měl havíře a vím že je to škoda a je to další snaha jak zhuntovat český průmysl a oslabit náš kraj. Lazy už neopravíme, není skip a další budovy ale Darkov, ČSA a ČSM by furt mohly jet, jen papaláši o tom hovno ví a co nejvíc si namastit kapsy čímkoliv

Jenda (Píšť, 2026-02-12)

#1693

Další z mnoha vlastizrádných činů našich vlád. Věřím, že se v budoucnosti budou zodpovídat před soudním tribunálem České republiky!

Pavel (Turnov, 2026-02-13)

#1695

strategické zásoby, jednou se hodí

Jeřábek (Unhošť, 2026-02-13)

#1700

Zatopeni dolů je nevratný čin a nemá logické vysvětlení. Byl by to další průser v našem Kocourkově.

Miroslava (Ostrava, 2026-02-13)

#1702

Podepisuji, protože nesouhlasím se zatopením šachet.

Květuše (Ostrava, 2026-02-13)

#1710

Nesouhlasím se zatopením uhelných dolů v ČR, a tím znemožněním další ev. těžby do budoucnosti. HN

Hana Neumannová (Praha 6, 2026-02-14)

#1711

Uhlí v zemi je tak trochu záloha na horší časy. A ty přijdou.

Josef (Zlín, 2026-02-14)

#1712

Podepisuji

Vaclav (Zlin, 2026-02-14)

#1714

Je to černé zlato Česka.

Miloslav (Krasetín, 2026-02-14)

#1716

..si myslím, že je to unáhlené ,nezodpovědné a vědecky nepodložené rozhodnutí. ovšem důležité je mit někoho (firmu), která se zpracování uhlí ujme.nezapomínejme také na bezpečnost. v případě valky jsme bez uhlí jako bez rukou.

Pavel (Zlín, 2026-02-14)

#1717

Nechci zatopit doly ,je to strategická surovina, může v budoucnu chybět.

Vítězslav (Karviná, 2026-02-14)

#1718

Zakonzervovat ANO, totálně zničit NE!

Jiří (Litoměřice, 2026-02-14)

#1724

Protože zatopení uhelných dolů je likvidace hospodářství a tím pádem nezávislé existence našeho státu s národa.

Petr (Otrokovice, 2026-02-14)

#1729

Naše černé zlato může v budoucnu zachránit mnoha lidem život. Zatopení takového pokladu je barbarství. Pane premiére Babiši, opravdu chcete, aby se mnoho let vzpomínalo, že právě Vy jste nechal zatopit takový poklad?

Lenka (Praha, 2026-02-14)

#1733

se bude hodit…

Marcel (Zábřeh, 2026-02-14)

#1737

Podepisuji, protože se domnívám, že není nutné fakticky likvidovat nerostné bohatství, které nám bylo dáno do vínku.

Antonín (Praha, 2026-02-14)

#1738

Zatopení 2 miliard tun černého uhlí znamená ohrožení energetické bezpečnosti naší země a mělo by se to posuzovat jako vlastizrada.

Milan (Prostějov, 2026-02-14)

#1744

Stavím se plně za to aby se uhelné bohatství zachovalo pro další budoucnost našeho státu. Zatopit uhelné doly vnímám jako vlastizradu. Jsem si vědom, že celé je to řízeno těmi, kdo chtějí záměrně naší Českou republiku zničit , stejně jako tomu bylo už za hitlera.

Radek (Svojanov, 2026-02-15)

#1745

Nesouhlasím se zatopením naší strategické suroviny.

Kamil (Dukovany, 2026-02-15)

#1751

Je potřeba, aby Česká republika byla energetický sobestačná a nejen energetický...a ještě před 35 lety Ostrava byla ocelovým srdcem republiky a městem horníků ...3986

Zuzana (Ostrava, 2026-02-16)

#1752

souhlasím

Ing. lic. Jana West Klasová (Potštát, 2026-02-16)

#1755

Podepisuji, protože s textem petice souhlasím.

Radka Johnová (Praha, 2026-02-16)

#1766

Souhlasím s touto peticí.

Vladimir (Ústí nad Orlicí, 2026-02-16)

#1768

Nemáme právo ničit majetek budoucích generací.

Kamil (Staré Město u Frýdku Místku, 2026-02-16)

#1770

Mi záleží na osudu Čechú na tomto ůzemí.

Martin (Plesná, 2026-02-17)

#1779

Podepisujinprotoze je to pravda co se píše v petici

Arno (Psáry, 2026-02-17)

#1780

Vadí mi znehodnotit takové bohatství.

Jaroslav Šindler (Rajhradice 223, 2026-02-17)

#1787

Nesouhlasím s nenávratným zničením tak značného množství kvalitního černého uhlí.

František Iszwora (Praha, 2026-02-17)

#1788

Nesouhlasim se zatopením našeho bohatsví zatopením dolů.

Jan (Znojmo, 2026-02-17)

#1791

Protože jen zrádce chce zničit zdroje energie pro příští generace na příkaz Bruselských úředníkú.To už tu bylo a pak se řešily problemy s únikem metanu z podzemí.Ten kdo to schválí by měl být obviněn z vlastizrady.

Julius (Ostrava-jih, 2026-02-17)

#1794

Kam se ztratil zdravý rozum?

Ludmila (Hodonín, 2026-02-18)

#1795

Chci chránit bohatství naší země.

Hrušová (Chomutovice, 2026-02-18)