Petice.com

Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!

Komentáře

#1402

Nezatopení považuji za rozumné.

Eva (Rakovník, 2026-01-07)

#1405

Zavření černouhelných dolů je hloupé a krátkozraké rozhodnutí.

Zdeněk (Kostelec u Jihlavy, 2026-01-08)

#1414

Chci vytezstvi zdraveho rozumu. Zasypat a zatopit nase uhli a pak ho vozit do nasich odsirenych provozu z Australie a z Ukrajiny, to muze vymyslet jen idiot.... Nehlede na lidi, kterym nase tezba dava praci.....

Jiří (jkracmar@atlas.cz, 2026-01-08)

#1423

Veda se vyvíjí, škoda činit nezvratné kroky, když by mohli mít občané v budoucnu prospech.

Jan (Uholicky, 2026-01-10)

#1424

Je naprostý nesmysl zničit nerostné bohatství!

Petr (Pardubice, 2026-01-10)

#1425

Nelikvidujme naše bohatství!

Jaroslava (Praha, 2026-01-10)

#1434

Chci , aby se skončilo s devastací mé vlasti.

Milan (Praha 10, 2026-01-10)

#1437

Uhlí je naše strategická surovina a bezpečnost státu!

Petr (Kostomlaty pod Milešovkou, 2026-01-11)

#1444

Přírodní bohatství je třeba chránit, ne ničit.

Jiří (Kladno, 2026-01-11)

#1449

Neprijde mi rozumne vozit uhli z Australie

Petr (Rosice, 2026-01-12)

#1454

Podepisuji,protože by to byla nevratná škoda

Robert (Praha, 2026-01-13)

#1456

Byla by to škoda. Věčná. M.

Martin Řezníček (Praha, 2026-01-14)

#1459

Podepisuji, protože černé uhlí je ne jenom topení, ale je to chemicky využitelná surovina, kterou mohou budoucí generace využít jako národní bohatství. Znehodnotit ho je holé šílenství zelených barbarů.

Robert (Horní Maršov, 2026-01-17)

#1462

Nikdy nevíme, co bude v budoucnosti a co budou naše děti potřebovat.

Zita (Jihlava, 2026-01-21)

#1465

Čína produkuje víc zelené elektřiny než zbytek světa dohromady a ti si nezaplavují nerostné bohatství.

Tomáš (Pohořelice, 2026-01-25)

#1467

Černé zlato republiky

Hana (Stráž pod Ralskem, 2026-01-27)

#1468

Se mi nelíbí že se zbavujeme nerost.bohatstvi a budeme dovážet drahé z ciziny!!! 😡

Jana (Ostrava, 2026-01-27)

#1472

nikdo nevi co muze prinest budoucnost, sachty se daji zavrit, ale je nesmyslne je nicit. zas je to jen o likvidaci naseho hospodarstvi.

Mirko (Brno, 2026-01-27)

#1473

Ladislava Petišková

Ladislava (Čelákovice, 2026-01-28)

#1474

Zatopení dolů je další idiotský a nevratný krok, vedoucí k ještě větší závislosti a nesamostatnosti naší země...

Marie Hodkovicová (Vršovice (ok. Opava), 2026-01-28)

#1482

nemáme právo znemožnit těžbu příštím generacím

Jaroslav (Třebíč, 2026-01-28)

#1488

Považuji za iracionální nevratně likvidovat naše nerostné bohatství.

Vojtech Maděryč (Křtiny, 2026-01-29)

#1491

Souhlasím se všemi body petice

Ingrid (Rumburk, 2026-01-29)

#1497

Vážím si ČR a vše co jí náleží. Vše co může být pro nás občany přínosem.
Je to naše.

Andrea (Liberec, 2026-01-29)

#1500

Souhlasím s výše uvedeným.

Štěpánka (Český Krumlov, 2026-01-29)

#1504

Je to stejně hloupé jako vypnutí jaderných elektráren v Německu, které na to nyní ekonomicky "dojíždí" a nás čeká totéž, pokud nedostaneme rozum a nezajistíme si budoucnost. Bez uhlí se neobejdou ani jaderné elektrárny, protože ty uhelné nahrazují výpadky při odstávkách těch jaderných. Navíc, pokud urychleně nedostavíme Temelín, kde je dostatečné množství vody na chlazení, na rozdíl od Dukovan, nebudeme mít dostatek energie ani pro sebe nebo bude tak drahá, že stát i domácnosti zkrachují.

Blanka (c, 2026-01-30)

#1511

Zničit svoji strategickou surovinu je blbost.

Erik (Bystřice, 2026-01-31)

#1523

je to bláznovství a nenapravitelná škoda, zničit to, co Bůh našemu národu daroval do vínku

Martin Voráč (Praha, 2026-02-01)

#1529

Nikdy nemůžete vědět co se stane v budoucnu .A zatopení černého zlata je největší zlo které můžete napáchat pro naše potomky.Nevíte co se vyvine za nové druhy technologií a vnichž bude tato surovina žádána.Zbavovat se navždy tohoto černého zlata by mělo být trestné a protiprávní.Nikdy nemůžete vědět kdy ho bude opět potřeba. Byl by to krok proti českým zájmům, které mohou nastat v budoucnu . !!!!!

Dagmar (Prachatice - Prachatice II, 2026-02-02)

#1530

Nesouhlasím se zatopením

Táňa (Ostrava, 2026-02-02)

#1532

Ekonomický terorismus by měl být trestný!

Tomáš (Praha, 2026-02-02)

#1538

Zbavení se uhlí by byl neodčinitelný zločin !!!

EVA (ZLATNÍKY_HODKOVICE, 2026-02-02)

#1540

... se někomu hodí, abychom to uhlí neměli.

Jiří (Petřvald u Karviné, 2026-02-02)

#1548

Neschvaluji.

Jaroslav (Sedlec, 2026-02-03)

#1549

Jenom blázen by zatopil nerostné bohatství. Nikdo nemá právo toto dělat.

Eva (Žamberk, 2026-02-03)

#1556

Nesouhlasím se zatopením dolů a znehodnocení komodit s ohledem na možné využití pro budoucí generace.

Yvetta (Cheb, 2026-02-03)

#1557

Souhlasím 6714

Blanka (Plzeň, 2026-02-03)

#1562

Jsem rodák z Karviné, tata robil na šachtě, děda robil, a ja 25 roku na Paskově
a Staříči. Bohužel tyto šachty jsou již nenávratně ztraceny, odstrělene věže, odstřelene skipy, úpravny... jen haldy zustaly děckám na saňkování. Je mi z teho smutno. Tolik uhla a peněz zustalo dole. ...Tolik životů si ty šachty zebraly...
Naši potomci se budou divit, co že nam tu vládlo za banda pakáže. Fajront.
Zdař Bůh!

RADIM (Frenštát pod Radhoštěm, 2026-02-03)

#1566

Máme právo rozhodovat za budoucí generace?

Marie (Chaloupky, 2026-02-03)

#1575

Souhlasím s petici

Vlastimil (Plzeň, 2026-02-04)

#1579

... jestli tahle demence neskončí, a necháme s sebou dále takhle cvičit, tak nezůstaneme suverénním státem. Budeme poddaní ve vlastní zemi, kterou bude diktovat Brusel... Výborné... Děda by se v hrobě otáčel... 🤦‍♀️

Lenka (Ostrava, 2026-02-04)

#1582

Šachty se nemají likvidovat, když už, tak zakonzervovat, aby se dalo při problémů otevřít a byli jsme soběstační. Proč se likviduje naše bohatství a pak se dováží ze zahraničí, co je to za nesmysly.

Irena (Bohumín, 2026-02-04)

#1584

Podepisuji!

Roman (Praha 8, 2026-02-04)

#1589

Považuji zatopení dolů za nehorázný nesmysl,podporující cizí zájmy.

Soňa Gyurcsi (Mělník, 2026-02-04)

#1591

Naprostý souhlas: Není to o návratu do šachet. Je to o tom, abychom nevyhodili klíč od trezoru, ve kterém ještě může být naše budoucnost!

Irena (Praha, 2026-02-04)