Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!
Komentáře
#1402
Nezatopení považuji za rozumné.Eva (Rakovník, 2026-01-07)
#1405
Zavření černouhelných dolů je hloupé a krátkozraké rozhodnutí.Zdeněk (Kostelec u Jihlavy, 2026-01-08)
#1414
Chci vytezstvi zdraveho rozumu. Zasypat a zatopit nase uhli a pak ho vozit do nasich odsirenych provozu z Australie a z Ukrajiny, to muze vymyslet jen idiot.... Nehlede na lidi, kterym nase tezba dava praci.....Jiří (jkracmar@atlas.cz, 2026-01-08)
#1423
Veda se vyvíjí, škoda činit nezvratné kroky, když by mohli mít občané v budoucnu prospech.Jan (Uholicky, 2026-01-10)
#1424
Je naprostý nesmysl zničit nerostné bohatství!Petr (Pardubice, 2026-01-10)
#1425
Nelikvidujme naše bohatství!Jaroslava (Praha, 2026-01-10)
#1434
Chci , aby se skončilo s devastací mé vlasti.Milan (Praha 10, 2026-01-10)
#1437
Uhlí je naše strategická surovina a bezpečnost státu!Petr (Kostomlaty pod Milešovkou, 2026-01-11)
#1444
Přírodní bohatství je třeba chránit, ne ničit.Jiří (Kladno, 2026-01-11)
#1449
Neprijde mi rozumne vozit uhli z AustraliePetr (Rosice, 2026-01-12)
#1454
Podepisuji,protože by to byla nevratná škodaRobert (Praha, 2026-01-13)
#1456
Byla by to škoda. Věčná. M.Martin Řezníček (Praha, 2026-01-14)
#1459
Podepisuji, protože černé uhlí je ne jenom topení, ale je to chemicky využitelná surovina, kterou mohou budoucí generace využít jako národní bohatství. Znehodnotit ho je holé šílenství zelených barbarů.Robert (Horní Maršov, 2026-01-17)
#1462
Nikdy nevíme, co bude v budoucnosti a co budou naše děti potřebovat.Zita (Jihlava, 2026-01-21)
#1465
Čína produkuje víc zelené elektřiny než zbytek světa dohromady a ti si nezaplavují nerostné bohatství.Tomáš (Pohořelice, 2026-01-25)
#1467
Černé zlato republikyHana (Stráž pod Ralskem, 2026-01-27)
#1468
Se mi nelíbí že se zbavujeme nerost.bohatstvi a budeme dovážet drahé z ciziny!!! 😡Jana (Ostrava, 2026-01-27)
#1472
nikdo nevi co muze prinest budoucnost, sachty se daji zavrit, ale je nesmyslne je nicit. zas je to jen o likvidaci naseho hospodarstvi.Mirko (Brno, 2026-01-27)
#1473
Ladislava PetiškováLadislava (Čelákovice, 2026-01-28)
#1474
Zatopení dolů je další idiotský a nevratný krok, vedoucí k ještě větší závislosti a nesamostatnosti naší země...Marie Hodkovicová (Vršovice (ok. Opava), 2026-01-28)
#1482
nemáme právo znemožnit těžbu příštím generacímJaroslav (Třebíč, 2026-01-28)
#1488
Považuji za iracionální nevratně likvidovat naše nerostné bohatství.Vojtech Maděryč (Křtiny, 2026-01-29)
#1491
Souhlasím se všemi body peticeIngrid (Rumburk, 2026-01-29)
#1497
Vážím si ČR a vše co jí náleží. Vše co může být pro nás občany přínosem.Je to naše.
Andrea (Liberec, 2026-01-29)
#1500
Souhlasím s výše uvedeným.Štěpánka (Český Krumlov, 2026-01-29)
#1504
Je to stejně hloupé jako vypnutí jaderných elektráren v Německu, které na to nyní ekonomicky "dojíždí" a nás čeká totéž, pokud nedostaneme rozum a nezajistíme si budoucnost. Bez uhlí se neobejdou ani jaderné elektrárny, protože ty uhelné nahrazují výpadky při odstávkách těch jaderných. Navíc, pokud urychleně nedostavíme Temelín, kde je dostatečné množství vody na chlazení, na rozdíl od Dukovan, nebudeme mít dostatek energie ani pro sebe nebo bude tak drahá, že stát i domácnosti zkrachují.Blanka (c, 2026-01-30)
#1511
Zničit svoji strategickou surovinu je blbost.Erik (Bystřice, 2026-01-31)
#1523
je to bláznovství a nenapravitelná škoda, zničit to, co Bůh našemu národu daroval do vínkuMartin Voráč (Praha, 2026-02-01)
#1529
Nikdy nemůžete vědět co se stane v budoucnu .A zatopení černého zlata je největší zlo které můžete napáchat pro naše potomky.Nevíte co se vyvine za nové druhy technologií a vnichž bude tato surovina žádána.Zbavovat se navždy tohoto černého zlata by mělo být trestné a protiprávní.Nikdy nemůžete vědět kdy ho bude opět potřeba. Byl by to krok proti českým zájmům, které mohou nastat v budoucnu . !!!!!Dagmar (Prachatice - Prachatice II, 2026-02-02)
#1530
Nesouhlasím se zatopenímTáňa (Ostrava, 2026-02-02)
#1532
Ekonomický terorismus by měl být trestný!Tomáš (Praha, 2026-02-02)
#1538
Zbavení se uhlí by byl neodčinitelný zločin !!!EVA (ZLATNÍKY_HODKOVICE, 2026-02-02)
#1540
... se někomu hodí, abychom to uhlí neměli.Jiří (Petřvald u Karviné, 2026-02-02)
#1548
Neschvaluji.Jaroslav (Sedlec, 2026-02-03)
#1549
Jenom blázen by zatopil nerostné bohatství. Nikdo nemá právo toto dělat.Eva (Žamberk, 2026-02-03)
#1556
Nesouhlasím se zatopením dolů a znehodnocení komodit s ohledem na možné využití pro budoucí generace.Yvetta (Cheb, 2026-02-03)
#1557
Souhlasím 6714Blanka (Plzeň, 2026-02-03)
#1562
Jsem rodák z Karviné, tata robil na šachtě, děda robil, a ja 25 roku na Paskověa Staříči. Bohužel tyto šachty jsou již nenávratně ztraceny, odstrělene věže, odstřelene skipy, úpravny... jen haldy zustaly děckám na saňkování. Je mi z teho smutno. Tolik uhla a peněz zustalo dole. ...Tolik životů si ty šachty zebraly...
Naši potomci se budou divit, co že nam tu vládlo za banda pakáže. Fajront.
Zdař Bůh!
RADIM (Frenštát pod Radhoštěm, 2026-02-03)
#1566
Máme právo rozhodovat za budoucí generace?Marie (Chaloupky, 2026-02-03)
#1575
Souhlasím s peticiVlastimil (Plzeň, 2026-02-04)
#1579
... jestli tahle demence neskončí, a necháme s sebou dále takhle cvičit, tak nezůstaneme suverénním státem. Budeme poddaní ve vlastní zemi, kterou bude diktovat Brusel... Výborné... Děda by se v hrobě otáčel... 🤦♀️Lenka (Ostrava, 2026-02-04)
#1582
Šachty se nemají likvidovat, když už, tak zakonzervovat, aby se dalo při problémů otevřít a byli jsme soběstační. Proč se likviduje naše bohatství a pak se dováží ze zahraničí, co je to za nesmysly.Irena (Bohumín, 2026-02-04)
#1584
Podepisuji!Roman (Praha 8, 2026-02-04)
#1589
Považuji zatopení dolů za nehorázný nesmysl,podporující cizí zájmy.Soňa Gyurcsi (Mělník, 2026-02-04)
#1591
Naprostý souhlas: Není to o návratu do šachet. Je to o tom, abychom nevyhodili klíč od trezoru, ve kterém ještě může být naše budoucnost!Irena (Praha, 2026-02-04)