Petice.com

Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!

Komentáře

#1201

Podepisuji, protože myslím ekonomicky z dlouhodobého hlediska.

Marcela (Kobeřice, 2025-12-11)

#1204

Je to sabotáž....!!! Je to proti zdravému rozumu!!!!

Helena (Praha 13 Stodůlky, 2025-12-11)

#1205

Připravit se o zásoby uhlí, které v nouzi můžou dobře posloužit není naším národním zájmem, ale zájmem těch, kteří nás chtějí mít poslušné a pod kontrolou.

Václav (Libá, 2025-12-12)

#1206

Zachovat si zdravy rozum nezatiženy aktivismem a označovat zatoprni dolů jako sabotaž

Vlastimil (Dvůr Kralove nad Labem, 2025-12-12)

#1207

M. Fricová

Marie (Praha, 2025-12-12)

#1210

Jiří Chromečka

Jiří (Kopřivnice, 2025-12-12)

#1214

Souhlasím s peticí

Jana (Liberec, 2025-12-12)

#1218

Jako bývalý technolog - projektant něco otom vím!

Josef (Bohumín Záblatí, 2025-12-13)

#1224

Taková zhovadilost,se nesmí stát!Dle mých informací,se,se zavážením těžných šachet,už začalo!Postavit ty,kteří to zpunktovali před soud,ale lidový!

Jiří Šalátek (Nové Dvory, 2025-12-14)

#1226

Souhlasím a jsem proti zatopení

Gruber Radomír (Jirkov, 2025-12-14)

#1227

Uhlí je naše Zlato a levná komodita.

Lubos (Nejdek, 2025-12-14)

#1233

Podepisuji protože chci!!

Marian (Ostrava, 2025-12-14)

#1235

protože nesouhlasím se zatopením dolu a nechci, abycho přišli o naše přírodní zlato

Jitka (Litoměřice, 2025-12-14)

#1238

Nesúhlasím s dalším sektorovým propúšťáním které nic nepřinese jen zatíží Uřad Práce a socialní systém který už včil jede jen ze setrvačnosti.

Roman (Nivnice, 2025-12-15)

#1240

Zabranime nesmyslné likvidaci bohatství co státu ještě zbylo.

Michal (Hořatev, 2025-12-15)

#1242

Podepisuji protože, je čiré bláznovství se násilně zbavovat jakéhokoliv druhu nerostného bohatství. A pokud se stát neustále zasazuje o ochranu a přirozenost životního prostředí, tento postup tomu naprosto odporuje. Děkuji a s pozdravem Rašinová Lucie

Lucie (Větřní, 2025-12-15)

#1243

je majetkem všech lidí , žijících v naší krásné zemi a nikdo , ani soukromá osoba , ani vláda a nikdo na celém světě , nemá právo nakládat s tímto přírodním bohatství , bez souhlasu všech těchto lidí.

Pavel (Větřní, 2025-12-15)

#1250

Přece se nenecháme připravit o budoucí obchod. A nemusí se to jen pálit. Existuje určitě i další využití. L

František Křivánek (Brno, 2025-12-17)

#1252

Jsme samostatný národ

Marek (Brno, 2025-12-17)

#1257

Byl by to nenapravitelny ZLOČIN...

Jaroslava Kašparová (Brno, 2025-12-17)

#1259

Nelíbí se mi že by se měly doly zatopit neboli znehodnotit 😔

Josef (Letovice, 2025-12-17)

#1262

Měl by... musí zvítězit zdravý rozum nad hloupostí EU.

Soňa (Brno, 2025-12-18)

#1274

Uhelné doly musí být zachovány. je spousta lidí ať mladých nebo starších co uhlím topí. Zloději by raději vše zrušili nebo prodali. nesmím se dát.

Vladimíra Křiváčková (Dražice 4, 2025-12-20)

#1275

Souhlasím s textem, který je zde uveden a nechci, aby naše ČR byla závislá na všem. Už teď toho moc ČR nevlastní a toto je jedna z posledních věci, kde je ČR soběstačná.

Vladimíra (Jílové u Děčína, 2025-12-20)

#1277

Uhlí je potřeba. FVE a Větrná energie není stabilní

Jirka (Ústí nad Labem, 2025-12-21)

#1278

Znehodnotit uhlí zatopením, je nesmysl, ať ho mohou využít budoucí generace.

Lenka Havlíčková (Ústí nad Labem, 2025-12-21)

#1281

Není nic horšího, než si zavřít cestu k vlastním zdrojům ve jménu ideologie

Jan (Praha, 2025-12-22)

#1282

Nesouhlasím s plýtváním našeho národního surovinového bohatsví.

Libor (Brno, 2025-12-22)

#1284

Nesouhlasim se zatopením dolů

Pavel (Krňany, 2025-12-23)

#1286

Topim uhlim

Jiri (Lensedly, 2025-12-24)

#1287

Nesouhlasim se zatopením dolu a ukončením těžby. Až bude zahraniční uhlí drahé. Každy pak bude přemýšlet kde máme uhli my. Odpověd bude. Pod vodou

Petr Szturc (Mosty u Jablunkova, 2025-12-28)

#1288

Podepisuji

Alena (Český Těšín, 2025-12-28)

#1289

Nechápu proč si budeme dobrovolně likvidovat přírodní bohatství, které je navíc strategické. Nevíme, zda jej někdy v budoucnu nebudeme nutně potřebovat.

Miroslava (Nový Jičín, 2025-12-28)

#1291

je nelogické ničit příštím generacím své vlastní přírodní bohatství.

Otakar (Dolní Benešov, 2025-12-29)

#1298

Podepisuji protože jsem v hornictví pracoval

Jiří (Ralsko, 2026-01-02)

#1300

Kabuďa

Roman Kabuďa (Sezimovo Ústí, 2026-01-02)

#1301

Jsem z okresu hornického
Čína staví uhelné elektrárny a Fialova vláda rozhodne o tak stupidním nevratném kroku pro naši budoucnost

karla (Havířov, 2026-01-02)

#1305

Podepisuji, protože absolutně nechápu jakou logiku má lom zatopit, obrovský nesmysl pro možnou budoucnost, už jen čistě z principu !!!

Jana (janazahradkova09@gmail.com, 2026-01-02)

#1309

Protože to je velká hloupost,zbavit se uřčitých nerostů a hornin které jsou součástí a bohatství této země. Myslím že budou ještě potřeba a pak za velké peníze dovážet,to je strategie západu a to se mi nelíbí.

Ivana (Kryry, 2026-01-03)

#1311

Nesouhlasím se zničením tohoto uhlí.

Jana Rettová (Čáslav - Filipov, 2026-01-03)

#1313

Podepisuji, protože toto kdo vymyslel, postrádá zdravého rozumu. Petra Seifertová

Petra (Jičín, 2026-01-03)

#1317

Podepisuji, protože mi záleží na zachování nerostných surovin pro příští generace této země, když už je nedokážeme využívat nyní.

Lenka (Jindřichův Hradec, 2026-01-03)

#1318

Sice nejsem z okolí, ani z oboru, ale zbavit se přístupu k nerostným surovinám je chyba. Jak se už píše v samotné petici, uhlí má i jiné využití, než ho jen spalovat.

David (Kašava, 2026-01-03)

#1323

Je to nesmysl. Jako spoustu věcí v tomto státě

Silvie (Hostinné, 2026-01-04)

#1324

Je hloupost znemožnit využití takového nerostného bohatství.
Je to jako řezat si pod sebou větev.

Jiří (Most 1, 2026-01-04)

#1325

Souhlasím

Ivet (Karviná, 2026-01-04)

#1327

Dobrovolně bohatství ničí jenom blbec.

Jiřina (Jihlava, 2026-01-04)

#1334

Pro průmysl bude uhlí potřeba pořád, zasypat doly je nesmysl.

Petr (Ostrava, 2026-01-05)

#1336

Zatopení nerostného bohatství naši vlasti je podle mě nerozumné a nezodpovědné jednání, kterým budeme okradeni o možnost ho využít v případě potřeby. Souhlasím s textem petice.

Bedřich (Hronov, 2026-01-05)

#1346

Je dobré mít použitelné zásoby uhlí a nemáme právo budoucím generacím tuto možnost brát

Dominik (Opava, 2026-01-05)

#1347

Protože je to nesmysl to zatopit. Během pár roků se uhlí vrátí zpět a jak to budete odvodňovat ?

Ludmila (Kroměříž, 2026-01-05)

#1356

Zbavování se zásob energie byla blbost od samého počátku, viz. pravdoláskař Havel.

Hynek (Ostrava, 2026-01-06)

#1361

zachovat strategickou rezervu pro nás všechny

Michael (Slavkov, 2026-01-06)

#1365

Uhlí je naše strategická surovina a zatopit ji může chtít jenom nepřítel státu...

Tomáš (Zamrsk, 2026-01-06)

#1366

Souhlasím s myšlenkou. Nevěřím, že zatopení šachet je správná cesta pro ČR.

Jakub (Rousínov, 2026-01-06)

#1369

Je to naprosté zvěrstvo a pro mně vlastizrada

Rostislav (Liberec, 2026-01-06)

#1372

Naprostý souhlas se zněním petice. Zatopení nevytěžených dolů je dle mého názoru krátkozraké

Marcela (Děčín, 2026-01-06)

#1373

Utopit strategicko surovinu je zločin proti státu a jeho obyvatel!

Josef Poslt (Praha, 2026-01-06)

#1379

Uhlí je důležitější než ideologie. Práce je důležitější než zelené kecy.

Tomáš (Brandýs nad Labem, 2026-01-06)

#1382

Souhlasím s obsahem petice,je to naprosto nesmyslný a protinárodní plán!

Soňa (Zabrušany, 2026-01-06)

#1394

Uhlí je černé zlato, je to nejlepší baterie na sluneční energií. Uhlí má budoucnost, i když se to hlupákům nelíbí.
Zatopení by byla sabotáž gigantických rozměrů.

Tomáš (Ostrava, 2026-01-07)

#1395

... protože zatopení dolů by byl projev totálního kreténismu.

Jaroslav (Lanškroun, 2026-01-07)

#1398

Podepisuji, protože toto nesmírné bohatství nebylo vytvořenou žádnou civilizací. Nemáme právo zničit to, co se tvořilo miliony let na této planetě. Je třeba zabránit pár pomatencům, kteří došli k takovému rozhodnutí.
Nikde není psáno, že nás nemůže kdykoli zasáhnout přírodní katastrofa, a budeme rádi za toto přírodní bohatství.
Bydlím sice ve zcela jiném kraji, ale toto rozhodnutí mě dost zasáhlo. Je to nehoráznost a vidím za tím vším opět jen nějaký prospěch, peníze. Kdy tomu všemu bude konec, zahodíme svá ega, a budeme se k této planetě a k sobě navzájem chovat jako správní hospodáři?????

Hana (Chotyně, 2026-01-07)