Nezatápějme 2 miliardy tun uhlí pod Ostravskem a Karvinskem – horníci, hutníci, Ostraváci, zachraňme toto bohatství pro zelenou ocel!
Komentáře
#1201
Podepisuji, protože myslím ekonomicky z dlouhodobého hlediska.Marcela (Kobeřice, 2025-12-11)
#1204
Je to sabotáž....!!! Je to proti zdravému rozumu!!!!Helena (Praha 13 Stodůlky, 2025-12-11)
#1205
Připravit se o zásoby uhlí, které v nouzi můžou dobře posloužit není naším národním zájmem, ale zájmem těch, kteří nás chtějí mít poslušné a pod kontrolou.Václav (Libá, 2025-12-12)
#1206
Zachovat si zdravy rozum nezatiženy aktivismem a označovat zatoprni dolů jako sabotažVlastimil (Dvůr Kralove nad Labem, 2025-12-12)
#1207
M. FricováMarie (Praha, 2025-12-12)
#1210
Jiří ChromečkaJiří (Kopřivnice, 2025-12-12)
#1214
Souhlasím s peticíJana (Liberec, 2025-12-12)
#1218
Jako bývalý technolog - projektant něco otom vím!Josef (Bohumín Záblatí, 2025-12-13)
#1224
Taková zhovadilost,se nesmí stát!Dle mých informací,se,se zavážením těžných šachet,už začalo!Postavit ty,kteří to zpunktovali před soud,ale lidový!Jiří Šalátek (Nové Dvory, 2025-12-14)
#1226
Souhlasím a jsem proti zatopeníGruber Radomír (Jirkov, 2025-12-14)
#1227
Uhlí je naše Zlato a levná komodita.Lubos (Nejdek, 2025-12-14)
#1233
Podepisuji protože chci!!Marian (Ostrava, 2025-12-14)
#1235
protože nesouhlasím se zatopením dolu a nechci, abycho přišli o naše přírodní zlatoJitka (Litoměřice, 2025-12-14)
#1238
Nesúhlasím s dalším sektorovým propúšťáním které nic nepřinese jen zatíží Uřad Práce a socialní systém který už včil jede jen ze setrvačnosti.Roman (Nivnice, 2025-12-15)
#1240
Zabranime nesmyslné likvidaci bohatství co státu ještě zbylo.Michal (Hořatev, 2025-12-15)
#1242
Podepisuji protože, je čiré bláznovství se násilně zbavovat jakéhokoliv druhu nerostného bohatství. A pokud se stát neustále zasazuje o ochranu a přirozenost životního prostředí, tento postup tomu naprosto odporuje. Děkuji a s pozdravem Rašinová LucieLucie (Větřní, 2025-12-15)
#1243
je majetkem všech lidí , žijících v naší krásné zemi a nikdo , ani soukromá osoba , ani vláda a nikdo na celém světě , nemá právo nakládat s tímto přírodním bohatství , bez souhlasu všech těchto lidí.Pavel (Větřní, 2025-12-15)
#1250
Přece se nenecháme připravit o budoucí obchod. A nemusí se to jen pálit. Existuje určitě i další využití. LFrantišek Křivánek (Brno, 2025-12-17)
#1252
Jsme samostatný národMarek (Brno, 2025-12-17)
#1257
Byl by to nenapravitelny ZLOČIN...Jaroslava Kašparová (Brno, 2025-12-17)
#1259
Nelíbí se mi že by se měly doly zatopit neboli znehodnotit 😔Josef (Letovice, 2025-12-17)
#1262
Měl by... musí zvítězit zdravý rozum nad hloupostí EU.Soňa (Brno, 2025-12-18)
#1274
Uhelné doly musí být zachovány. je spousta lidí ať mladých nebo starších co uhlím topí. Zloději by raději vše zrušili nebo prodali. nesmím se dát.Vladimíra Křiváčková (Dražice 4, 2025-12-20)
#1275
Souhlasím s textem, který je zde uveden a nechci, aby naše ČR byla závislá na všem. Už teď toho moc ČR nevlastní a toto je jedna z posledních věci, kde je ČR soběstačná.Vladimíra (Jílové u Děčína, 2025-12-20)
#1277
Uhlí je potřeba. FVE a Větrná energie není stabilníJirka (Ústí nad Labem, 2025-12-21)
#1278
Znehodnotit uhlí zatopením, je nesmysl, ať ho mohou využít budoucí generace.Lenka Havlíčková (Ústí nad Labem, 2025-12-21)
#1281
Není nic horšího, než si zavřít cestu k vlastním zdrojům ve jménu ideologieJan (Praha, 2025-12-22)
#1282
Nesouhlasím s plýtváním našeho národního surovinového bohatsví.Libor (Brno, 2025-12-22)
#1284
Nesouhlasim se zatopením dolůPavel (Krňany, 2025-12-23)
#1286
Topim uhlimJiri (Lensedly, 2025-12-24)
#1287
Nesouhlasim se zatopením dolu a ukončením těžby. Až bude zahraniční uhlí drahé. Každy pak bude přemýšlet kde máme uhli my. Odpověd bude. Pod vodouPetr Szturc (Mosty u Jablunkova, 2025-12-28)
#1288
PodepisujiAlena (Český Těšín, 2025-12-28)
#1289
Nechápu proč si budeme dobrovolně likvidovat přírodní bohatství, které je navíc strategické. Nevíme, zda jej někdy v budoucnu nebudeme nutně potřebovat.Miroslava (Nový Jičín, 2025-12-28)
#1291
je nelogické ničit příštím generacím své vlastní přírodní bohatství.Otakar (Dolní Benešov, 2025-12-29)
#1298
Podepisuji protože jsem v hornictví pracovalJiří (Ralsko, 2026-01-02)
#1300
KabuďaRoman Kabuďa (Sezimovo Ústí, 2026-01-02)
#1301
Jsem z okresu hornickéhoČína staví uhelné elektrárny a Fialova vláda rozhodne o tak stupidním nevratném kroku pro naši budoucnost
karla (Havířov, 2026-01-02)
#1305
Podepisuji, protože absolutně nechápu jakou logiku má lom zatopit, obrovský nesmysl pro možnou budoucnost, už jen čistě z principu !!!Jana (janazahradkova09@gmail.com, 2026-01-02)
#1309
Protože to je velká hloupost,zbavit se uřčitých nerostů a hornin které jsou součástí a bohatství této země. Myslím že budou ještě potřeba a pak za velké peníze dovážet,to je strategie západu a to se mi nelíbí.Ivana (Kryry, 2026-01-03)
#1311
Nesouhlasím se zničením tohoto uhlí.Jana Rettová (Čáslav - Filipov, 2026-01-03)
#1313
Podepisuji, protože toto kdo vymyslel, postrádá zdravého rozumu. Petra SeifertováPetra (Jičín, 2026-01-03)
#1317
Podepisuji, protože mi záleží na zachování nerostných surovin pro příští generace této země, když už je nedokážeme využívat nyní.Lenka (Jindřichův Hradec, 2026-01-03)
#1318
Sice nejsem z okolí, ani z oboru, ale zbavit se přístupu k nerostným surovinám je chyba. Jak se už píše v samotné petici, uhlí má i jiné využití, než ho jen spalovat.David (Kašava, 2026-01-03)
#1323
Je to nesmysl. Jako spoustu věcí v tomto státěSilvie (Hostinné, 2026-01-04)
#1324
Je hloupost znemožnit využití takového nerostného bohatství.Je to jako řezat si pod sebou větev.
Jiří (Most 1, 2026-01-04)
#1325
SouhlasímIvet (Karviná, 2026-01-04)
#1327
Dobrovolně bohatství ničí jenom blbec.Jiřina (Jihlava, 2026-01-04)
#1334
Pro průmysl bude uhlí potřeba pořád, zasypat doly je nesmysl.Petr (Ostrava, 2026-01-05)
#1336
Zatopení nerostného bohatství naši vlasti je podle mě nerozumné a nezodpovědné jednání, kterým budeme okradeni o možnost ho využít v případě potřeby. Souhlasím s textem petice.Bedřich (Hronov, 2026-01-05)
#1346
Je dobré mít použitelné zásoby uhlí a nemáme právo budoucím generacím tuto možnost brátDominik (Opava, 2026-01-05)
#1347
Protože je to nesmysl to zatopit. Během pár roků se uhlí vrátí zpět a jak to budete odvodňovat ?Ludmila (Kroměříž, 2026-01-05)
#1356
Zbavování se zásob energie byla blbost od samého počátku, viz. pravdoláskař Havel.Hynek (Ostrava, 2026-01-06)
#1361
zachovat strategickou rezervu pro nás všechnyMichael (Slavkov, 2026-01-06)
#1365
Uhlí je naše strategická surovina a zatopit ji může chtít jenom nepřítel státu...Tomáš (Zamrsk, 2026-01-06)
#1366
Souhlasím s myšlenkou. Nevěřím, že zatopení šachet je správná cesta pro ČR.Jakub (Rousínov, 2026-01-06)
#1369
Je to naprosté zvěrstvo a pro mně vlastizradaRostislav (Liberec, 2026-01-06)
#1372
Naprostý souhlas se zněním petice. Zatopení nevytěžených dolů je dle mého názoru krátkozrakéMarcela (Děčín, 2026-01-06)
#1373
Utopit strategicko surovinu je zločin proti státu a jeho obyvatel!Josef Poslt (Praha, 2026-01-06)
#1379
Uhlí je důležitější než ideologie. Práce je důležitější než zelené kecy.Tomáš (Brandýs nad Labem, 2026-01-06)
#1382
Souhlasím s obsahem petice,je to naprosto nesmyslný a protinárodní plán!Soňa (Zabrušany, 2026-01-06)
#1394
Uhlí je černé zlato, je to nejlepší baterie na sluneční energií. Uhlí má budoucnost, i když se to hlupákům nelíbí.Zatopení by byla sabotáž gigantických rozměrů.
Tomáš (Ostrava, 2026-01-07)
#1395
... protože zatopení dolů by byl projev totálního kreténismu.Jaroslav (Lanškroun, 2026-01-07)
#1398
Podepisuji, protože toto nesmírné bohatství nebylo vytvořenou žádnou civilizací. Nemáme právo zničit to, co se tvořilo miliony let na této planetě. Je třeba zabránit pár pomatencům, kteří došli k takovému rozhodnutí.Nikde není psáno, že nás nemůže kdykoli zasáhnout přírodní katastrofa, a budeme rádi za toto přírodní bohatství.
Bydlím sice ve zcela jiném kraji, ale toto rozhodnutí mě dost zasáhlo. Je to nehoráznost a vidím za tím vším opět jen nějaký prospěch, peníze. Kdy tomu všemu bude konec, zahodíme svá ega, a budeme se k této planetě a k sobě navzájem chovat jako správní hospodáři?????
Hana (Chotyně, 2026-01-07)