Petice.com

UŽ NIKDY SMRT NEVINNÉHO DÍTĚTE ! Výzva poslancům a senátorům: Změňte urychleně zákon, aby se tragédie malé Viktorky už nemohla opakovat!

Komentáře

#1

Jsem pěstoun, který zažil vrácení miminka k biologickým rodičům do drog!!!!

Miroslava Jurenkova (2026-04-29)

#2

Jsem zakladatel petice

Hana Martinková Bojková (2026-04-30)

#3

Podepisuji, protože není nic víc důležité, než ochrana dětí a těch nejzranitelnějších

Magdalena Zemanova (2026-04-30)

#6

Se mi to nelibi,je to hrůza,a musí se to změnit

Radka Sedliackova (2026-04-30)

#10

Chceme pro děti bezpečí a lásku,nic složitého,na to má mít právo každá lidská bytost a to je třeba zohlednit i v zákonech.

martina honsova (2026-04-30)

#13

Protože jsem sama pěstounka a z vlastní zkušenosti vím, že biologičtí rodiče za pomoci neziskových organizací mají neuvěřitelné možnosti, jak napáchat na vlastních dětech nezhojitelné duševní a mnohdy i fyzické škody! Je třeba zásadně prosazovat skutečné zájem dítěte. S argumentací soudce, že dítě má nárok vyrůstat ve svém biologickém prostředí, jsme se již setkali! Je třeba řádně finančně ohodnotit náročnou práci pěstounů,aby mohli kvalitně a důstojně pečovat o svěřené dítě a nesnažit se za každou cenu o udržení rizikové biologické rodiny.

Sigrid Wibbe (2026-04-30)

#17

Podepisuji, protože chci, aby se změnily zákony z důvodu, aby se nemusely stávat podobné případy a aby ostatní křehké dušičky nemusely čelit osudu, jako měla malá Viktorka.

(2026-04-30)

#26

Příběh Viktorky není ojedinělý.
Je obrazem systému, který v ČR často selhává v ochraně dětí.

Děti se vracejí do prostředí, kde nejsou v bezpečí.
A jejich hlas zůstává nevyslyšený.

Proto podepisuji tuto petici,
kterou připravila pěstounka a lidé, kterým na dětech záleží.

Hlas každého z vás se počítá.
Každý z nás může přispět k většímu bezpečí dětí.
Pomozte dát dětem hlas, který samy mít nemohou.

Děkujeme, že to nenecháváte být 💛

Dítě na prvním místě 🌿 (Slavíková)

Jitka Slavíková (2026-04-30)

#27

Jsem přechodná pěstounka a vidím,jak to funguje.
Vždy je první biologická rodina a dítě až někde vzadu

Marcela Hálová (2026-04-30)

#28

Vašková Lenka

Lenka vaškova (2026-04-30)

#31

souhlasím s názory petice

Renata Fáriková (2026-04-30)

#32

Jsme dlouhodobí pěstouni a s přístupem OSPODu a soudu máme ve své praxi podobnou zkušenost.

Jan Štěpánek (2026-04-30)

#35

Jsem pěstoun. Děti mají právo na šťastné a bezpečné dětství. Konec pokusů na dětech. Zodpovědnost lidí kteří rozhodují o osudu dětí.

Romana Grunwaldova (2026-04-30)

#37

Nechci, aby se tato systémová chyba opakovala

Lucie Novotná (2026-04-30)

#39

Se ten systém proti kterému dítě nemá jak bojovat, než vlastní smrtí, musí změnit...

Linda Tuháčková (2026-04-30)

#40

Jsem pěstounka a toto téma se mě neskutečně dotýká, je třeba s tím něco udělat hned! Opakovaní nesmíme dopustit, je třeba chránit dítě.

Jitka Kodadová (2026-04-30)

#45

SOUHLASIM S TOUHLE PETICI!

Zuzana Rychtarova (2026-04-30)

#48

Hrůzostrašný případ, kde by měly padat hlavy napříč systémem, aby se to již nikdy neopakovalo.

Karel Svitavský (2026-04-30)

#52

Protože systém fungování soudů a ospodu v ČR vnímám jako tristní a ve velkém množství případů likvidující děti. Znám více smutných konců a zničeného mládí právě kvůli ospodu a soudům. Je načase to již konečně od změnit.

Klára Janíková (2026-04-30)

#54

Mě úplně děsí jak některé děti trpí vinou OSPODU a soudů

Renata Vojtova (2026-04-30)

#58

Podpisujem sa na tejto petície v rámci páchania zločinov na našich deťoch, za zmenu zákona, a za práva, ktoré deti majú a systém po nich šliape a znehodnocuje, podceňuje neakceptuje práva deti.

Vladimira Uchnarova (2026-04-30)

#59

Nesnáším jakékoli bezpráví a nespravedlnost. Děkuji, že se staráte o bezbranné děti.

Jaroslava Nováková (2026-04-30)

#68

Je třeba řešit věci pro děti a ne pro systém, instituce, které jsou spokojené, jelikož papír snese všechno ale co děti?

Eva Danis (2026-04-30)

#74

Justice je k h....

Jana Brišová (2026-04-30)

#76

Záleží mi na bezpečí dětí. I naše děti se setkaly s násilím, v MŠ.

Ilona Havlová (2026-04-30)

#83

Tohle je absolutní selhání orgánů.

Klára Sládková (2026-04-30)

#87

Jsem pediatr

Karolína Koláčná (2026-04-30)

#89

Podepisuji, aby se takové hrůzné činy nestávali. Podepisuji a apeluji na změnu zákona, aby děti byli chráněny.

Lenka Kučerová (2026-04-30)

#90

Podepisuji, jelikoz zakon o ochrane deti nefunguje - a vyzaduji uryvhlenou zmenu zakonu. Zakon se prilis zameruje na rodice a deti nechrani vubec.

Ivana Štěpaníková (2026-04-30)

#93

Protože zájem dětí by měl být vždy nad zájmem bio rodiny

Vlasta Bártová (2026-04-30)

#98

V téhle zemi se musí konečně začít bránit děti před nebezpečnými biologickymi rodiči, i děti mají právo na bezpečí, lásku a jistotu v NRP

Monika Tumová (2026-04-30)

#105

Podepisují, protože by měli být všichni co jsou zodpovědní za podporu jakéhokoliv násilí a podporu tyranů- souzeni bez výjimek a i bez vyjímek toho na jakém postu a v jakém postavení se nacházejí!!! Spravedlnost by měla být spravedlivá a to pro všechny kdo se podíleli na zlu a na úmrtí nevinného dítěte v rukách tyrana o kterém se vědělo že je nebezpečný- a zcela vědomě bylo dítě i přes toto vědomí a důkazy, svěřeno tyranskému otci . Všichni co se na tomto podíleli by měli nést plnou zodpovědnost.

Barbora Stelzigová (2026-04-30)

#107

Podepisuji protože je mi z celé té věci smutno a je i to hrozně líto....

Barbora Stará (2026-04-30)

#108

Tohle by se stávat nemělo. A všichni, kdo rozhodli o vrácení Viktorky biologickým rodičům, by měli být dostatečně potrestáni.
Mauleová

Michaela Mauleová (2026-04-30)

#120

Ti, co to rozhodli, uz nesmi o nicem nikdy rozhodovat.

Ondrej Hanel (2026-04-30)

#126

Hrozné co se stalo. Vinný je soud a OSPOD. Nesmí se to už stát. Prošetřit a viníky odvolat, aby už nemohli rozhodovat o osudech dětí.

Vlasta Ivanová (2026-04-30)

#130

Podepisuji, i když mám za to, že zákony, které mají chránit ohrožené děti, už máme. Bohužel selhává exekutiva - celý opatrovnický systém - od vzdělávání soudců, přes přetížené OSPODY, nekvalitní doprovázející organizace a nefunkční sociálně aktivizační služby pro problematické rodiny až k pěstounovi, jehož slovo často nemá v systému žádnou váhu.

Iveta Hromasová (2026-04-30)

#132

Jsem Viky znal
Znám i pěstouny

Zdeněk Zdvihal (2026-04-30)

#139

Toto se nesmí nikdy stát , naprostá arogance lidi , kteří rozhodují , musejí nést odpovědnost za smrt dítěte .

Kateřina Hudcová (2026-04-30)

#140

Nechci,aby se toto stalo znovu a naopak si přeji tresty pro ty co tohle dopustili.

Renata Klímová (2026-04-30)

#141

Toto by se přece nemolo vůbec dovolit ,aby se takové večer děly

Lucie Dufkova (2026-04-30)

#146

Toto se nikdy nesmi opakovat!!!! Musíme chránit ty nejslabší dušičky!!!!

Lenka AMBROSOVÁ (2026-04-30)

#147

Jsem náhradní rodič a záleží mi na právech děti

Eva Kořínková (2026-04-30)

#148

Protože chci , aby byl viník potrestán .

Michaela Kortišová (2026-04-30)

#149

Podepisuji , neboť nesouhlasím se systémem, který je ohledně dětí a sama mám osobní zkušenost se špatnou prací oSPODu.

Klára Burešová (2026-04-30)

#150

Jsem také pěstou

Hana Stejskalová (2026-04-30)

#154

Tohle je fakt hrozne smutne a nesmi se to opakovat!

Eva PRÁŠKOVÁ (2026-04-30)

#166

Podepisuji, aby se konečně začalo rozhodovat v nejlepším zájmu dítěte a ne peněz a ignorance.

Marie Koubova (2026-04-30)

#172

Potreby a bezpečí dítěte musí být nadřazeny nad zájmem biorodičů !!!

Helena Chytková (2026-04-30)

#173

Podepisují sama mám dítě v pěstounské péči co se děje hrozne Jana Kuchařová

Jana Kuchařová (2026-04-30)

#174

děti mají právo vyrůstat hlavně v bezpečí.

Iva Zezulová (2026-04-30)

#179

Myslím si,že toto by se už nikdy nemělo opakovat!!!!

Věra Němcová (2026-04-30)

#180

Aby neumírali nevinné děti , nemůžou se bránit

Jana Prchalová (2026-04-30)

#182

Podepisuji, protože tohle se dít nemá ! Máme s přítelem zkušenost s OSPOD a nebyl dobrý...

Aneta Sobeková (2026-04-30)

#184

Protože i mne, jakožto dlouhodobé pěstounsky 5 leté holčičky se mně tato tragická událost velmi dotýká a rozhodně nesouhlasím s tímto lehkovážným skutkem, který pracovníci ospod a soudu učinili. Sama se také potýkám se situací, kdy soud stále vyzdvihuje práva biologických rodičů i přes to, že se již čtyři roky o dítě nezajímají. Žádám, aby měli pěstouni také nějakou váhu v rozhodování a hlavně, aby byly vždy upřednostněny zájmy a ochrana dětí, před zájmy bio rodiny!

Šárka Šafářová (2026-04-30)

#190

Podepisuji, protože současný systém v opatrovnických řízeních selhává.

Zuzana Melounová (2026-04-30)

#192

Je hrozné co se stalo, jsme z toho všichni špatný, Viktorka byla krásná a šikovná holčička, znala jsem jí osobně, její pěstounka je moje dcera

Marcela Vaníčkova (2026-04-30)

#193

Podepisují,protože je nutná a urgentní změna na místě.Nase děti mají být v bezpečí a tam kde jsou doma a cítí se dobře.Právo rodiče nesmí být nadřazen nad zájmem dítěte !!

Lucka Matějáková (2026-04-30)

#195

Nemohu psát, nevidím přes slzy..slzy smutku, zlosti..Jen si přeju, aby se tohle nestalo už žádnému dalšímu nevinnému děťátku..nemám už víc slov, i když jich hluboko uvnitř mě křičí stovky..

Sara Stiborová (2026-04-30)

#196

Podepisuji, protože chci, aby se to už nikdy neopakovalo.

Jana Kaššová (2026-04-30)

#198

Podepisuji, protože chci změnu zákona.

Romana Videcká (2026-04-30)

#200

Apeluji na zásadní změnu v přístupu státních orgánů. Psychické týrání a nestabilní prostředí zanechávají na dětech nezhojitelné rány. OSPOD i soudy musí jednat preventivně a chránit právo dítěte na bezpečné dětství v milujícím prostředí, nikoliv slepě trvat na biologických vazbách tam, kde jsou pro dítě toxické.
Podporuji tuto petici, protože ochrana duševního zdraví dětí musí být pro státní orgány prioritou číslo jedna. Bezpečí a láska jsou základem zdravého vývoje a žádný soud ani úředník by neměl riskovat zdraví dítěte v zájmu rizikové biologické rodiny. Doufám, že soudkyně a pracovnice OSPODu v Kladně budou řádně potrestány.

Petra Kuklíková (2026-04-30)