UŽ NIKDY SMRT NEVINNÉHO DÍTĚTE ! Výzva poslancům a senátorům: Změňte urychleně zákon, aby se tragédie malé Viktorky už nemohla opakovat!
Komentáře
#1
Jsem pěstoun, který zažil vrácení miminka k biologickým rodičům do drog!!!!Miroslava Jurenkova (2026-04-29)
#2
Jsem zakladatel peticeHana Martinková Bojková (2026-04-30)
#3
Podepisuji, protože není nic víc důležité, než ochrana dětí a těch nejzranitelnějšíchMagdalena Zemanova (2026-04-30)
#6
Se mi to nelibi,je to hrůza,a musí se to změnitRadka Sedliackova (2026-04-30)
#10
Chceme pro děti bezpečí a lásku,nic složitého,na to má mít právo každá lidská bytost a to je třeba zohlednit i v zákonech.martina honsova (2026-04-30)
#13
Protože jsem sama pěstounka a z vlastní zkušenosti vím, že biologičtí rodiče za pomoci neziskových organizací mají neuvěřitelné možnosti, jak napáchat na vlastních dětech nezhojitelné duševní a mnohdy i fyzické škody! Je třeba zásadně prosazovat skutečné zájem dítěte. S argumentací soudce, že dítě má nárok vyrůstat ve svém biologickém prostředí, jsme se již setkali! Je třeba řádně finančně ohodnotit náročnou práci pěstounů,aby mohli kvalitně a důstojně pečovat o svěřené dítě a nesnažit se za každou cenu o udržení rizikové biologické rodiny.Sigrid Wibbe (2026-04-30)
#17
Podepisuji, protože chci, aby se změnily zákony z důvodu, aby se nemusely stávat podobné případy a aby ostatní křehké dušičky nemusely čelit osudu, jako měla malá Viktorka.(2026-04-30)
#26
Příběh Viktorky není ojedinělý.Je obrazem systému, který v ČR často selhává v ochraně dětí.
Děti se vracejí do prostředí, kde nejsou v bezpečí.
A jejich hlas zůstává nevyslyšený.
Proto podepisuji tuto petici,
kterou připravila pěstounka a lidé, kterým na dětech záleží.
Hlas každého z vás se počítá.
Každý z nás může přispět k většímu bezpečí dětí.
Pomozte dát dětem hlas, který samy mít nemohou.
Děkujeme, že to nenecháváte být 💛
Dítě na prvním místě 🌿 (Slavíková)
Jitka Slavíková (2026-04-30)
#27
Jsem přechodná pěstounka a vidím,jak to funguje.Vždy je první biologická rodina a dítě až někde vzadu
Marcela Hálová (2026-04-30)
#28
Vašková LenkaLenka vaškova (2026-04-30)
#31
souhlasím s názory peticeRenata Fáriková (2026-04-30)
#32
Jsme dlouhodobí pěstouni a s přístupem OSPODu a soudu máme ve své praxi podobnou zkušenost.Jan Štěpánek (2026-04-30)
#35
Jsem pěstoun. Děti mají právo na šťastné a bezpečné dětství. Konec pokusů na dětech. Zodpovědnost lidí kteří rozhodují o osudu dětí.Romana Grunwaldova (2026-04-30)
#37
Nechci, aby se tato systémová chyba opakovalaLucie Novotná (2026-04-30)
#39
Se ten systém proti kterému dítě nemá jak bojovat, než vlastní smrtí, musí změnit...Linda Tuháčková (2026-04-30)
#40
Jsem pěstounka a toto téma se mě neskutečně dotýká, je třeba s tím něco udělat hned! Opakovaní nesmíme dopustit, je třeba chránit dítě.Jitka Kodadová (2026-04-30)
#45
SOUHLASIM S TOUHLE PETICI!Zuzana Rychtarova (2026-04-30)
#48
Hrůzostrašný případ, kde by měly padat hlavy napříč systémem, aby se to již nikdy neopakovalo.Karel Svitavský (2026-04-30)
#52
Protože systém fungování soudů a ospodu v ČR vnímám jako tristní a ve velkém množství případů likvidující děti. Znám více smutných konců a zničeného mládí právě kvůli ospodu a soudům. Je načase to již konečně od změnit.Klára Janíková (2026-04-30)
#54
Mě úplně děsí jak některé děti trpí vinou OSPODU a soudůRenata Vojtova (2026-04-30)
#58
Podpisujem sa na tejto petície v rámci páchania zločinov na našich deťoch, za zmenu zákona, a za práva, ktoré deti majú a systém po nich šliape a znehodnocuje, podceňuje neakceptuje práva deti.Vladimira Uchnarova (2026-04-30)
#59
Nesnáším jakékoli bezpráví a nespravedlnost. Děkuji, že se staráte o bezbranné děti.Jaroslava Nováková (2026-04-30)
#68
Je třeba řešit věci pro děti a ne pro systém, instituce, které jsou spokojené, jelikož papír snese všechno ale co děti?Eva Danis (2026-04-30)
#74
Justice je k h....Jana Brišová (2026-04-30)
#76
Záleží mi na bezpečí dětí. I naše děti se setkaly s násilím, v MŠ.Ilona Havlová (2026-04-30)
#83
Tohle je absolutní selhání orgánů.Klára Sládková (2026-04-30)
#87
Jsem pediatrKarolína Koláčná (2026-04-30)
#89
Podepisuji, aby se takové hrůzné činy nestávali. Podepisuji a apeluji na změnu zákona, aby děti byli chráněny.Lenka Kučerová (2026-04-30)
#90
Podepisuji, jelikoz zakon o ochrane deti nefunguje - a vyzaduji uryvhlenou zmenu zakonu. Zakon se prilis zameruje na rodice a deti nechrani vubec.Ivana Štěpaníková (2026-04-30)
#93
Protože zájem dětí by měl být vždy nad zájmem bio rodinyVlasta Bártová (2026-04-30)
#98
V téhle zemi se musí konečně začít bránit děti před nebezpečnými biologickymi rodiči, i děti mají právo na bezpečí, lásku a jistotu v NRPMonika Tumová (2026-04-30)
#105
Podepisují, protože by měli být všichni co jsou zodpovědní za podporu jakéhokoliv násilí a podporu tyranů- souzeni bez výjimek a i bez vyjímek toho na jakém postu a v jakém postavení se nacházejí!!! Spravedlnost by měla být spravedlivá a to pro všechny kdo se podíleli na zlu a na úmrtí nevinného dítěte v rukách tyrana o kterém se vědělo že je nebezpečný- a zcela vědomě bylo dítě i přes toto vědomí a důkazy, svěřeno tyranskému otci . Všichni co se na tomto podíleli by měli nést plnou zodpovědnost.Barbora Stelzigová (2026-04-30)
#107
Podepisuji protože je mi z celé té věci smutno a je i to hrozně líto....Barbora Stará (2026-04-30)
#108
Tohle by se stávat nemělo. A všichni, kdo rozhodli o vrácení Viktorky biologickým rodičům, by měli být dostatečně potrestáni.Mauleová
Michaela Mauleová (2026-04-30)
#120
Ti, co to rozhodli, uz nesmi o nicem nikdy rozhodovat.Ondrej Hanel (2026-04-30)
#126
Hrozné co se stalo. Vinný je soud a OSPOD. Nesmí se to už stát. Prošetřit a viníky odvolat, aby už nemohli rozhodovat o osudech dětí.Vlasta Ivanová (2026-04-30)
#130
Podepisuji, i když mám za to, že zákony, které mají chránit ohrožené děti, už máme. Bohužel selhává exekutiva - celý opatrovnický systém - od vzdělávání soudců, přes přetížené OSPODY, nekvalitní doprovázející organizace a nefunkční sociálně aktivizační služby pro problematické rodiny až k pěstounovi, jehož slovo často nemá v systému žádnou váhu.Iveta Hromasová (2026-04-30)
#132
Jsem Viky znalZnám i pěstouny
Zdeněk Zdvihal (2026-04-30)
#139
Toto se nesmí nikdy stát , naprostá arogance lidi , kteří rozhodují , musejí nést odpovědnost za smrt dítěte .Kateřina Hudcová (2026-04-30)
#140
Nechci,aby se toto stalo znovu a naopak si přeji tresty pro ty co tohle dopustili.Renata Klímová (2026-04-30)
#141
Toto by se přece nemolo vůbec dovolit ,aby se takové večer dělyLucie Dufkova (2026-04-30)
#146
Toto se nikdy nesmi opakovat!!!! Musíme chránit ty nejslabší dušičky!!!!Lenka AMBROSOVÁ (2026-04-30)
#147
Jsem náhradní rodič a záleží mi na právech dětiEva Kořínková (2026-04-30)
#148
Protože chci , aby byl viník potrestán .Michaela Kortišová (2026-04-30)
#149
Podepisuji , neboť nesouhlasím se systémem, který je ohledně dětí a sama mám osobní zkušenost se špatnou prací oSPODu.Klára Burešová (2026-04-30)
#150
Jsem také pěstouHana Stejskalová (2026-04-30)
#154
Tohle je fakt hrozne smutne a nesmi se to opakovat!Eva PRÁŠKOVÁ (2026-04-30)
#166
Podepisuji, aby se konečně začalo rozhodovat v nejlepším zájmu dítěte a ne peněz a ignorance.Marie Koubova (2026-04-30)
#172
Potreby a bezpečí dítěte musí být nadřazeny nad zájmem biorodičů !!!Helena Chytková (2026-04-30)
#173
Podepisují sama mám dítě v pěstounské péči co se děje hrozne Jana KuchařováJana Kuchařová (2026-04-30)
#174
děti mají právo vyrůstat hlavně v bezpečí.Iva Zezulová (2026-04-30)
#179
Myslím si,že toto by se už nikdy nemělo opakovat!!!!Věra Němcová (2026-04-30)
#180
Aby neumírali nevinné děti , nemůžou se bránitJana Prchalová (2026-04-30)
#182
Podepisuji, protože tohle se dít nemá ! Máme s přítelem zkušenost s OSPOD a nebyl dobrý...Aneta Sobeková (2026-04-30)
#184
Protože i mne, jakožto dlouhodobé pěstounsky 5 leté holčičky se mně tato tragická událost velmi dotýká a rozhodně nesouhlasím s tímto lehkovážným skutkem, který pracovníci ospod a soudu učinili. Sama se také potýkám se situací, kdy soud stále vyzdvihuje práva biologických rodičů i přes to, že se již čtyři roky o dítě nezajímají. Žádám, aby měli pěstouni také nějakou váhu v rozhodování a hlavně, aby byly vždy upřednostněny zájmy a ochrana dětí, před zájmy bio rodiny!Šárka Šafářová (2026-04-30)
#190
Podepisuji, protože současný systém v opatrovnických řízeních selhává.Zuzana Melounová (2026-04-30)
#192
Je hrozné co se stalo, jsme z toho všichni špatný, Viktorka byla krásná a šikovná holčička, znala jsem jí osobně, její pěstounka je moje dceraMarcela Vaníčkova (2026-04-30)
#193
Podepisují,protože je nutná a urgentní změna na místě.Nase děti mají být v bezpečí a tam kde jsou doma a cítí se dobře.Právo rodiče nesmí být nadřazen nad zájmem dítěte !!Lucka Matějáková (2026-04-30)
#195
Nemohu psát, nevidím přes slzy..slzy smutku, zlosti..Jen si přeju, aby se tohle nestalo už žádnému dalšímu nevinnému děťátku..nemám už víc slov, i když jich hluboko uvnitř mě křičí stovky..Sara Stiborová (2026-04-30)
#196
Podepisuji, protože chci, aby se to už nikdy neopakovalo.Jana Kaššová (2026-04-30)
#198
Podepisuji, protože chci změnu zákona.Romana Videcká (2026-04-30)
#200
Apeluji na zásadní změnu v přístupu státních orgánů. Psychické týrání a nestabilní prostředí zanechávají na dětech nezhojitelné rány. OSPOD i soudy musí jednat preventivně a chránit právo dítěte na bezpečné dětství v milujícím prostředí, nikoliv slepě trvat na biologických vazbách tam, kde jsou pro dítě toxické.Podporuji tuto petici, protože ochrana duševního zdraví dětí musí být pro státní orgány prioritou číslo jedna. Bezpečí a láska jsou základem zdravého vývoje a žádný soud ani úředník by neměl riskovat zdraví dítěte v zájmu rizikové biologické rodiny. Doufám, že soudkyně a pracovnice OSPODu v Kladně budou řádně potrestány.
Petra Kuklíková (2026-04-30)