Petice za záchranu historického stromu v Dolanech u Olomouce

Rádi bychom s co největší podporou podpisů v této petici dosáhli statusu ,,Památný strom" (podle § 46 Památné stromy a jejich ochranná pásma, Zákon o ochraně přírody a krajiny 114/1992 Sb.) pro 150 - 200 let starý Tis červený (V cca 15m, průměr kmene 1m) který spadá do kategorie silně ohrožených druhů na zahradě domu č.p. 75 v Dolanech u Olomouce. Tis se v posledních týdnech stal terčem agresivních útoků ze strany nového majitele sousedního pozemku, který jej zcela vandalsky pořezal motorovou pilou a netají se výhrůžkami, že strom pokácí úplně.

Rádi bychom touto cestou získali vyjádření co největší podpory veřejnosti, která by mohla napomoci k dosažení kladného stanoviska ze strany kompetentních orgánů Životního prostředí.

Všem, kteří připojí svůj podpis, děkujeme!

 


Mgr. Vítězslav Betlach    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Mgr. Vítězslav Betlach, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí. Tuto petici budeme inzerovat lidem, kteří si na našich webových stránkách prohlížejí jiné petice, ale tuto petici si ještě nezobrazili.