Otevřený dopis Donaldu Trumpovi

Vážený pane presidente,

my, občané České republiky Vám chceme srdečně blahopřát k Vašemu vítězství v presidentských volbách v USA. Dozvěděli jsme se, že několik českých politiků, zejména bývalí ministři zahraničí Alexandr Vondra a Karel Schwarzenberg, Vám před několika dny zaslali dopis, ve kterém pomlouvají ruského presidenta Vladimíra Putina a varují před zrušením protiruských sankcí. Není obvyklé, aby se občané jedné země takto obraceli k hlavě jiného státu, ale na taktovouto hanebnost musíme reagovat, aby to nevypadalo, že tito váleční štváči mluví jménem českého národa. Nejen že takový dopis považujeme za diplomaticky krajně nevhodný, ale v současné vyostřené mezinárodní situaci znamená takový dopis podněcování války. Chtěli jsme Vám proto napsat, že tento dopis několika opozičních politiků nevyjadřuje názory českého presidenta a vlády a už vůbec ne české veřejnosti. Velká většina české veřejnosti si přeje mír a je zcela zřejmé, že světový mír závisí zejména na tom, jaké budou vztahy mezi USA a Ruskem. Proto zásadně nesouhlasíme s názory válečných štváčů Schwarzenberga, Vondry i dalších a říkáme, že mluví jen sami za sebe, nikoliv za Českou republiku. Podotýkáme, že se jedná o vlastizrádce, kteří jsou odpovědni za závažné porušování lidských práv v České republice v uplynulých desetiletích, stejně jako za poškozování českých národních zájmů v cizině. Tito politici, nebo politické strany, které reprezentují, se také podíleli na rozsáhlých podvodech a rozkrádání státního majetku v mimořádně velkém rozsahu. Dnes však mají jejich strany jen několik procent volebních preferencí a je tedy směšné, aby mluvili v zahraničí za Českou republiku, je to podobné, jako kdyby v cizině byla považována stanoviska například strany zelených za stanoviska celých USA. Dále připomínáme, že tito politici jednoznačně a vytrvale podporovali Hillary Clintonovou a Vás považovali za stejnou, nebo dokonce horší hrozbu pro jejich zájmy, než Vladimíra Putina a ani se tím veřejně netajili a ve svých prohlášeních Vás pomlouvali a špinili. Když jste vyhrál volby, neskrývali své zděšení. Je tedy velmi podivné, že se dnes na Vás obrací s takovými dopisy.

Čeští občané si naopak přejí mír, a proto doufáme ve zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem, které se za Obamovy vlády bohužel výrazně zhoršily. Jsme silně znepokojeni tím, že Obamova vláda i po prohraných volbách, kdy už k tomu neměla legitimitu, eskalovala mezinárodní napětí zbytečnými provokacemi jako nedoloženým obviňováním Ruska z hackerských útoků, vypovídáním ruských diplomatů a zejména přesunováním amerických vojenských posádek k ruským hranicím. Věříme a doufáme, že Vy, po nástupu do prezidentského úřadu nebudete v těchto krocích pokračovat a tato i mnohá další rozhodnutí Obamovy vlády, která vedla k vyostření mezinárodního napětí a hrozbě světové války zrušíte. Ještě jednou opakujeme, že český národ, podobně jako většina ostatních národů v Evropě i na celém světě si přeje mír, a Vy jste pro nás naděje, že bude mír zachován.

S úctou níže podepsaní občané České republiky

Tento dopis bude v anglickém překladu zaslán presidentu USA Donaldu Trumpovi a hlavním americkým médiím


JUDr. Norbert Naxera    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji JUDr. Norbert Naxera, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí. Tuto petici budeme inzerovat lidem, kteří si na našich webových stránkách prohlížejí jiné petice, ale tuto petici si ještě nezobrazili.