OMEZIT KRÁTKODOBÉ PRONÁJMY

V poslední době se v Praze krátkodobé pronájmy rozmáhají, jsou totiž mnohem výnosnější než pronájmy dlouhodobé, je to čím dál tím horší. Domem proudí desítky většinou mladých návštěvníků Prahy, s kufry na kolečkách ničí vše kolem, od rána do noci bouchání dveří, oslavy, opilecké projevy, neustálý hluk a řev, zvonění na zvonky, pozvracená schodiště, pomočené zdi .
Dům jejich pobytem trpí. Vše je poničené. V bytě, kde dřív bydlel manželský pár a podle toho také platili za odpad a další služby, se běžné ubytují čtyři a více lidí, počet osob v domě neuvěřitelně narostl. Byty 2+1 jsou předělávány pro pobyt i 8 turistů.
Popelnice neustále přetékají desítkami krabic od pizzy a všude se válí prázdné lahve od alkoholu. Úklid odmítá bez příplatku vytírat pozvracený výtah či schody. Nikdo turisty nezná, přijedou, zůstanou čtyři noci a odjedou.
Majitelé bytů vlastně provozují ubytovací zařízení, ale jejich byty ani dům na to nejsou vybavené ani přichystané. Nemusí totiž splňovat žádná pravidla povinná pro penziony či hotely, jen počítají peníze.
Soužití rodin s dětmi v bytových domech s pobytem turistů na dovolené je neslučitelné. Trvale bydlící se nevyspí a druhý den musí jít do práce nebo do školy.
Výsledkem je vybydlování centra města, které se tak přeměňuje v turistický skanzen a mimo sezónu pak v město duchů. V Berlíně nebo New Yorku proto krátkodobé pronájmy začaly regulovat. K projednávání petice na Praze 1 postačí 158 podpisů. Ostatní obce a jiná města to mají podobné.
MOŽNÉ ŘEŠENÍ:
Vyzýváme radní a příslušné úřady, aby krátkodobé pronájmy OMEZILI VYHLÁŠKOU, kde se stanoví minimální pronájem na 3 měsíce (pronajímat byt nelze zakázat, toho jsme si vědomi).

SVJ Soukenická


SVJ Soukenická    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji SVJ Soukenická , aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.