Ruce pryč od nymburského gymnázia! aneb zachovejme současnou podobu nabídky oborů na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce
Ukončení petice
2025-10-15 15:53:57Vážení signatáři petice "Ruce pryč od nymburského gymnázia..."
Děkuji Vám jménem petičního výboru za podporu petice. Během velmi krátké doby se pod ní objevilo myslím že symbolických 1948 podpisů. Symbolických proto, že způsob, jímž chtěl Kraj zasáhnout do fungování školy, se daleko více, než demokratické diskusi a hledání konsensu v otázce, která se bytostně týká "našeho místního ekosystému", podobal postupům z naší nedávné neblahé minulosti.
I díky našemu vyjádření nesouhlasu se podařilo získat odklad definitivního rozhodnutí o 1 rok. Jsme tomu velmi rádi. Předpokládáme, že v následujícím období bude diskuse s Krajem pokračovat, a pevně doufáme, že jejím výsledkem bude takové uspořádání, které bude respektovat nejen celostátní a krajské strategické dokumenty pro vzdělání, ale zohlední i pohled lokálních aktérů. Gymnázium, přestože jeho zřizovatelem je Kraj, plní svou úlohu na Nymbursku. Není proto možné, aby při plánování změn v síti škol Kraj své záměry otevřeně neprojednával se samosprávou a nebral v úvahu podmínky ve spádové oblasti školy Místní podmínky, zájem o studium, výsledky školy... to vše není možné při rozhodovani odbýt mávnutím ruky.
Velký dík patří samozřejmě i učitelům a vedení školy, stejně tak Školske radě a Rodičovskému sdružení. I jejich jasný postoj přispěl k tomu, že zřizovatel od svého záměru ustoupil, i když zatím jen o rok.
Ještě jednou děkujeme!
Jiří Kuhn
Jiří Kuhn