Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Kontaktujte autora petice

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice již od 1.5.2017 není mezi námi ! ZÍTRA TO BUDE JIŽ 1.ROK OD JEHO ÜMRTÍ !

2018-04-30 16:05:16

.

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi -

BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ ! 

ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

 

V OSTRAVĚ ŽIJÍ I LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ SOUCIT NEJEN KE SVÝM BLÍZKÝM, ALE I KE ZVÍŘATŮM .- A PES JE VĚTŠINOU ČLENEM RODINY A TO PLATÍ PŘEDEVŠÍM U DĚTÍ, ALE TAKÉ U SENIORŮ !

JIŽ VIDÍM ÚŠKLEBKY A TAKÉ POSMĚCH U NĚKTERÝCH I NÁMI ZVOLENÝCH ZASTUPITELŮ MĚSTA

BOHUŽEL ! E L I T A

 

  Nela12.pngNELINKA12.jpg  

          .

 

 

 

 

.

                      

 

 

 

Petice proti nucenému čipování psů vznikla v předvánočním období 2012 jako občanská iniciativa dvou seniorů , chovatelů psů , a to bez jakékoliv jiné iniciace či pomoci , pouze jako reakce na vyhlášku města Ostravy č. 9 / 2012.

 • Nejsme podporováni žádnou politickou stranou ani hnutím , žádnými organizacemi , vše je věcí autorů „Petice“ a teď i aktivních a sympatizujících občanů , nejen z Ostravy . Každá skutečná a nezištná pomoc ve prospěch občanské iniciativy a „Petice proti nucenému čipování psů“ je vítána a děkujeme za ni .

 • Nucené čipování psů nepřináší psům ani jejich chovatelům vůbec žádný užitek /chcete-li přidanou hodnotu /, ba právě naopak, přináší i nezanedbatelné výdaje se spoustou nadbytečných povinností i s množstvím vydané energie .

 • Zatím nikdo z představitelů města občany neupozornil ani na možná a zcela zbytečná rizika po čipování včetně možných komplikací a případného léčení .V zahraničních odborných časopisech jsou takové případy popsány .

 • Jsme toho názoru , že pokud po někom něco vyžaduji , tak náklady musím i uhradit, realita je však v Ostravě zatím zcela jiná. My však nežádáme úhradu čipování , žádáme jen , aby normální občan ČR se mohl sám a svobodně rozhodnout , zda čipování jeho pes potřebuje či nepotřebuje . Že se bráníme šikaně ze strany úředníků či zastupitelů města je jak doufáme lidsky pochopitelné. Nijak však nezavrhujeme myšlenku bonusu ze strany města za dobrovolné čipování psa.

 • Jsme svéprávnými občany ČR , kteří nechtějí být šikanovaní a obtěžovaní dalšími a dalšími příkazy , zákazy , vyhláškami , pokyny a tím také finančními ztrátami včetně hrozby až nehorázných pokut hraničících s ….... . Srovnávat a zlehčovat bolest psa při čipování s očkováním je sice možné , musí se však dodat , že očkování či injekci pes může potřebovat / ale také nemusí / ke svému léčení či uzdravení , oproti čipování , které pes nepotřebuje nikdy a způsobuje mu naprostou zbytečnou bolest a stres , větší či menší . V médiích publikovaný ojedinělý názor , že čipování je pro psa asi jako technický průkaz pro auto je naprosto zdrcující a vypovídající o smýšlení některých jedinců . Zákon na ochranu zvířat proti týrání stále ještě existuje a je platný !

 • Za psa je vždy zodpovědný jeho MAJITEL- chovatel. Ne stát nebo obec, ale MAJITEL- chovatel . Lidé nejsou nesvéprávní pitomci, kterým je nutno vše nalinkovat. Přebírá snad město svou prapodivnou vyhláškou zodpovědnost za všechny psy a bude hradit případné škody, které tím může způsobit ?

 • Již opakovaně jsme žádali představitele města o jednání o tomto problému , zatím bohužel bez jakékoliv odezvy / změna od 23.1.2013 /. Ano , chceme m.j. požadovat i oficiální zprávu o hospodaření s financemi vybranými za poplatky za psy . Proč mají chovatelé řádně se starající o své psy hradit provoz psího útulku , to je snad povinností města resp. těch nezodpovědných chovatelů , kteří nemají psy evidované ! A ti , kterým pes uteče stejně zaplatí nejen pokutu , ale i „hotelové ubytování“ , bez ohledu na to , zda pes je čipován . A vyhláška č. 9 / 2012 bohužel není ku prospěchu občanů města , ale ku prospěch psích útulků .

 • Ztráty města způsobené nevybranými poplatky za psy , kteří nejsou evidovaní se jen odhadují v řádu x,x milionů korun ročně . To , jak se zdá , nikomu nevadí , nikdo za to nenese odpovědnost ! Kolik roků už to takto funguje ?

 • Zamyslel se vůbec někdo nad nuceným čipováním psa , jenž již u své rodiny pouze dosluhuje a ….... ?

 • Dobrovolnost patří k základům lidské svobody ! V případě , že tento postoj se promítne i do vyhlášky č. 9 / 2012 , bude PETICE ukončena .

 • To že „čipovací lavina“ se šíří v ČR již dlouho / 8 roků ?/ a tyto vyhlášky jsou si podobné jako vejce vejci o něčem vypovídá , ...... . Tak nám občanům ČR zbývají snad již jen svobodné Teplice, Brno a okolí , Opavsko, venkov či dosud většina svobodných obcí, které čipování nepožadují !
 • Není to vyhláška ve prospěch občanů a jejich psů, to je vyhláška ve prospěch zájmových skupin některých výrobců a prodejců čipů , provozovatelů útulků a případně i těch , kteří z tohoto "obchodu" jinak profitují a jak se zdá , není jich málo Pány zastupitele žádáme o maličkost – dobrovolnost - stejně jako u sKARET a II. pilíře penzijní reformy ! Věříme , že naše psy a tím i nás nebudou nutit k emigraci ze snad stále ještě naší Ostravy !
 • Zvítězí ješitnost nebo lidskost ? Je nutné pochopit ,že psi jsou prostě živé bytosti , nejsou to stroje , auta , budovy či počítače .......
  Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé. ...Neznámý autor ......

 ZÁVĚREM  NOVÁ INFORMACE :

http://www.necipujtenas.cz/fakta/dokumenty-ke-stazeni/

 

The Impartial Reporter: Veřejná moc začne dříve nebo později propagovat očipování občanů po vzoru povinné identifikace psů! Půdu pro to připravuje debata o brexitu a hranicích mezi EU/Irskou republikou a Severním Irskem!


Petr Hadaščok , Štefan Š. - Ostrava

A jde to i bez čipu - Nizozemská média odhalila identitu útočníků z Prahy, je mezi nimi policista

2018-04-25 13:23:18

.

Nizozemská média odhalila identitu útočníků z Prahy, je mezi nimi policista

25. dubna 2018  11:09,  aktualizováno  13:48
.
 
Nizozemská média zveřejnila identitu mužů, kteří o víkendu v centru Prahy brutálně napadli číšníka. Muži měli zkušenosti s boxem a často chodili do posilovny, jeden z nich je dokonce policista z Amsterdamu. Nizozemce zadrželi na ruzyňském letišti, kde jsou kamery se speciálním softwarem, který rozpoznává obličeje. Policie však této možnosti nevyužila.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/policie-nizozemci-utocnici-napadeni-cisnika-letiste-kamery-detekce-oblicej-identita-gn1-/krimi.aspx?c=A180425_091522_domaci_jkk

https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=632&h=307&f=Ivana-Z_636516214282590666.jpg&id=129197

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi -

BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ ! 

ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

 

Systém pro automatickou biometrickou detekci obličejů, díky kterému může policie odhalit hledané lidi, patří na Letišti Václava Havla k novým bezpečnostním opatřením, jež v lednu představila vláda. Během pátrání po Nizozemcích jej ale policie nepoužila, přestože měla kvalitní snímky pachatelů.


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

PŘEDVOLEBNÍ : STAROSTOVÉ NECHTĚJÍ KONČIT

2018-04-18 16:33:06

PŘEDVOLEBNÍ :  STAROSTOVÉ NECHTĚJÍ KONČIT,

ALE CHTĚJÍ POKRAČOVAT JEŠTĚ JEDNO VOLEBNÍ OBDOBÍ S TÍM, ŽE JEDINOU MOTIVACÍ JE DOKONČENÍ STRATEGICKÝCH PROJEKTŮ MĚSTA - ŘEKL T.M. - KTERÉ PROJEKTY MÁ NA MYSLI VŠAK NEUPŘESNIL !

 

 PŘI DNEŠNÍCH METODÁCH PŘEDVOLEBNÍCH KAMPANÍ ČLOVĚK NIKDY NEVÍ, JAK TO DOPADNE - P.V.

MF DNES / Moravskoslezský / pátek 13.4.2018

Rozhodnuto. V Ostravě postaví za víc než miliardu obrovskou černou kostku. Obklopí ji vodní příkop

Nová ostravská univerzita za miliardu. Na střeše bude dráha pro běžce i bruslaře  

 NOVÁ KONCERTNÍ SÍŇ ZA cca 1,5 MILIARDY - VEDLE KULTURNÍHO DOMU MĚSTA OSTRAVY - MEGALOMANIE !

 

https://www.petice24.com/uploads/images/NELINKA9.jpg

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova-ostravska-univerzita-za-miliardu-na-strese-bude-draha-pro-bezce-i-bruslare-45373?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

 

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi -

BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ ! 

ČEST JEHO PAMÁTCE !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

Velmi zajímavé a překvapivé . Slušní lidé ještě žijí i v Ostravě !

2018-04-16 05:04:51

Poslanec Leo Luzar / Ostrava-Jih /

..... odmítl další zpřísňování legislativy ve věci povinného čipování/registrace psů! Nové drastické předpisy postihují především nevinné, poctivé lidí! Přihlásil se k dobrovolné osvětě, propagaci dobrých příkladů v soužití člověka se zvířaty a dokonce doporučil principy svobodného trhu, které dokáží přirozeně vyřešit také otázku tzv. „množíren“!

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Luzar-KSCM-Zvire-neni-vec-529031

www.necipujtenas.cz

 

Nela10.png

.Chci dokončit ....... projekty ..................................................................

http://presnepocasi.cz/http://presnepocasi.cz/

 

PŘEDVOLEBNÍ :  STAROSTOVÉ NECHTĚJÍ KONČIT,

ALE CHTĚJÍ POKRAČOVAT JEŠTĚ JEDNO VOLEBNÍ OBDOBÍ S TÍM, ŽE JEDINOU MOTIVACÍ JE DOKONČENÍ STRATEGICKÝCH PROJEKTŮ MĚSTA - ŘEKL T.M. - KTERÉ PROJEKTY MÁ NA MYSLI VŠAK NEUPŘESNIL !

 

 PŘI DNEŠNÍCH METODÁCH PŘEDVOLEBNÍCH KAMPANÍ ČLOVĚK NIKDY NEVÍ, JAK TO DOPADNE - P.V.

MF DNES / Moravskoslezský / pátek 13.4.2018

Rozhodnuto. V Ostravě postaví za víc než miliardu obrovskou černou kostku. Obklopí ji vodní příkop

hhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova-ostravska-univerzita-za-miliardu-na-strese-bude-draha-pro-bezce-i-bruslare-45373?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

SNAD JEŠTĚ JSME V PRVÉ ŘADĚ LIDÉ ! Občané ČR a OSTRAVY !!!

2018-04-11 15:16:07

.

OSTRAVA UŽ NENÍ JEN MĚSTO HORNÍKŮ A HUTNÍKŮ !!!  JEN  MĚSTEM "ELIT" SE NESMÍ STÁT !                                         OSTRAVA  MAMULANDEM UŽ  NENÍ A NEBUDE !!! 

SNAD JEŠTĚ JSME V PRVÉ ŘADĚ LIDÉ ! Občané ČR a OSTRAVY !

 ppt2.jpg

 

 

 

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi -

BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ ! 

ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

SNAD JEŠTĚ JSME PŘEDEVŠÍM LIDÉ - P.H.

2018-04-02 11:18:36

.

                                                       LIDSKOST NEBO ..... ?                                                  

PPT11.jpg

                                       

                    NETŘEBA NIC DODÁVAT                     

 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

JDE O DEMOKRACII , ČI O MOC ??? / P.R. 28.3.2018 MF DNES NÁZORY /

2018-04-02 06:40:32

P11703632.JPG.

OSTRAVA UŽ NENÍ JEN MĚSTO HORNÍKŮ A HUTNÍKŮ !!! JEN  MĚSTEM "ELIT" SE NESMÍ STÁT ! M

AMULAND UŽ NENÍ A NEBUDE !!!

V OSTRAVĚ ŽIJÍ LIDÉ, VČETNĚ NĚKTERÝCH ZVOLENÝCH ZASTUPITELŮ, KTEŘÍ SI TO NEUVĚDOMUJÍ ČI SPÍŠE NECHTĚJÍ UVĚDOMOVAT !

 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Čtyřnozí hrdinové převzali cenu Statečné psí srdce

2018-03-28 16:28:30

.

28. března 2018  16:11
Psi, kteří v uplynulém roce zachránili nebo pomohli zachránit lidský život, ve středu obdrželi cenu v anketě Statečné psí srdce. Ocenění tak získali čtyřnozí hrdinové, jež upozornili na své páníčky po selhání srdce, policejní pes, který loni našel dva sebevrahy, nebo fenka vycvičená k boji proti pašerákům.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/psi-oceneni-vitezove-ankety-statecne-psi-srdce-2017-casopis-psi-kusy-1dl-/domaci.aspx?c=A180328_141527_domaci_ekl

 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

NEDÁM_HO1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

VESELÉ VELIKONOCE

2018-03-27 19:44:32

 

Velikonoce(1).png

 

                                                          Autoři  této  Petice

               

                                            

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice proti povinnému čipování psů již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL ! 

   STRES  NELÉČÍ , ANI V OSTRAVĚ ! ! !   

      ČEST  JEHO  PAMÁTCE  ! ! !     

 

16.gif

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Friday Edition: Děti coby nástroj pomsty / 23. 03. 2018 - EB /

2018-03-21 15:56:07

.

Česká politika a byznys jsou často přirovnávány k mafii Dona Corleoneho, který se i často objevuje na titulkách českých časopisů. Čím dál tím více ale připomínají spíše gangstery Mishy Glennyho, autora knihy McMafie. Do půtek jsou zatahovány už i dvanáctileté děti, které protestují v ulicích.

 

Vysílání dětí na demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi vytváří nový standard v boji o moc a peníze, ani to ale nestačí. Dokonce i časopis Respekt uznává, že „program antibabiš“ na voliče nefunguje. Jedna z hlavních antibabišovských a antizemanovských publikací, týdeník Echo, minulý týden napsal, že české instituce - Ústava, soudy a policie - jsou dost silné a dokáží Zemana s Babišem udržet na uzdě. Představte si, jak matoucí to celé musí být pro dvanáctileté dítě.

 http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2018-03-23&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_source%3Dnewsletter&utm_campaign=utm_campaign%3Dfriday_edition_23.3.2018

Fotka uživatele Alois Drdák.

 

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice proti povinnému čipování psů již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL ! 

   STRES  NELÉČÍ , ANI V OSTRAVĚ ! ! !   

      ČEST  JEHO  PAMÁTCE  ! ! !     


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !Sdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...